Odloučený nehet

Dotaz Petra

Dobrý den,
před par lety se mi (asi po tom, co mi na něj tenkrat něco spadlo) odloučila velká část nehtu na palci na noze.
Nyní jsem si po asi dvou letech nechala udělat na noze gelove nehty a dneska najednou koukám, ze se mi dole ten stejný nehet zase odloupl (to, co bylo odlouple jsem odstřihla, aby se mi to nezachytilo o ponožku a nestrhlo celé)…. V půlce toho nehtu je úplná prohlubeň , je to plíseň? Část nehtů byla dlouho ošklivě žlutá, ale léta používám červený lak, tak nevím, jestli to nebylo zabarvené z toho… nic nesvedi, ani nebolí…. Moc dekuju za případne doporučení následného postupu a produktu!
Petra


Odpověď Eva

Hezký den, Petro,     
snažila jsem se pečlivě prohlédnout si fotku Vašeho nehtu a myslím si, že se o plíseň nejedná. Píšete ale o té zažloutlé barvě, která by zase té plísni odpovídala, ale pravdou je, že se může jednat i o zabarvení pigmentovaným lakem na nehty. Určitě chybu neuděláte, když pro jistotu, preventivně, byste si na palec aplikovala dezinfekční a protiplísňové produkty. Z naší nabídky bych Vám doporučila tekutinu Antifungal solution nebo Fungian a pak ještě i léčivou a regenerační tekutinu Koloidní stříbro. Teď na letní období ideální, že jsou nohy volné, aplikace produktů je tedy snadná, buď potřete nehet tekutinou se štětečkem a nebo stříknete Koloidní stříbro ve spreji. Dále pak na regeneraci nehtů a podporu jeho růstu určitě bych doporučila skvělé sérum s obsahem keratiny Gold elixír - zamasírovat 2x denně do celé plochy nehtu i kůžičky.
Zde jsou odkazy:

.

Dále bych Vám určitě doporučila, abyste ve Vašem okolí navštívila nějakou velice šikovnou, spolehlivou a zkušenou pedikérku, která by se Vám na ten palec podívala a zhodnotila případně, zda ještě nějaké části nehtu odstranit nebo prostě celkově poradila. Do budoucna bych Vám doporučila používat hypoalergenní laky na nehty, které Vaše nehty nebudou nijak zatěžovat a určitě je vždy ideální používat podkladový lak na nehty :-)) Zde je odkaz na naše nejprodávanější hypoalergenní laky na nehty Solargel a také cenově zvýhodněné sady:

.

Dále Vám zde ještě na závěr zasílám odkaz na náš velice podrobný článek, který se věnuje problematice odloučení nehtů od lůžka:

Mějte se moc hezky. Eva