Odloučení nehtu od nehtového lůžka

Dotaz Veronika

Dobrý den, změnila jsem zaměstnání a po pár dnech jsem cítila, že z pracovních bot mě bolí nohy a začal mě bolet i nehet (konkrétně palec). začínala jsem mít pocit, že nehet se mi zvedá a roste směrem nahoru. pak jsem si je asi o týden později stříhala a když jsem stříhala ten bolavý, tak zničehonic mi praskl jakoby puchýř, tekl mi z pod nehtu hnis s vodou a nehet se jakoby odloučil od nehtového lůžka. je mezi nehtem a kůži mezera. spraví se to nějak samo? nebo musím nehet odstranit a počkat než celý znova doroste?


Odpověď Eva

Hezký den, Veroniko, pokud píšete, že nehet je již odloučen od lůžka, tak se to bohužel určitě samo nespraví. Je zapotřebí ihned začít s aplikací protiplísňové tekutiny, neboť je skoro jisté, že v tomto případě z tohoto problému vznikne plíseň nehtů. Je dobře, že jste napsala, protože to vypadá, že Váš problém bude podchycen včas. Jediné, co mně vadí, je to, že obuv pravděpodobně pro vás není vhodná, že vám asi někde tlačí na palec a z toho problém vznikl. Ideální by bylo, abyste si pracovní obuv vždy před nástupem do práce vystříkala léčivou tekutinou Koloidní stříbro a tekutinu na léčbu plísní aplikovala 2 x denně po celé ploše nehtů i pod nehet, kam až vás štěteček pustí. Dále Vám určitě doporučuji, abyste navštívila nějakou velice šikovnou pedikérku ve Vašem okolí, která se Vám na nehet podívá a dokáže zhodnotit, o co přesně jde, proč tam byl ten puchýř s hnisem, dokáže Vám správně odborně odstranit nehet, který je odloučen od lůžka a celkově poradí, jak postupovat dále. Zde jsou pak doporučení produktů z naší nabídky:

 

.
.
.
.

Zde je odkaz na náš velice podrobné články, týkající se problematiky plísní nehtů a odloučení nehtů od lůžka:

Mějte se moc hezky a pokud budete mít jakékoli další dotazy, tak pište nebo volejte na číslo 777075875, určitě se Vám budeme rádi věnovat. Eva Plachá BIO NAILS tel. 777075875