Gelová modeláž
Je vhodná pro každého, kdo chce mít své nehty výrazně zpevněné, upravené do požadovaného tvaru, prodloužené na požadovanou délku, s vysokou pevností i u manuálně namáhaných nehtů, s výdrží 3 - 4 týdny.
Výhodou gelu oproti akrylu je jeho pružnost a to, že gel neschne na vzduchu. Pro vytvrzení gelu je nutná UV nebo LED lampa.
Gelové nehty jsou v dnešní době nedílnou součástí každé moderní ženy a jejich velkou výhodou je, že správně provedená gelová modeláž dokáže velmi pozitivně ovlivnit i původně nepříliš pěkný tvar nehtů. Pomocí modeláže a tzv. pinčování (pinčovací pinzetou) je možné z původně širokých, lopatkových nebo lžičkových nehtů vytvořit užší, jemnější a prodlouženější tvary, které budou více lichotit celkovému vzhledu rukou, že budou elegantněji.
#ShowMore#
Taktéž je řešením pro ty ženy, které bojují s kousáním nehtů, což je zlozvyk, který je poměrně rozšířen u všech věkových kategorií. Gelová modeláž je spíše doménou profesionálek v salonech, ale v dnešní době se jí věnuje spousta žen i v rámci domácího využití. V takovém případě je velmi vhodné se zúčastnit jednodenního individuálního školení gelové modeláže, aby se předešlo zbytečným chybám, kterým se žádná se začátečnic nevyhne. Žádný sebepodrobnější popis postupu nebo video Vám nedá tolik, co kvalitní jednodenní indviduální školení s trpělivým přístupem školitelky.
První gelová modeláž většinou znamená nejen aplikaci jednotlivých gelových vrstev na přírodní nehet, ale také se často řeší prodloužení nehtů pomocí papírových šablon nebo tzv. lepení nehtových typů, které se pak zkrátí do požadované délky i tvaru. Papírové šablony jsou modernějším, šetrnějším a pevnějším způsobem prodloužení přírodního nehtu. Je však důležité dobře zvolit šablonu tak, aby vyhovovala tvaru Vašeho nehtu. Šablonu je proto třeba upravovat pomocí zastřihávání manikurními nůžkami a zkoušet, zda dobře sedne kolem nehtu, včetně správného sklonu.
U lepení nehtových typů je zase velmi důležité zvolit správný tvar a velikost typu a provést lepení tak, aby nehtový typ skutečně dobře držel a nebyly pod ním bublinky. Lepidla je dobré aplikovat spíše více, než méně a přebytek setřít buničinou. U zdravých nehtů se používají nehtové typy s dlouhou lepící zónou, u okousaných nehtů se používají nehtové typy s krátkou lepící zónou. Většina nehtových typů je v mléčné barvě, ale k dostání jsou i průhledné.
Před začátkem samostatné modeláže je důležité vybrat vhodný materiál odpovídající požadavkům zákaznice. Musíme vzít v potaz každodenní činnost, kterou materiál musí vydržet. Při nevhodném zvolení typu gelu se modeláž může lámat nebo můžou vznikat odchlipy. Je potřeba tedy popřemýšlet, co od celé modeláže očekáváme a podle toho zvolit správný materiál. V nabídce je veliké množství gelů, kdy každý jeden z nich je specializovaný na jiný problém.
Základem aplikace gelové modeláže je pět kroků:
Postup aplikace gelové modeláže na nehty
Pro domácí použití jsou velice sympatické tzv. gely jednofázové, které mají tu vlastnost, že hezky přilnou k přírodnímu nehtu v podkladové vrstvě a zároveň jsou dostatečně pružné i pevné pro vytvoření C oblouku. Dále jsou v nabídce gely specializované gely podladové a gely modelační.
- Nehtovou modeláž začínáme opět klasickou manikúrou. Zvýšenou pozornost věnujeme kůžičce a valům, aby na ploše přírodního nehtu nezůstaly zbytky kůžičky nebo nečistoty. Mohlo by pak dojít k odlípnutí metriálu nebo odpadení celé modeláže. Poté celý povrch každého nehtu jemně zmatníme blokem (pěnovým pilníkem) tak, není třeba přírodní nehet silně pilovat a tak ztenčovat. Chceme přírodní nehet zachovat zdravý a silný. Gelová modeláž jen upravuje a podtrhuje přizenou krásu rukou. Následně doporučujeme očistit plochu přírodního nehtu čističem nehtů s obsahem 100% alkoholu, poté aplikujeme speciální odmašťující a desinfekční tekutinu Nail prep (nebo Fungian), a to pečlivě, po celé délce nehtu, včetně kůžičky. Nyní si již na nehty nesmíme sahat, abychom si je znovu nezamastili. Všechny další produkty nanášíme na čisté a desinfikované nehty bez prachu, tak si zajistíme krásnou a dlouhotrvající gelovou modeláž. Poté aplikujeme další speciální tekutinu, která se jmenuje přilnavač gelu (Primer - kyselinový nebo bezkyselinový). Ten nanášíme pouze na nehet, nikdy ne na kůžičku a nikdy ne až ke kůžičce. Počkáme chviličku na zaschnutí tekutiny a nebo můžeme nehty na chvíli vložit do lampy.
