Jak obnovit nehtové lůžko

Dotaz Petra

Hezký den, mám na vás prosbu. Co použít aby mi rychleji rostl nehet na palci u nohou. Mám ho teď ne v pěkném stavu. Vše začalo když mi několikrát za život strhávali nehet až mi ho zdeformovali. Nehet sice roste, ale je odloučen od lůžka. Dokážete poradit, jak obnovit nehtové lůžko? Takže mám půlměsícek jakoby ok ale jak nehet roste, tak je pod ním jakoby vzduchoprázdno. Nehet sice drží, ale zespodu je prázdný. Má i jiný tvar ( hrubší mírně zabarvený) Denně si dávám na něj preventivně zředěný ocet pipetou. Nosila jsem přes léto gel lak ..... na zimu vždy sundám a nechám jak se říká dýchat. Teď jsem zastřihla co nejvíc to jde aby část co není přilnutá byla pryč. A chci tedy něco na růst nehtů a něco pokud jde na nehtové lůžko aby přilnulo. Jestli si rozumíme. Vezmu i něco jako prevenci plísně. Ale tu nemám i když je nehet tvrdší než je obvyklé. Děkuji za odpověď a budu se těšit na nějakou radu.

S pozdravem Petra

poškozené nehtové lůžko


Odpověď Eva BIO-nails

Hezký den, Petro,
moc ráda bych Vám byla prospěšná svou odpovědí a poradila Vám tak, aby to pro Vás skutečně mělo smysl a nebyly to pouze jen vydané peníze. 

Poškozené nehtové lůžko

Ze svých zkušeností, které mám za 13 let praxe v oboru nehtové kosmetiky a problematiky poškozeného nehtového lůžka, tak jsem se s podobným dotazem setkala opravdu hodněkrát, většinou šlo o podobnou variantu, jako máte Vy, ale i úrazy nebo autonehody a následné komplikace s nehty. 
 

Na obnovu nehtového lůžka bych Vám doporučila kombinaci více produktů. 

Prvním z nich je Gold elixír, luxusní emulze od značky Kinetics, která se vmasírovává do povrchu nehtu i kůžičky. Ve složení je keratin, koloidní zlato, d- panthenol a glycerin. Použít jej můžete vícekrát za den, pokud je to možné, pokud ne, tak alespoň ráno a večer.
 
 
Podobným přípravkem, ale v trochu jiném složení, je i produkt od značky Truscada, s kapátkem. Některé pečlivé ženy, které chtějí dosáhnout co nejlepších výsledků, kombinují oba dva produkty. Jednou použití ten, podruhé ten. Záleží tedy již na Vás, zda se také rozhodnete pro kombinaci a nebo pouze pro jeden.
sada na obnovení nehtového lůžka
 
 
Dalším z produktů je Koloidní stříbro spray, který má skvělé léčivé účinky. Nejen, že bude působit pod nehtem proti bakteriím a plísním, ale celkově by mohl možná dopomoci i přilnutí nehtu k lůžku a povrchově by také mohl nehtu prospět. Použití by bylo stejné, jako u Gold elixíru. Pokud to bude možné, tak vícekrát za den, pokud ne, tak alespoň ráno a večer.
 
 
V neposlední řadě bych volila i speciální tekutinu na léčbu plísní, kterou je Antifungal nebo Fingian. Vím, že plíseň nemáte, protože se o nehet staráte správně tou octovou vodou, ale i tak bych raději jednu z těchto tekutin zvolila. Opět se možná může stát, že by mohla napomoci přirostení nehtu zpět k lůžku. Je ale samozřejmě těžké říci, že se tak určitě stane. Je to 50 na 50, ale určitě bych to zkusila :-))
 
