Alergie na UV gel a Gel lak - rady a doporučení

 
♦ Mokvavé svědivé bílé pupínky kolem nehtů?
♦ Nesnesitelné svědění kolem nehtů, výrazně začervenalé nehtové lůžko i celé prsty?
♦ Nemožnost spánku kvůli této bolestivé reakci na  gelové nebo gel lakové produkty?
♦ Okamžité sundání gelového materiálu z nehtů a teprve poté úleva?
 
Následné pokusy o léčení podrážděných nehtů i pokožky rukou, nízká informovanost nejen na netu, v lékárnách, ale i ze strany nehtařek, které Vám nedokáží poradit? Zoufalé shánění informací o tom, zda se musíte vzdát gelových či gel lakových nehtů a doufání v to, že existuje NĚCO, co byste mohla mít na nehtech a bez alergické reakce?
 

      Přesně tak začíná alergie na klasické "kyselinové" gely nebo gel laky. Nemusí to nutně znamenat, že jste použily Vy a nebo Vaše nehtařka  nekvalitní materiál, který nebyl schválen pro prodej v Evropské unii a nemá tedy certifikaci bezpečnosti (bezpečnostní list) pro použití v kosmetickém průmyslu  (například tuto certifikaci nemají žádné nehtové produkty z ALI expresu a mohou být skutečně velmi rizikové). 

I při použití značkové nehtové kosmetiky se může tato nepříjemná bolestivá reakce dostavit. Proč tomu tak je? V nehtové kosmetice se dříve tyto problémy nevyskytovaly, protože alergie na ně byla v počátcích gelové modeláže  prakticky nulová. Málokdo měl nějaký problém, o alergiích na gelové produkty se v podstatě ještě cca před 10 lety vůbec nemluvilo. Nyní je ale situace bohužel jiná. I ty ženy, které například 10 let nosily gelové nehty, je najednou mít nemohou, byť používaly stále stejný materiál. Podobné problémy hlásí i samotné profesionálky, tedy nehtové designérky, které denně jsou v kontaktu s gelovými produkty. Zkrátka doba alergií na gely a gel laky je tu a alergií stále přibývá. Jak pokračovat dál, aniž bychom se chtěli vzdát krásně upravených gelových nebo gel lakových nehtů se skvělou výdrží? Naštěstí máme řešení pro všechny ženy, které tato alergická reakce na gelové či gel lakové nehty postihla.  Neboť světoví výrobci nehtové kosmetiky se neustálým  vyvíjením nových, šetrnějších, tzv. bezkyselinových  produktů, dostali na takovou úroveň s vytěsněním všech nešetrných, škodlivých a  toxických látek, že dnes můžeme naštěstí našim zákaznicím nabídnout všechno, na co byly zvyklé, s jistotou, že se alergická reakce nedostaví. Gelové produkty jsou tedy natolik šetrné k přírodnímu nehtu, že se alergická reakce nedostaví. Navíc, pokud se těhotná či kojící žena rozhodne pro gelovou modeláž nebo gel lakové nehty, jsou tyto hypoalergenní bezkyselinové produkty pro ni mnohem vhodnější, šetrnější. Na tyto BIO nehtové produkty jsme se tedy zaměřili a specializujeme se naší nabídkou právě na ně. Denně radíme telefonicky i písemně všem ženám, které naši pomoc hledají, neboť se nechtějí vzdát krásně upravených nehtů, na které byly zvyklé.
 
Ve chvíli, kdy se rozhodnete pro hypoalergenní produkty z naší nabídky, je třeba velmi pečlivě dodržet naše rady a doporučení.
Pokud byste i nadále chtěla pokračovat v gelové modeláži či gel lakovém systému, je potřeba "od A až do Z" pracovat pouze s bezkyselinovými, tedy hypoalergenními gely nebo gel lakyHypoalergenní musí být také přilnavač gelu (primer nebo bonder),  gel podkladový, modelovací (nebo jednofázový tzv. 2v1, pokud jste zvyklá na tento typ gelu), barevný i ukončovací. Čistič nehtů (Cleaner) je ideální zvolit bez parfemací, nejlépe s vysokým obsahem isopropylalkoholu. Zároveň je potřeba mít i zcela nový štětec, který nikdy nebyl namočen v klasickém kyselinovém gelu, dále je potřeba mít i nový oprašující štětec či kartáček a také je potřeba mít zcela nové pilníky, ve kterých není prach z předešlých kyselinových gelů. Zároveň je také nutné vždy řádně zdezinfikovat uv/led lampu, ve které by mohl být prach z předešlých kyselinových gelů. Je nutné celkově dodržovat zvýšenou pozornost ohledně čistoty při gelové modeláži, na závěr práce je vždy potřeba řádně zdesinfikovat lampu i prostředí stolu od prachu. Na výživu kůžičky je potřeba použít bio olejíček nebo bio krém na ruce, bez obsahu parabenů a sulfátů. 
Nikdy již nesmíte použít klasické "kyselinové"produkty, alergie se vždy ihned projeví. Jsou pro Vás již zkrátka navždy zakázané :-)) Některé zákaznice si myslí, že stačí použít hypoalergenní produkt pouze jako podklad na přírodní nehet a ostatní produkty, jako například barvu nebo ukončovací gel že mohou použít ze svých původních zásob. Ne! Nikdy již v žádné vrstvě nesmíte použít žádný původní klasický "kyselinový"produkt. Alergie se ihned projeví znovu. Tak pozor na to, věřte mě prosím, že to takto je.....
 
