Prasklina na nehtu

Dotaz Anina

Dobrý deň

Na livestreamoch od PB som zachytila zmienku o produkte NAIL POLYMER BOOSTER. Bolo tam spomínané,že je určený na poškodené nechty. Našla som si produkt na BIO-NAILS, postup mi je celkom jasný, no zaujímalo by ma, či je produkt vhodný na necht, ktorý je doslova rozšiepený od volného okraja smerom ku koreňu nechtu. Prasklina je dlhá asi 5mm a necht odkrýva nechtové lôžko. Kamarátka to má už dlhšiu dobu, cca 10 mesiacov a prasklina sa nezaceľuje ani po odrastaní nechtu. Chodila na nechty k vietnamcom a nosí ich dosť dlhé (VO 1,5-2cm). Je vhodné použiť BOOSTER a potom robiť na takto poškodený necht modeláž? Ak áno,aká je vhodná maximálna dlžka volného okraja, aby nebol nechet zbytočne zaťažovaný?
Ďakujem za radu

Anina


Odpověď Eva

Krásný den, Anino,
 
v případě, že poranění je zacelené a není tam otevřená rána, tak je Booster určitě vhodný. Velmi se osvědčil v případech, který popisujete. U těchto poranění booster dokáže při odrůstání nehet spojit aby rostl celistvě. V tomto případě doporučuji kůru 1x za 14 dní a celkové zotavení bude trvat cca 4-6 měsíců, dle poškození. Poté je nutné 1x za měsíc kůru zopakovat, protože pokud přestanete Booster používat, tak se prasklina opět objeví.
Modeláž dělat na booster můžete, stačí perfektně odmastit po aplikaci. Pokud poté plánujete udržovací kůru, lze aplikovat vždy při doplnění jen na odrost (na přírodní nehet). Délku volného okraje bez fotky poranění nelze přesně určit, ale asi bych nedoporučovala nehet delší než délku lůžka. Co se týče modelace, doporučím měkčí materiály a přehledné aby jste mohla při doplnění kontrolovat prasklinu (monophase).
     
Snad jsem Vám alespoň trochu mou odpovědí pomohla. Mějte se moc hezky a ať se Vám daří.
 
Eva