Podrobný postup aplikace laku do lampy "BBlac", "One Step" na přírodní nehty

Podrobný postup aplikace jednokrokového laku do lampy BB lak a ONE STEP na přírodní nehty
 
 
1. Manikúra – což je úprava délky a tvaru nehtů + úprava kůžičky

Nehty

Papírovým pilníkem střední hrubosti (například pilník zebra šedý 180/180) zkraťte základní délku nehtů a poté se snažte zapilovat nehty do požadovaného tvaru. Můžete použít dva typy pilníků – jeden klasický a druhý tenký,  zúžený, kterým se snadno dostanete do boků nehtů. Pokud chcete ten nejjemnější pilník, který existuje, zvolte hrubost 240/240

pilnik-11 

Kůžička

Přetřete kůžičku speciálním nemastným hydratačním přípravkem – gelový odstraňovač kůžičky

Nechejte působit jednu vteřinu a poté můžete začít s odstraňováním. Ta z Vás, která má kůžičku hodně přerostlou do nehtu, může kůžičku „seškrábnout“ směrem k sobě pomocí speciálního nástroje – kopýtka, které je z jedné strany ukončeno „špičkou“. Zbývající kůžičku zatlačíme druhou stranou kopýtka, které je ukončeno měkkým silikonovým sešikmeným hrotem

Druhou možností je zatlačení a odstranění kůžičky pomocí kovového zatlačovače Metal. Tento nástroj je vhodný nejen pro odstraňování a zatlačování kůžičky, ale také jej využijeme při následném odstraňování BB laku.
 
2. Pečlivé odmaštění nehtů

Tento úkon je jedním z nejdůležitějších v celém procesu. Pokud se budete odmaštění nehtů opravdu dostatečně věnovat, zajistíte si tak dobré přilnutí BB laku k přírodnímu nehtu a následnou dlouhou výdrž. Pokud odmašťování nebude dostatečné a pečlivé, může se stát, že celá Vaše práce přijde nazmar a na Vašich nehtech vydrží BB lak jen pár dnů. Proto prosím tuto činnost nepodceňujte a investujte do přípravků, které jsou k tomuto účelu určeny. Doporučujeme Vám odmašťovat přípravkem BB lak remover, který obsahuje právě aceton. Naneste tuto tekutinu na buničinový čtvereček a začněte odmašťovat nehet tak, že budete „přejíždět“ po nehtu tlakem „nahoru dolů“, zprava doleva“, nejvíce se věnujte prostoru kolem kůžičky – to vše opakujte klidně i 3x. Na odmaštěné nehty si již nesahejte!

Pro ještě vyšší efekt odmaštění nehtů je ideální použít další přípravek, a sice desinfekční tekutinu Nail Prep. Tento přípravek se Vám jistě vyplatí. Spousta žen totiž má tzv. zvýšenou potivost nehtů, která se navenek nijak neprojevuje. Projeví se však tím, že na tento typ nehtů dobře nemohou přilnout jakékoli laky. Proto je ideální rovnou kombinovat dva typy přípravků na odmaštění přírodního nehtu. Po aplikaci Acetonu tedy ještě každý nehet přetřete desinfekční tekutinou Nail Prep a budete mít 100% jistotu přilnutí BB laku k nehtu. Na takto odmaštěné nehty si již nesahejte!

Někdy se může také stát, že na nehtu objevíte počínající plíseň (větší bílé skvrny) nebo máte již pokročilejší stádium plísně nehtů, kdy už se projevuje odloučení nehtového lůžka od nehtu a případné tmavé zabarvení, způsobené vodou, která se dostává pod nehet a spolu s plísní a bakteriemi vytváří tmavě zeleno modré zabarvení, kterému se lidově říká „žabinec“. V tomto případě byste měly dokončit odmašťování ošetřením nehtů ještě speciálním přípravkem proti plísni Antifungal fáze. Tuto tekutinu přetřete přes celý, již odmaštěný nehet a pak zahajte každodenní léčbu tím, že tuto tekutinu budete aplikovat 2x denně, ráno a večer, pod všechny nehty, i když budou nalakované (BB lakem, Gel lakem či jiným lakem).
Nyní již jsou nehty připraveny na aplikaci první tenké vrstvy BB laku. 
 
