Výdrž BB laku na přírodních nehtech

Dotaz Markéta

Vážená paní Plachá, 
 
objednala jsem si u Vás BB lak one step, troubu a jiné příslušenství pro manikúru. 
Bohužel mi lak na nehtech vydrží pouze 3 dny a poté se mi u konců nehtů začne loupat. Před aplikací samotného BB laku používám od Vás odlakovač ( odmašťovač). Lak zapékám cca 5 minut na každé ruce. Když chci odstranit zbývající gel na nehtech, nepomáhá mi zabalení nehtu do alobalu s příslušným odlakovačem.....a musím jej odstranit bruskou nebo pilníkem....
Na nehty nanáším 2 tenké vrstvy BB laku a každou vrstvu nechávám vytvrdit. Mohla byste mi prosím poradit, co dělám špatně, že mi lak drží tak krátkou chvíli? Děkuji Moc.
Nevím, zda na to má vliv i kvalita nehtů. Dosud jsem nosila nehty gelové. Samozřejmě, že je mám asi narušené, ale jelikož jsem tmavý typ, mám husté vlasy, husté řasy, nemyslím si, že bych měla nehty tak zníčené a nedržel mi na nich lak.
 
Některé barvy BB laků se mi zdají husté, lze je něčím naředit?
 
Děkuji mockrát za ochotu.....
 
