Opakující se plíseň

Dotaz Yvetta

Dobrý den. Mám k vám velikou prosbu. Cca před 3/4 rokem jsem se s vašimi přípravky na vaší radu léčila s plísní na nehtech. Nehty jsem si dala do pořádku , ale byly moc slabé a stále se mi zatrhavali. Nechala jsem si tedy ve studiu udělat gel modelaz. Čtyři měsíce bez problémů , nyní asi 14 dní jsem cítila na lůžku lehce tlak a bolest. Včera jsem modelaz sundala a je vidět trošku opět tmavý flek na nehtu. Spíš si myslím že se mi opět uvolnil asi z luzka. A byla tam nečistota. Nehet jsem očistila a udělala si modelaz. Nehet mě ale stále tlačí. Pod nehet si aplikují antifungal , ale spíš potřebují poradit. Nehtu se to zřejmě stalo , protože byl dlouhý a lůžko ještě slabé , nebo si to neumím vysvětlit. Paní je spolehlivá , vše čisté , a všechny ostatní nehty jsou v pořádku , zatím , nikde jsem neměla odchlipy ani jednou. Mam modelaz z nehtu sundat? A co mužů udělat. Byla jsem šťastná že jsem se toho zbavila a nyní opět řeším stejný problém. Popřípadě bych si asi od vás zakoupila tekutiny , a gely .

Děkuji za vaší radu jak mam postupovat. S úctou Yvetta


Odpověď Eva

Hezký den, Yvettko,     

pokud byly nehty poškozeny plísní, tak i když se vyléčí, tak je potřeba velice pečlivě zvažovat, jaké produkty si na nehty budete dávat, neboť plíseň je prostě "potvůrka" a velice ráda se vrací. Podle toho, co píšete, si myslím, že byly na Vaše nehty použity příliš tvrdé materiály. Tyto tvrdé gely Vašim nehtům evidentně nesvědčí a ten materiál jakoby "táhne" Váš přírodní nehet nahoru a to je ten tlak a ta bolest, kterou pociťujete. Podle mého názoru byste měla používat mnohem pružnější materiály, jako jsou například Rubeer base s obsahem kaučukových vláken (gel lakový systém) a nebo gelovou modeláž s jinými, pružnějšími gely. Nevím, zda Vám stačí mít nehty spíše kratší a nebo chcete nějaké extra dlouhé, ale já osobně bych Vás raději chtěla přesvědčit na kratší nehty a používání gel lakového materiálu, který je konkrétně pro Vaše oslabené nehty vhodnější. Ne gelovou modeláž, která většinou vždy bude pevná, tvrdá, méně pružná. A jak ten tvrdý materiál "táhne" nehet nahoru, tak se pak i snadněji může stát, že se odloučí nehet od nehtového lůžka, začne se tam dostávat voda a na problematiku s plísněmi je opět "zaděláno". Prostě na Váš typ nehtů, které byly oslabeny plísní, bude určitě lepší zvolit pružné gelové materiály.
Podle toho, co píšete, máte asi nyní nehty spíše dlouhé a ten tvrdý materiál Vám na ně vytváří ten tlak. Takže podle mě by bylo ideální tento materiál  odpilovat (nebo si nechat profesionálně odstranit bruskou) a  zkrátit nehty. Pozor, pokud byste si materiál odstraňovala sama, tak nikdy ne až do konce, až na přírodní nehet, ale vždy tam trochu toho materiálu je potřeba ponechat, aby se nehty nepoškodily. A nechala bych odrůstat a věnovala bych se léčbě tekutinou Antifungal plus Koloidní stříbro ve spreji a dále pak bych na nehty dávala i Gold elixír nebo Keratinový elixír.

Z naší nabídky tedy bych navrhovala tento hypoalergenní gel lakový materiál:

SHIELD Rubber base 15ml

Gel lak Kinetics barevný Shield No hema vhodný i pro alergiky

 SHIELD Booster TOP COAT gel lak bezvýpotkový 15ml

Další možností, od téže hypoalergenní značky, je gel lakový systém 2v1, Ceramic gel lak:

Ceramic gel laky 2v1 - Úžasný nápad spojit podkladový gel lak na nehty s barvou!


U těchto dvou sad vidíte, co všechno potřebujete ke gel lakovému systému od A až do Z :-)) 

GOLD ELIXIR výživa nehtu a kůžičky 15ml

Intenzivní výživa s keratinem

Poté, co budete vidět, že problematika plísně je vyřešena, tak se můžete pustit do pružnějšího gel lakového materiálu a nehty udržovat spíše kratší. Preventivně je ideální neustále pod nehty aplikovat Antifungal. Sice hodně vysušuje, ale je to jistota, že se později zase něco neobjeví. Po použití Antifungalu je skvělé aplikovat jakýkoli krém od Kinetics a nebo Gold elixír, který zase pokožce vrátí tu hydrataci a jemnost.

Mějte se moc hezky a pokud byste cokoli dalšího chtěla se mnou probrat, tak pište nebo volejte na číslo 777075875, určitě se Vám budu ráda věnovat.