nail-prep
 
3. Aplikace první vrstvy barevného BB laku dle Vašeho výběru
 
Lak do lampy BB lak je bezvýpotkový lak do lampy, má spíše hustší konzistenci, ale velmi dobře se s ním pracuje. BB lak před aplikací můžete v uzavřené lahvičce trochu protřepat, aby se dobře propojily všechny složky. Po otevření lahvičky BB laku hodně otřete štěteček o horní okraj lahvičky a aplikujte první, opravdu extrémně tenkou vrstvu barevného BB laku na přírodní nehty a dejte pozor, aby se BB lak nedotýkal kůžičky a zároveň nestekl ke kůžičce. Pokud by stekl, snažte se jej odstranit tenkou kulatou špičkou pomerančového dřívka tak, že objedete nehet kolem kůžičky směrem ven. Zároveň se snažte BB lakem nehet  tzv. "zabalit", tedy přetřete spodní okraj nehtu.První vrstva BB laku může být nehezká, poloprůhledná, což vůbec nevadí, druhá vrstva barevnost krásně zcelí. Poté dejte vytvrdit do lampy (UV/LED lampa – 1 minuta, UV lampa – 2 minuty)
 
bblac-univerzal

4. Aplikace druhé vrstvy barevného BB laku

Aplikujte druhou, opět extrémně tenkou vrstvu barevného BB laku a dejte pozor, aby se nedotýkal kůžičky a zároveň nestekl ke kůžičce. Opět se snažte nehet BB lakem" zabalit" přetřením přes spodní okraj nehtu. 

Při přetáhnutí mimo nehet můžete použít na opravu odlakovací korektor, což je tyčinka s tenkým sešikmeným hrotem, napuštěná odlakovačem (hrot korektoru lze po čase vyměnit za nový a do tyčinky je možno doplnit odlakovač – dá se tedy používat opakovaně, dlouhodobě). 

Pokud by BB lak stekl ke kůžičce, snažte se jej odstranit tenkou kulatou špičkou pomerančového dřívka tak, že objedete nehet kolem kůžičky směrem ven. 

Poté dejte vytvrdit do lampy (UV/LED lampa – 1 minuta, UV lampa – 2 minuty)

23084

5. Možnost aplikace třetí vrstvy barevného BB laku (je to na Vás - můžete, ale nemusíte)
 
Někdy se může stát, hlavně v případě velmi světlých nebo neonových barevností, že se Vám barevnost nebude zdát díky extrémně tenkým vrstvám ještě úplně ideální - zcelená. V tomto případě je možné aplikovat ještě třetí barevnou vrstvu zcela stejným způsobem, jako první dvě vrstvy.
V případě neonových barevností například doporučujeme postupovat tak, že nejdříve se na přírodní nehet jako první vrstva aplikuje křídově bílý BB lak a teprve poté dvě vrstvy neonového BB laku. Kombinace s bílým BB lakem jako s podkladovou barvou u následné aplikace neonových barevností se Vám zcela jistě vyplatí! Neonové barvy tak budou ještě výraznější a zářivější.
 
 
Zároveň je také možné aplikovat jako třetí ukončovací vrstvu průhledný Gel lak nadlak podlak BIO-nails. Tento skvělý vysoce lesklý Gel lak lze kombinovat s jakýmkoli BB lakem. Nejen, že Vám ještě více zvýší lesk BB laku, ale také Vám prodlouží jeho životnost. Tuhle možnost doporučujeme především ženám, které mají výrazně oslabené nehty, měkké a třepivé. Dále jej doporučujeme v případě, že chcete na BB lak aplikovat jakékoli typy zdobení - tedy například kamínky, glitry, samolepící obtisky apod.  Po aplikaci průhledného Gel laku však nezapomeňte na to, že Gel lak je na rozdíl od BB laku produkt "výpotkový", tedy po jeho vytvrzení je potřeba setřít lepkavý povrch - výpotek čističem nehtů - cleanerem
 
cleaner-cherry-1000
 
6. Olejíček na výživu a hydrataci kůžičky kolem nehtů

Na závěr naneseme na nehtovou kůžičku (kolem nehtů) výživný a hydratační olejíček – dle Vašeho výběru z různých vůní. Poté můžete olejíček vmasírovat do kůžičky.