- Nyní aplikujeme štětcem na gel první velmi tenkou podkladové vrstvu gelu jednofázový nebo podkladový. Gel spíše vtíráme až vmasírováváme do nehtu ve velmi malém množství a dáváme pozor, aby nestekl ke kůžičce. Přetřeme volný okraj nehtu, tedy nehet tzv. zabalíme do gelu. Vytvrdíme 1 minutu v UV/LED lampě (nebo 2 minuty v UV lampě). Nestíráme výpotek.
- Dále aplikujeme druhou silnější vrstvu gelu jednofázového nebo modelačního na nehet tak, že naneseme vhodně velkou kuličku gelu a snažíme se vymodelovat tzv. C oblouk. Opět přetřeme volný okraj nehtu gelem (nehet zabalíme). Této druhé vrstvě se říká modelovací nebo také stavební. Pěkně vymodelovaného obloučku můžeme dosáhnout i tak, že ruce otočíme dlaněmi vzhůru a jednofázový gel, který většinou bývá střední hustoty, se sám pěkně vyrovná a "zhoupne" do požadovaného obloučku. Ruce otočíme zpět a ihned vložíme do lampy a vytvrdíme v UV (LED lampě 1 minutu (nebo v UV lampě 2 minuty). Setřeme výpotek speciální tekutinou - čističem nehtů (cleanerem), který jsme předem nanesli na buničinový čtvereček. Nyní nehty přepilujeme do ideálního tvaru pilníkem střední hrubosti (180 nebo 150) a poté ještě pěnovým pilníkem.
- Nyní aplikujeme štětcem 2 tenké vrstvy barevného gelu - každou vrstvu zabalíme a vytvrdíme v UV/LED lampě 1 minutu (nebo v UV lampě 2 minuty).
- Na závěr aplikujeme jednu tenkou vrstvu ukončovacího průhledného gelu. Může být opět použit průhledný jednofázový gel nebo ještě lépe - speciální ukončovací gel s vysokým leskem, který se nabízí buď s výpotkem nebo bez výpotku. V případě výpotkového gelu je po vytvrzení v lampě (UV/LED lampa 1 minuta) potřeba setřít výpotek čističem nehtů (cleanerem). V případě použití bezvýpotkového ukončovacího gelu je vše rychlejší - nemusíte stírat výpotek - jen je důležité před nanesením nehtového olejíču nechat materiál dosatečně schládnout. Na závěr můžeme aplikovat výživný nehtový olejíček. Hotovo!
Odstranění gelové modeláže
Provádí se pilováním pomocí profesionálního papírového pilníku vyšší hrubosti, například 100/100.
Druhou, rychlejší možností odstranění je bruska - odbroušení speciální karbidovou nebo keramickou frézkou. Gelový materiál brousíme vždy pouze tak, abychom odbrousili barvu a pouze část modelovací vrstvy. Podkladová vrstva gelu na nehtu by měla být vždy zachována, pokud materiál na nehtu dobře drží. Tak ochráníme náš přírodní nehet před poškozením přílišným pilováním.
Před nanesením nového gelu je ale zásadní, aby jsme odpilovali veškeré odchlipy nebo stečený materiál, jinak se nám vytvoří pod modeláží bublina, kvůli které nám v lepším případě celý nově vymodelovaný nehet dopadnout.
Následné další aplikaci gelových nehtů se říká doplnění. Postupujeme naprosto stejně, jako při první aplikaci.
Malinkatá rada
U každé vrstvy gelové modeláže se snažte, aby Vám gel nestekl ke kůžičce. Pokud se tak stane, tak stečený gel odstraňte z prostoru u kůžičky například pomerančovým dřívkem s kulatým hrotem nebo kovovou zdobící kuličkou. Pokud by byl gel, který stekl ke kůžičce vytvrzen, za chvíli by se začaly tvořit odchlipy, pod které se začně dostávat voda a gelové nehty mohou zcela odpadnout.
Druhá vrstva, které se říká modelovací, by skutečně měla být silnější a pečlivě vytvarována co C obloučku. Pokud druhou vrstvu jen tence "natřete", pravděpodobně Vaše nehty při jakékoli práci při nárazech neobstojí a Vy se pak budete divit, proč Vám gelové nehty nedrží.
Pokud Vaše gelové nehty stále dobře nedrží, i když si myslíte, že vše děláte správně, je načase nám zatelefonovat a zeptat se, kde by mohla být chyba v postupu :-)) Jsme každý den připraveni Vám telefonicky nebo písemně radit. Další z možností, proč gelové nehty nedrží, je chybně zvolený materiál nebo nemoc, například štítná žláza, ať už je to zvýšená nebo snížená činnost. Stejně tak bude mít problémy s výdrží gelových nehtů těhotná nebo kojící žena, případně žena, která začala užívat nebo naopak vysadila antikoncepci. Zkrátka veškeré hormonální změny v těle se vždy projeví na nehtech a mohou výrazně ovlivnit výdrž gelových produktů.
Nejprodávanější
Značky
Hypoalergenní
Jste fanynkou gelové modeláže, ale zároveň víte, že máte alergickou reakci na klasické gely?...
Jste fanynkou gelové modeláže, ale zároveň víte, že máte alergickou reakci na klasické gely?...
Tuto cenově zvýhodněnou startovací sadu na gelové nehty s bruskou a lampou jsme vytvořili v...
Tuto cenově zvýhodněnou startovací sadu na gelové nehty s bruskou a lampou jsme vytvořili v...
Jste fanynkou gelové modeláže, ale zároveň víte, že máte alergickou reakci na klasické gely?...
Tuto cenově zvýhodněnou startovací sadu na gelové nehty s bruskou a lampou jsme vytvořili v...