Odchlipy u gelové modeláže

Dotaz Tereza

Dobrý den, paní Evičko. Objednala jsem si u vás startovací sadu na gelovou modeláž hypoalergenní. Se sadou se krásně pracuje, nicméně mi nehtíky vždy vydrží max 5 dní. Poté se začnou postupně ze stran “odchlipovat”. Vše dělám podle návodu.. 😞
Dříve jsem ale chodila na mani k paní, která právě používala na gelovky sadu od vás a ta mi krásně držela. Používala ale nějaký gel v klasické lahvičce (ale mozna zde byly az 3 kroky, ted si poradne nemapatuji, ale bylo jich vice). Dokážete mi, prosím poradit, jaká by to mohla být? Je to také od EP No hema. 🙂 moc dekuji za pomoc

S pozdravem
Tereza


 Odpověď Eva

Hezký den, Terezko,  u gelové modeláže se dá udělat opravdu velká spousta chyb, jedná se v podstatě o desítky chyb, které se dají udělat, i když si myslíte, že všechno děláte správně :-)) Většina chyb souvisí s nedostatečnou předpřípravou nehtů, která je na celém systému nejdůležitější. Pečlivá předpříprava znamená i dokonalou manikúru - tedy odstranění kůžičky, která je zdrojem mastnoty na nehtu. Dále je velice důležité správně odmastit nehty. Navíc se dělají chyby i v aplikaci tekutiny přilnavač gelu a také v tom, že gely stečou ke kůžičce, kdy se pak brzy udělají odchlipy a materiál nedrží.

Ideální by bylo, kdybyste k nám přijela na individuální školení gelové modeláže, kde bychom Vás vše pečlivě naučili :-)) Vidím, že to k nám máte trošku dál, ale kdyby se chtělo.......:-))

Ale nyní již k mým radám

1. Manikúra  je úprava tvaru a délky nehtu, ale také úprava (odstranění) kůžičky. Kůžička je velkým zdrojem mastnoty na nehtu, proto musí pryč. Ideální je koupit si produkt Změkčovač kůžičky, který Vám velmi pomůže k tomu, aby kůžička ihned změkla a díky tomu se Vám ji podaří nejdříve krásně zatlačit kovovým zatlačovačem a poté mechanicky odstranit buď tenkými nůžkami nebo seřezávačem

.
.
.

Nyní Vám zasílám odkaz na náhodně vybraný gel lak z mého webu. Je u něj v podrobném popisu produktu velice, opravdu velice podrobný postup aplikace gel lakového systému. Vy sice máte gelovou modeláž, ale to nevadí, ta předpříprava nehtů a postup je v podstatě u obou systémů stejný. Pokud budete postupovat přesně podle tohoto návodu, tak určitě Vám gelové nehty vydrží minimálně 3 týdny.

Dále také pro jistotu zasílám i odkaz na video postup gelové modeláže s našimi produkty:

Další variantou je možnost, že máte tzv. zvýšenou potivost nehtů. V takovém případě je důležité, abyste při gelové modeláži postupovala tzv. "po jednom nehtu". Tedy tak, že po manikúře si zmatníte, oprášíte pouze jeden nehet, uděláte jeho dehydrataci a použijete přilnavač a ihned aplikujete první vrstvu gelu a vytvrdíte. To samé pak samostatně u každého dalšího nehtu. Zabráníte tak časové prodlevě při odmašťování nehtů. Při zvýšené potivosti totiž když odmastíme všechny nehty naráz, tak za pár sekund se ty nehty chovají tak, jako by vůbec nebyly odmaštěné. Proto tedy ten postup "po jednom nehtu". 

Další variantou je domluvit se s profesionální manikérkou, aby Vám udělala nehty z Vašeho přineseného materiálu a provedla Vás tím postupem. Někdo je ochotný tohle udělat, někdo ne.....:-))

Pokud Vaše manikérka používala produkty z lahvičky, tak to nebyly gely, ale gel laky. Jedná se o jednodušší systém, který je vhodný na přírodní nehty:

.

MOŽNÁ NEVÍTE

Výdrž každého gelového systému ovlivňuje nejen konkrétní kvalita nehtů a samotné provedení aplikace, ale také těhotenství, kojení, různé nemoci, například hlavně štítná žláza, cukrovka i vysoký stres. Hormonální systém ženy nebo dlouhodobější stres výrazně ovlivňují to, zda budou konkrétní produkty držet na nehtech dle Vašich představ. Pokud patříte mezi tyto ženy, kdy Vám tzv. nikdy nic nedrží, tak určitě se s námi poraďte o dalším postupu. Pište na info@bio-nehty.cz nebo volejte na číslo 777075875. Většině žen však nedrží produkty z jiných důvodů - hlavně se jedná o nedostatečnou předpřípravu nehtů před aplikací gel lakového systému a nebo o tzv. zvýšenou potivost nehtů. Proto prosím tu předpřípravu nepodceňujte, ta je na celém systému nejdůležitější.

CO JE TO PŘILNAVAČ GELU A MUSÍM HO POUŽÍT?

Přilnavač gelu (neboli Primer, Bonder) je lepkavá aromatická tekutina, která propojuje přírodní nehet s první vrstvou gel laku nebo uv gelu. Pokud jej použijete, máte 100% jistotu, že gelový materiál k Vašemu nehtu krásně přilne. Je potřeba jej ale správně použít, přesně dle našeho návodu výše. Pokud ho dáte na nehet hodně a steče ke kůžičce, tak se naopak může stát, že gelový produkt nebude na nehtu dobře držet. Je také důležité, aby přilnavač byl dobře zaschnutý. Proto můžete vložit ruce na pár sekund do lampy, jejíž teplo schnutí urychlí. Některým ženám skvěle drží gelové produkty i bez přilnavače. Je jich ale menšina. Proto jej v gel lakovém systému vždy doporučujeme.

Snad jsem Vám alespoň trochu pomohla. Mějte se moc hezky.