olej-jablko

7. Speciální péče – výživný, posilující a zpevňující gel s obsahem keratiny (například značky Kinetics nebo LCN - nabídka)

  • použijte vždy na noc i v případě, že máte na nehtech BB lak (či jakýkoli jiný lak)
  • k výraznému zpevnění, vyživení a zkvalitnění velmi oslabených, lámavých a třepivých nehtů, případně nehtů, které byly neodbornými zásahy (propilováním) výrazně poničeny po gelové či akrylové modeláži

Použití: 

naneste přípravek do nehtového lůžka a okolí celého nehtu a vmasírujte jej do okolí nehtu (kůžičky) nejlépe každý den na noc (aby gel mohl dobře působit, neboť přes den si stále umýváme ruce). Pokud si nevzpomenete každý den – vůbec to nevadí – účinek bude skvělý, i kdybyste si vzpomněli pouze jednou či dvakrát týdně.

kgc03_box

 

H O T O V O – krásné lesklé nehty by Vám měly vydržet 14 dnů
Samozřejmě vždy záleží na kvalitě nehtů konkrétní ženy a také na tom, jakou práci vykonává, zda kancelářskou či manuální.
Výdrž může být i mnohem delší, pokud se sejde ideální kombinace - velmi kvalitní, pevné nehty - správná pečlivá aplikace :-))

  

Odstranění BB laku - rychlé, šetrné, bez pilování

Zabalovací technika pomocí tekutiny a opakovatelných remover náprstků (či jednorázových folií)

K této technice odstraňování BB laku potřebujeme Acetonbuničinu a remover náprstky (nebo jednorázové remover folie) 

Postup:

Na buničinový čtvereček naneste tekutinu Aceton a přiložte na nehet. Poté nasaďte Remover náprstek. Postupně na všechny nehty. Tekutinu nechte působit cca 6 - 8 minut.

Poté odstraňte náprstky - BB lak na nehtech krásně povolí, "zpuchýřkuje" a Vy jej můžete snadno z nehtů mechanicky odstranit (seškrabkat) pomerančovým dřívkem nebo speciálním kovovým zatlačovačem, který je mnohem pevnější a odstraňování s ním jde lépe. Tato metoda je velmi šetrná k přírodním nehtům a velmi dobře funguje. 

Pro úplné odstranění BB laku můžete použít na závěrečné dočištění jemný pěnový pilník.

Poté můžete opět začít s aplikací celého nového BB laku.

Podrobný postup zaměřený na konkrétní problémy Vašich nehtů:

1. FÁZE - MANIKÚRA A ÚPRAVA KŮŽIČKY

Nejdříve nehty manikúrně upravíme - tvar a délka nehtu kvalitním papírovým pilníkem (například hrubosti 180/240), zatlačíme kůžičku pomerančovým dřívkem nebo tzv. kopýtkem. V případě, že je kůžičky hodně, odstraníme ji speciálním seřezávačem. V případě, že by byl povrch nehtů výrazně vlnkovitý, rýhovitý, je ideální takové nehty mírně srovnat jemným pěnovým pilníkem. Tento pěnový pilník použijte i v případě, že přecházíte z gelových nehtů na lak do lampy One step a máte na nehtech ještě poslední zbytky uv gelu. Pokud však máte své přírodní nehty v pořádku,velmi kvalitní nebo průměrně kvalitní, pěnový ani žádný jiný pilník na povrch nehtu nepoužívejte.