 
antifungal
 
     A co se týká aplikace gel laku, byť pouze v létě, tak ten bych asi nedoporučila, neboť gel lak je poměrně tvrdý materiál a může nehet prostě dál ještě zvedat a tím podporovat to odloučení nehtu od lůžka. Zcela jistě bych zvolila pro Vás šetrnější hypoalergenní klasický lak na nehty, který je rychleschnoucí za 3 minuty, vytváří dojem gelového laku a odlakujete jej jakýmkoli odlakovačem. Výdrž tohoto laku je na rukou 7 - 10 dnů, na nohou 1,5 měsíce. Lak se jmenuje Solargel od značky Kinetics. Napíšu Vám odkazy jak na samostatné produkty, tak také na sady a na video, ve kterém se svou manikérkou tyto laky představuji a ukazujeme celou správnou manikúru od A až do Z.
 
 
barevné laky na nehty
 
 
 
Videopostup manikúra a aplikace laků na nehty Solargel včetně zpevňovače

Pokud Vám cokoli nebude jasné a nebo se budete chtít ještě poradit s výběrem produktů, volejte na číslo 777075875 a nebo pište.
Vždy se budu snažit poradit co nejlépe.
Hezký den přeji a ať se vše daří. 
 

 
Odpověď Petra
 
Krásný večer,
děkuji za odpověď. Určitě něco objednám. Stačilo by tedy prozatím ten gold a k tomu antifungal? Jde mi o to aby to lůžko prostě zase přilnulo a povyrostlo i když tomu už moc nevěřím. Ale objednám ty věci od vás a uvidíme. Jinak jsem ráda, že jste napsala ❤️
Ještě pidi dotaz. Já dnes zastřihla ten můj nehet co to jen šlo abych začala od nuly. Vypadá teď šíleně, ale snad to bude zase ok. S dovolením posílám foto. Nelekeje se prosím. Sama se za něj stydím. Ale už nevím co abych se toho zbavila a doufala, že to lůžko přilne???????? nehet není tak žlutý, jak vypadá. Tohle co vidíte je co mi drží nehet k lůžku. Jinak vyroste a je jakoby pod vzduchoprázdný. Viz druhé foto než jsem dnes zastřihla. ( To jsem odstranila gel lak)
 

Odpověď Eva BIO-nails

Hezký den, Petro,
jsem moc ráda, že jste mě zaslala fotky toho Vašeho nehtu. Jejda, co bych se lekala! :-)) Já jsem zvyklá na to, že mě ženy zasílají fotky svých  problematických nehtů, jak co se týká nehtových plísní, tak i alergií a dalších. Vždy je pro mě lepší ten nehet vidět alespoň na fotce. 

Určitě to nevidím špatně, to vyřešení Vašeho problému s odloučením nehtu od lůžka. Určitě zůstávám u svého doporučení, které jsem Vám již psala, tedy použití Gold elixíru a jedné z těch protiplísňových tekutin. Ten Gold elixír vmasírovávejte i kolem celého nehtu. do té kůžičky i kůže okolo, na bříšku toho palce. Aby i ta kůže kolem se vylepšila, zvláčněla a možná by se z dlouhodobého hlediska mohlo i podařit, že nehet přeroste přes to bříško prstu. Ale to samozřejmě není jisté :-)) Ale pokusíme se :-)) Jinak do budoucna Vám doporučím používat Gold elixír celoročně a do budoucna jej střídat s druhým produktem od té samé značky. Jmenuje se Grapeseed, zde je odkaz na něj
 
Určitě Vám doporučím i to používání koloidního stříbra, ty účinky tohoto produktu jsou opravdu skvělé. Je ideální si s tímto produktem dělat i zábaly na noc. Jedná se o lékařský produkt, který je k dispozici již v mnoha ordinacích lékařů po celé České i Slovenské republice. Já sama koloidní stříbro používám v podstatě na vše :-)) Na veškeré kožní problémy, zánětlivé procesy na kůži na obličeji, po bodnutí hmyzem atd. atd.
Zde je odkaz 
 
 
Mějte se moc hezky, příjemný start do nového týdne. Eva