Lehká reakce na hypoalergenní produkty

Dotaz Kristýna

Dobrý den,

zakoupila jsem Vaše hypoalergenní produkty na nehtovou modeláž s tím,že je vyzkouším nejdřív po částech na různých nehtech. Na jednom nehtu mám pouze primer a rubber base a nevím proč ale trochu mi okolí nehtu začalo dělat problém. Na dalším nehtu je pouze přilnavač a také u toho nehtu cítím lehkou reakci. Nevíte prosím čím by to mohlo být? Nechci se nehtové modelaze vzdávat,tak jestli jsem něco neudělala špatně. Děkuji předem za odpověď.

Kristýna


Odpověď Eva

Hezký den, Kristýnko,

     pravděpodobně jste nic neudělala špatně.....:-)) Pokud jste nepoužila třeba "staré pilníky či pěnové pilníky",  kterými dříve byly pilovány klasické produkty, které nejsou určeny pro alergiky. Nebo pokud jste si nehty neoprašovala "starým štětečkem", ve kterém byly zbytky dříve oprašovaného produktu, který není určen pro alergiky. Nebo pokud jste zkrátka nepoužila jakýkoli dříve používaný nástroj, který by například nebyl zdezinfikován a očištěn od dříve používaných produktů, které nejsou určeny pro alergiky. Nebo pokud jste nepoužila jakýkoli jiný produkt, například na odmaštění nehtů nebo přilnavač gelu, který není určen pro alergiky .-))
Zde je pro jistotu odkaz na můj velmi podrobný článek ohledně alergií, pokud jste na něj na mých stránkách nenarazila, tak si jej prosím pro jistotu přečtěte:
     S alergickými reakcemi je to opravdu velmi těžké......Každé nehty reagují zcela individuálně a může se stát, že i po aplikaci hypoalergenních produktů se může dostavit jakákoli slabší či silnější reakce.  Každé lidské tělo je zkrátka originál a hypoalergenní produkty nehtové kosmetiky, byť jsou v rámci možností velmi šetrné, nemusí skutečně sednout každému. Zkrátka vždy v nich budou nějaké složky, bez kterých se zkrátka gelový produkt neobejde a nemusí to ženě alergičce "sednout". Takových žen je skutečně velmi malé procento, ale vždy je mě velmi líto, když se s touto situací setkám. V takovém případě doporučuji zákaznici opravdu zcela opustit jakékoli gelové produkty a snažím se ji přesvědčit na používání hypoalergenních klasických laků na nehty Solargel + Top,  které samy schnou na vzduchu a vytváří dokonalý efekt gelového nehtu. Výdrž těchto laků je až 1 týden a odlakujete je jakýmkoli klasickým odlakovačem, pro alergika nejlépe bezacetonovým. Pro vyšší zpevnění nehtů je pak ideální použít speciální zpevňovač Shark, který slouží zároveń jako podkladový lak.
Zde jsou odkazy na tyto produkty:
     Další možností je zkusit jinou značku gel laků, a sice hypoalergenní gel laky značky Kinetics, které právě v těchto dnech naskladňujeme. Možná že jiná značka může mít jiné složení, které by třeba pro Vás bylo přijatelnější, ale samozřejmě chápu, že všechno stojí peníze a člověk již nechce riskovat a vydávat peníze za další produkt, které by nemusely "sednout". V nejbližší době budeme postupně všechny barevné gel laky této značky dávat na naše stránky. V nabídce bude cca 100 barevnosti. Zatím se podívejte aspoň na podkladový gel lak a a ukončovací gel lak od této značky:
 Nyní je to již na  Vás, zda zkusíte hypoalergenní gelové produkty, které jste si u nás objednala, zda bude reakce snesitelná a pro Vás akceptovatelná a nebo nebudete chtít riskovat. V případě, že by alergická reakce nastala, tak samozřejmě chápu, že by to nebylo příjemné a gel laky by bylo nutné ihned z nehtů odstranit. 
     Tak snad ještě gel lakům od nás dáte ještě šanci a snad to nakonec dobře dopadne. Byla bych opravdu moc ráda. 
Mějte se moc hezky a dejte prosím vědět, jak to dopadlo, budu moc ráda, když dáte vědět, zajímá mě to. Děkuji a ať se daří.
     Eva