Co vše je potřebné si pořídit, pokud máte alergii na gelové či gel lakové produkty a nebo pokud chcete ve Vašem salonu nabízet šetrné hypoalergenní produkty?
 
Zde jsou má doporučení na hypoalergenní produkty "od A do Z:
 
1. Nail prep nebo Nail fresh - dezinfekce a odmaštění netu
2. Ultra bond - bezkyselinový přilnavač gelu
3. Hippo podkladový průhledný gel bezkyselinový
4. BB gel fiber jednofázový 3v1 průhledný bezkyselinový nebo kterýkoli jiný BB gelfiber z nabídky v různých barevných provedeních
5. Teddy modelovací průhledný gel bezkyselinový
7. Čistič nehtů Cleaner nebo Cleaner
8. Ukončovací Top gel Kitten nebo Quick finishbezvýpotkový
9. Lavosept dezinfekce na nástroje
10. Lavosept dezinfekce na pokožku
11. Štětec přírodní na gel 
12. Pilník šedý střední hrubostí 100/180 nebo pilník šedý 120/180
13. Štětec na nehty oprašující 
14. Pěnový pilník střední hrubosti
15. Olej na nehty v BIO kvalitě nebo BIO olej "lebka" za studena lisovaný
     
Pokud byste nechtěla pokračovat v gelové modeláži, máte ještě možnost aplikace gel lakového systému, ovšem opět "od A až do Z" z bezkyselinovými hypoalergenními produkty (například od značky Truscada).
     
Dále bych ještě chtěla doporučit i možnost hypoalergenních bezkyselinových jednoduchých laků do lampy - BB laků. Jejich použití je velmi snadné - aplikují se pouze 2 tenké vrstvy přímo na přírodní nehet, bez nadlaku, bez podlaku. Výdrž je cca 10 - 14 dnů, dle kvality nehtů. Odstranění se pak provádí pomocí tzv. zabalovací techniky nebo pilování. Jedná se o naprosto skvělý, rychlý produkt, který u nás patří k nejprodávanějším.
 
Zde je odkaz na tyto laky do lampy: BB lakhypoalergenní
     
Pokud byste chtěla aplikaci klasických laků na nehty, které samy schnou na vzduchu, také pro Vás máme řešení. Lak na nehty Solargel neobsahuje žádné škodlivé ani nešetrné látky, vytváří dokonalý efekt gelového nehtu, je rychleschnoucí a jeho výdrž je cca 7 dnů. Odlakujete jej jakýmkoli klasickým odlakovačem, ať už s obsahem acetonu nebo bez acetonu. Jeho aplikace je velmi snadná, po dokonalém odmaštění nehtů nanesete 2 vrstvy barevného laku Solargel a poté jednu vrstvu průhledného Solargelu TOP, který vytvoří překrásný gelový efekt.
Zde je odkaz na tyto laky bez lampy: Solargel
Pokud dodržíte vše, co jsem doporučila, tak se zcela jistě alergie neprojeví. Existuje jen 2% žen, které nemohou mít ani hypoalergenní produkty :-))  Jak již to tak bývá, vždy se může najít jedinec, který bude alergický i na hypoalergenní produkty.  Přejeme Vám, abyste mezi ně nepatřily a aby Vám naše kvalitní produkty přinášely jen radost z krásných nehtů.
Vaše Eva
 
Značka TRUSCADA - hypoalergenní produkty v celém sortimentu -  s certifikací ISO
Víte že značka Truscada přináší od roku 2009 na trh produkty nejvyšší kvality, vyráběné z těch nejlepších materiálů?
Výrobky vyvíjí vysoce specializované laboratoře, které jsou přísně kontrolované směrnicemi Evropského kosmetického průmyslu.
Proč jsou důležité ISO certifikáty?
- zabezpečují mezinárodní kontrolu nad výrobou
- zaručují jen schválené materiály nejvyšší kvality
- z dlouhodobého hlediska zaručují bezpečnost, chrání Vás i Vaše klienty
- garantují, že výrobky neobsahují žádné nebezpečné látky
- kontrolují proces výroby od vstupních ingrediencí až po finální výrobek
 
Jak probíhá proces kontroly před udělením ISO certifikátu, který je nutné obhajovat a obnovovat  každý rok?
Chemičtí specialisté kontrolují výrobní proces od začátku výroby až po finální úkon. Kontroluje se složení výrobku, kvalita pigmentů, bezpečnost materiálů, čistota prostředí či procesy ve společnosti. Až na základě splnění všech kvalitativních i bezpečnostních podmínek je udělen certifikát ISO, který je platný po dobu jednoho roku. Poté je třeba znovu tento certifikát obnovovat. Značka Truscada každoročně tento certifikát úspěšně obhajuje.
 
      Věděli jste, že?
Nekvalitní, přímo nebezpečné materiály dlouhodobě působí na organismus nejen klientky, ale i nehtové designérky, které se dlouhodobě zanášejí těžkými kovy a nebezpečnými sloučeninami. Tyto se dlouhodobě usazují v tkáních a kostech. Způsobují nejen alergie, ale i závažné choroby, jako jsou rakovina nebo respirační onemocnění.
TRUSCADA se proto soustřeďuje hlavně na KVALITU A ZDRAVÍ svých klientů.
Pokud i Vy svou práci milujete a chcete ji dělat dlouhodobě, dobře si zvažte, s jakými produkty budete pracovat.
Vaše Eva
  • Home
  • Design Shoptetak.cz