Jak se orientovat v profi pilnících na nehty?

Jak se orientovat v profi pilnících na nehty? Který je vhodný na přírodní nehty a který na gelové či akrylové?

      Existují nejen různé tvary, ale hlavně různé hrubosti pilníků. Hrubost pilníku je vždy vyjádřena číslem - čím vyšší číslo, tím jemnější pilník (například 240/240), čím nižší číslo, tím hrubější pilník (například 80/80 ). Pilníky mají dvě strany, každá strana může mít jinou hrubost (například 100/180) nebo může mít obě dvě strany stejně hrubé (například 180/180). Materiály pilníků se vyrábí v různých kvalitách, nejkvalitnější jsou vždy pilníky se speciální povrchovou úpravou - japonské brusivo. Tyto pilníky vydrží profesionálce i několik týdnů, pro domácí využití několik měsíců.
     
Tvary pilníků 
● rovné
● banán
● oblouk (půlměsíc)
● ovál
● edge (4 šikmé strany)
● úzké (tenké)
 
Výběr tvaru je spíše otázkou zvyku a preferencí konkrétní ženy, každé vyhovuje jiný tvar. Obecně platí, že široké pilníky jsou vhodné pro odstranění materiálu z celého povrchu nehtu, díky široké ploše gelový nebo akrylový materiál rychleji odstraníte. Samozřejmě s jakýmkoli tvarem také můžete zkracovat nehty gel lakové, gelové nebo akrylové. Pilník úzký je velmi vhodný do boků nehtů, když je chceme zúžit a nebo také na pedikúru. 
Pokud chcete odstraňovat gel lakový, gelový nebo akrylový materiál, nezapomeňte také použít pěnový pilník, tzv. buffer. Jedná se o měkký pilník, který je určen na srovnání povrchu nehtů. Taktéž se vyrábí v různých tvarech i hrubostech. 
 
tvary-nehtu
 
Pilníky vhodné na zkracování a úpravu přírodních nehtů
 
pilnik-zelva 
 
Pilníky vhodné na zkracování a odstranění gel laků
 
pilnik-aligator 
 
Pilníky vhodné na zkracování a odstranění gelové modeláže
 
pilnik-bio-nails 
 
Pilníky vhodné na zkracování a odstranění poly-gelové modeláže
 
pilnik-piranha 
 
Pilníky vhodné na zkracování a odstranění akrylové modeláže
 
pilnik-bio-nails 
 
Pilníky vhodné na zkracování nehtů nohou
Pěnové pilníky
 
pilnik-pinguin 
 
Pedikérský pilník na odstranění velmi ztvrdlé kůže
 
pilnik-pedikura