S pozdravem Markéta
 

 
Odpověď Eva
 
Hezký den, Markéto,
     to je dobře, že se dotazujete, určitě budeme společně hledat, kde by mohly být chybky:-)
Jsem ráda, že jste mě napsala o tom, že jste předtím měla gelové nehty. Tím se vysvětluje, proč BB lak nejde odstranit tou zabalovací technikou. BB lak lze touto metodou dobře sundat pouze v případě, že byl nanesen na přírodní nehet. Pokud jste předtím měla gelové nehty, byť máte materiál odstraněný, gel na nehtech stále ještě v tenké vrstvě je a zkrátka se bude muset počkat, až nehty se zbytkem gelu odrostou, teprve poté Vám půjde BB lak odstranit tou zabalovací technikou. Ke gelovému povrchu BB lak velmi přilne a zkrátka je situace na nehtu jiná, než kdyby se BB lak nanášel na přírodní nehet.
Moc Vám doporučuji, abyste BB lak nyní neodstraňovala bruskou. Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o dvě velmi tenké vrstvy laku, tak byste si tou bruskou zcela jistě odstranila i povrch Vašeho přírodního nehtu a tím jej oslabila. I když máte ještě na nehtech tenkou vrstvu gelu, tak i tak, bruska není na BB lak vhodná. Zkrátka je lépe v tomto případě BB lak odstraňovat pilníkem střední hrubosti a počkat, až nehty se zbytkem podkladového gelu odrostou. 
     Co se týká hustoty BB laku, tak opravdu takový má být, to je jeho běžná konzistence. Tento lak je zkrátka specifický tím, že je hustý a že je takový "lepidloidní" :-)) Ředění bohužel není možné, BB lak by ztratil svou funkci. Je zkrátka jen potřeba si na to zvyknout, na tu konzistenci.
     Co se týká výdrže, že píšete, že se u konečků lak odlupuje, tak to by možná odpovídalo tomu, že při lakování nepřetahujete lakem volný okraj nehtů. Každé nehty jsou totiž při celodenní běžné činnosti velmi namáhané, stále s nimi do něčeho narážíme, aniž bychom si to uvědomovali. Proto je nutné každou vrstvu BB laku nalakovat tak, že nehet tzv. zabalíme, tedy na závěr lakování přetáhneme štětečkem konec nehtu - tedy volný okraj nehtu. Teprve poté vytvrdíme. Takto se postupuje u obou vrstev. Vždy by se měla každá vrstva "zabalit".
Co se týká doby vytvrzování, tak v UV/LED lampě 24W nebo 48W první vrstva 1 minutu a druhá vrstva maximálně 2 minuty, Déle raději nevytvrzujte, 5 minut , jak píšete, je opravdu zbytečně moc, lak je pak v podstatě "přepečený".. BB lak by se mohl vytvrzovat trochu déle jedině v případě, že byste měla starý typ lampy, a sice UV lampu. 
     Další velmi důležitou podmínkou, aby lak dlouho vydržel, je dělat opravdu extrémně tenké vrstvy. První vrstva by měla být v podstatě poloprůhledná, druhá vrstva by měla být taktéž extrémně tenká. Nemusíte se bát, že lak nebude hezký, ta druhá vrstva tu barevnost zkrátka hezky zcelí. A samozřejmě to "zabalování", jak jsem již psala. Lak se nesmí dotýkat kůžičky a samotná kůžička by měla být velmi pečlivě odstraněna seřezávačem (nebo štipkami) nebo alespoň dobře zatlačena. K pečlivému odstranění kůžičky je velmi vhodný změkčující hydratační přípravek, který se jmenuje změkčovač kůžičky. 
     Další věcí, při které se často chybuje, je nedostatečné odmaštění nehtů :-)) Možná to zrovna Vy děláte dobře, ale pro jistotu, raději to napíšu. Nehet se skvěle odmašťuje přípravkem k tomu určeným, a sice Nail prep  a nebo Nail fresh.  Je to tekutina se štětečkem, takže se zkrátka potře celý nehet včetně kůžičky a chviličku se počká na zaschnutí. Pak již se aplikuje první vrstva BB laku. Další možnou metodou odmaštění nehtu je nanesení acetonové tekutiny na buničinový čtvereček, kterým se povrch nehtu odmastí. Odmašťujeme velmi pečlivě, tlakem, přejížděním buničiny "nahoru dolů, zprava doleva", včetně prostoru u kůžičky. Poté si již na nehty nesaháme, abychom je znovu bříšky prstů nezamastili a můžeme aplikovat první velmi tenkou vrstvu BB laku.
     Pokud by Vám ani po všech těchto doporučeních BB lak nedržel dobře alespoň 7 dnů, tak doporučuji dokoupit ukončovací bezvýpotkový gel lak Quick finish. Jedná se o průhledný ukončovací vysoce lesklý top gel lak, který by se nanesl jako třetí, závěrečná vrstva na BB lak. Nejen, že by se povrch nehtu více leskl, ale ta třetí vrstva by nehet výrazně zpevnila a takto upravený nehet by vydržel mnohem déle.
     Na závěr je nutno dodat, že BB lak je vhodný pro tu ženu, která má aspoň průměrně kvalitní nehty a nevykonává nějakou manuálně namáhavou práci. Zkrátka, každá žena má zcela individuální kvalitu nehtů a co jedné "sedne" perfektně, druhé nemusí. Velkou roli také hraje hormonální systém ženy, zda například má problémy se štítnou žlázou nebo je těhotná či kojící nebo se nachází ve stresovém období či řeší jiný zdravotní problém a například užívala antibiotika. To vše se u nehtů velmi výrazně projevuje. a je potřeba k tomu přihlédnout.
     BB lak je skvělý produkt, hypoalergenní a velmi šetrný, ale pokud byste po všech mých doporučeních stále měla pocit, že výdrž není taková, jakou jste si představovala, je ideální zvolit gel lakový systém. A sice gel lak Grafen, který extrémně zpevní Váš nehet a vydrží tak dlouho, jako gelové nehty. Ke gel lakovému systému byste potřebovala podkladový gel lak Grafen, poté byste mohla použít barevné BB laky, které již máte a na ukončení by se použil ukončovací gel lak Quick finish, o kterém jsem již psala. Odstranění by se provádělo pomocí brusky či pilováním pilníkem. V případě, že byste byla alergik, tak bychom se zaměřili na gel lakový systém značky Truscada, kterou také nabízím.
      Snad jsem Vám vše vysvětlila dostatečně podrobně :-)) Pokud cokoli Vám nebude jasné, ptejte se prosím dál a nebo mě zavolejte, kdykoli. A kdybych Vám náhodou nezvedala telefon, tak to znamená, že mám v obchodě zákaznice a nemohu se Vám věnovat a určitě Vám pak zavolám zpátky sama :-))
     Mějte se moc hezky. Eva