2. FÁZE - DOKONALÉ ODMAŠTĚNÍ NEHTŮ

Nyní nehty velmi pečlivě odmastíme speciální acetonovou tekutinou (prodává se ve dvou velikostech, 100 ml za 120 Kč nebo 500 ml za 345 Kč. Odmaštění nehtů provádíme vždy kvalitní buničinou, nikdy ne kosmetickým tamponem, neboť ten "chlupatí" a tyto chloupky zanechá jak na povrchu nehtů, tak také následně se může dostat do laku.. Pečlivé odmaštění znamená, že nehty odmašťujeme "tlakem" nahoru dolů, zprava doleva, nejlépe 2 - 3 x po sobě, hlavně se důkladně věnujeme prostoru u kůžičky. Některé zákaznice mohou mít zvýšenou potivost nehtů, která se na pohled nijak neprojevuje, ale zjistí se to dodatečně, když BB lak nemá takovou výdrž, jakou by měl mít, tzn. cca 10 - 12 dnů. V těchto případech doporučujeme pro zvýšení odmaštění nehtů použít ještě speciální desinfekční přípravek, který se jmenuje Nail Prep, ten zajistí ještě dokonalejší odmaštění přírodního nehtu a lepší přilnavost laku BB lak. Nejprve by se tedy nehet odmastil acetonovou tekutinou a poté ještě tekutinou Nail prep. Poté si již na nehty nesahejte.

3. FÁZE - APLIKACE PRVNÍ VRSTVY LAKU BB lak

Nyní již můžeme začít s aplikací první velmi tenké vrstvy Vámi zvoleného barevného laku BB lak.. Štěteček  pečlivě otíráme o hrot lahvičky tak dlouho, až máme jistotu, že je v něm malé množství laku. Začínáme lakovat spíše od středu nehtu a postupně lak pečlivě roztíráme  po celé ploše nehtu. Nezačínejte s lakováním u nehtového lůžka, abychom předešli tomu, že se lak bude dotýkat kůžičky. Proto je ideální začínat od středu nehtu a občas otáčet štěteček tak, abychom využili většinu laku na něm. Snažte se o co nejtenčí vrstvu, ta by měla být v podstatě "poloprůhledná".  Až je první vrstva na všech nehtech hotová, dejte ji vytvrdit na 1 minutu do LED/UV lampy (nebo na 2 minuty do UV lampy). Pokud byste aplikovali silnější vrstvu, lak by se Vám na nehtu po vytvrzení mohl zvlnit. Proto vždy dbejte na velmi tenké vrstvy.  Palce je vhodné vytvrzovat ještě o chvíli déle samostatně zvlášť, neboť na nich máme větší plochu a navíc jsou v lampě položeny zešikma, takže se snadno může stát, že nebudou dostatečné vytvrzené.

4. FÁZE - APLIKACE DRUHÉ VRSTVY BB lak

Poté, co jsme si jisté, že první vrstva je řádně vytvrzena a že nikde lak nestekl ke kůžičce, můžeme začít s aplikací druhé velmi tenké vrstvy laku BB lak stejným způsobem, jako u první vrstvy. Druhá vrstva zcelí a sjednotí barevnost laku.. Vytvrzujeme opět v LED lampě po dobu 1 minuty (nebo v UV lampě po dobu 2 minut).

 V případě, že jsme aplikovali některou z NEONOVÝCH BAREV, můžeme pro lepší sjednocení barvy a vyšší efekt zářivosti aplikovat ještě třetí, velmi tenkou vrstvu  kterou opět vytvrdíme v LED lampě 1 minutu nebo UV lampě 2 minuty.

Závěrečné doporučení:  Neonové barvy budou ještě sytější a zářivější, pokud jako první podkladovou vrstvu použijete bílý lak One step č, 1.  Poté teprve naneste 2 vrstvy neonového laku BB lak. Výsledek Vás překvapí

Závěrečné upozornění: Nikdy nepracujte s gelovými produkty v blízkosti okna s přímým slunečním svitem nebo ve venkovních prostorách, jako jsou terasy, balkony, dvorky, zahrady! UV záření Vám všechny produkty vytvrdí v lahvičkách nebo kelímcích. Tím jsou pak produkty navždy znehodnoceny. Taktéž si dávejte pozor, abyste gelové produkty měli uloženy z dosahu svitu Vaší UV/LED lampy. Dosah svitu lampy může Vaše produkty taktéž vytvrdit přímo v lahvičkách, včetně štětců s gelem při aplikaci gelové modeláže. Lampu tedy mějte vždy bokem a nepracujte přímo před ní.