Gel lak se sloupnul

Dotaz Hana

Dobrý den Poprvé jsem od Vás vyzkoušela gel laky od bionails ep no hema a po jednom dni se mi začal oddělovat z nehtů od špiček nehtů a celý se sloupl bez násilí či poškození nehtu. Před aplikací jsem nepoužila prep ale pouze cleaner a primer. Jinak jsem postupovala podle návodu. Je možné že za odloupnutí může pouze vynechání použití prepu nebo může být příčina i jinde? Mockrát děkuji


Odpověď Eva

Hezký den, Hani, co se týká aplikace gel lakového systému, tak jej máme opravdu extrémně podrobně popsaný na našem webu, u každého barevného gel laku EP no hema. Napíšu Vám tedy nyní pro jistotu odkaz na jeden z nich náhodně vybraný a moc Vás prosím, abyste si ten postup, který tam je, velice pečlivě přečetla:

Většinou se dělají chyby v nedostatečné předpřípravě nehtů ve smyslu odmaštění a také se dělají chyby v nesprávné aplikaci přilnavače gelu. Proto tohle vše v tom našem postupu máme velice podrobně popsáno, Je určitě velice důležité dodržet vše přesně tak, jak to máme v návodu popsáno. Ta předpříprava nehtů je na celém gel lakovém systému nejdůležitější. Pečlivou manikúru udělat, poté zmatnění celé plochy pěnovým pilníkem, oprášit od prachu, poté pečlivé očištění Cleanerem naneseným na buničinový čtvereček. dehydratační tekutinu Nail prep, bez které to určitě nejde a pak maličké množství přilnavače - přetáhnout s ním i volný okraj nehtů. Přilnavače dát velice maličko, nesmí stéct ke kůžičce a musí se nechat dobře zaschnout.

Podkladového gel laku určitě dát dvě vrstvy, aby nehty byly dobře zpevněné a vždy s každou vrstvou přetahovat volný okraj nehtů, aby byly nehty "zabalené" v gel laku. Poté dvě velmi tenké vrstvy barvy a na závěr ukončovací Top. Vždy s každou vrstvou gel lakového systému přetahovat ten volný okraj nehtů. Pozor na stečení jednotlivých vrstev gel laku ke kůžičce. Vždy se snažit, aby žádná vrstva nestekla.

Další variantou je možnost, že máte tzv. zvýšenou potivost nehtů. V takovém případě je důležité, abyste při gel lakovém systému postupovala tzv. "po jednom nehtu". Tedy tak, že po manikúře si zmatníte, oprášíte pouze jeden nehet, uděláte jeho dehydrataci a použijete přilnavač a ihned aplikujete první vrstvu podkladového gel laku a vytvrdíte. To samé pak samostatně u každého dalšího nehtu. Zabráníte tak časové prodlevě při odmašťování nehtů. Při zvýšené potivosti totiž když odmastíme všechny nehty naráz, tak za pár sekund se ty nehty chovají tak, jako by vůbec nebyly odmaštěné. Proto tedy ten postup "po jednom nehtu".

Pro jistotu Vám ještě zasílám i odkaz na naše velice podrobné video, ve kterém ukazujeme manikúru a lakování jednoduchým lakem do lampy. Vy sice máte jiný systém, gel lakový, kdy nynášíte nejprve podkladový gel lak, pak barevný a na závěr Top, ale to nevadí, ta předpříprava nehtů i aplikace produktů je stále stejná. Tak mrkněte zde na video: https://www.bio-nehty.cz/vsechny-moznosti-upravy-nehtu/video-manikura-a-aplikace-bb-laku-one-step-laku-nejjednodussiho-laku-do-lampy-s-odstranenim-bez-pilovani/

Mějte se moc hezky a v případě jakýchkoli dalších dotazů pište nebo volejte na číslo 777075875. Eva Klug Plachá