Doporučení vhodného podkladového gel laku pro oslabené nehty

Dotaz Darina

Dobrý deň,

mala by som záujem objednať si od Vás bio gél lak, avšak najskôr by som sa s Vami chcela poradiť. Dlhodobo asi cca 5 rokov, som chodila pravidelne na gelové nechty, vzhľadom k tomu aká situácia nastala, nechty som si začala robiť doma štandardným gél lakom, moje nechty boli celkom oslabené avšak teraz mám pocit, že som si ich ešte viac zničila, nakoľko si gél lak odstraňujem opilovaním, momentálne mám nechty veľmi citlivé na dotyk, preto som hľadala na nete variantu bio gél laku, ktorý by mi nechty dal dokopy a natrafila som na Vašu stránku. Chcela by som sa opýtať, čo by ste mi na moje oslabené nechty doporučili, našla som u Vás dva produkty gél lak vitamin podklad a grafen gél lak, avšak neviem ktorý by bol pre moje nechty vhodnejší. Ďakujem za Vašu odpoveď.
 
Prajem pekný deň
Darina
 

 
Odpověď Eva
 
Hezký večer, slečno Darino,
     co se týká těchto podkladových gel laků, na které se dotazujete, tak oba dva jsou skutečně skvělé, co se týká zpevnění přírodního nehtu. Pokud bych si měla mezi těmito dvěma vybrat, tak bych asi zvolila Grafen, se kterým máme opravdu velkou zkušenost u spousty mých zákaznic, které jej používají a chválí.. Ten totiž dokáže přírodní nehet skutečně extrémně zpevnit. Jeho konzistence je malinko hustější, takže s ním jde ve druhé vrstvě vytvarovat i C oblouček. pokud byste chtěla. Takže se dá mluvit o takové jednoduché "modeláži nehtů" -  jednoduše a rychle za pomoci tohoto grafen gel laku. Já sama Grafen používám, protože mé nehty nikdy nebyly nijak kvalitní, proto jsem zvolila Grafen také, kvůli tomu extrémnímu zpevnění. Práce s Grafenem je navíc velmi příjemná, díky jeho konzistenci. Grafen nabízíme jak v průhledné variantě, tak také zatónované, pro tzv. nahou manikúru. 
Po aplikaci grafenu doporučuji setřít výpotek a povrch nehtu jemně přebrousit pěnovým pilníkem, poté aplikovat dvě vrstvy barevného gel laku a na závěr ukončovací gel lak Quick finish bezvýpotkový a nebo, pro ještě vyšší pevnost - ukončovací gel lak Grafen výpotkový (po jeho vytvrzení je třeba setřít výpotek).
     Jen bych Vám chtěla poradit, abyste při odstraňování gel lakového materiálu nikdy nepilovala materiál až do úplného konce, až na přírodní nehet. Je potřeba materiál odstraňovat "pouze do barvy" a ten původní, podkladový gel lak na nehtu nechat. Tím pak z dlouhodobého hlediska ochráníte Váš přírodní nehet před oslabením. Ideální je začít materiál pilovat hrubým pilníkem, například hrubosti 100 a poté, co se již více blížíme k přírodnímu nehtu, tak je lépe pokračovat pilníkem střední hrubosti, například 150 nebo 180 a na závěr je dobré povrch nehtu jen dohladit měkkým pěnovým pilníkem (bufferem) střední hrubosti, například 180 nebo 240. 
     Zde je odkaz na mých stránkách na velmi podrobný postup aplikace Gel lakového systému
     Dále zde ještě pro Váš přehled dávám odkaz na celou sadu gel laku Grafen, abyste se mohla podívat, co vše je třeba mít "od A až do Z"
k tomuto systému
     Pokud budete mít jakékoli další otázky, neváhejte se na mě dále obracet nebo volejte, vždy Vám určitě ráda odpovím a budu se snažit poradit co nejlépe :-))
     Hezký večer. Eva