Manikúra a aplikace GEL LAKU BIO NAILS

Pro koho je vhodná?

Pro každého, kdo chce  své přírodní nehty výrazně zpevnit a zároveň využít extra dlouhé výdrže, kterou Gel lakový systém nabízí, což jsou 3 - 4 týdny. Gel lak je vhodný pro všechny typy přírodních nehtů, kratších i středně dlouhých a může velmi dobře s výdrží obstát i u manuálně namáhaných nehtů. Aplikace Gel laku je opravdu velmi jednoduchá a je vhodná jak pro profesionálky, tak pro domácí využití. Gel lakový systém znamená aplikaci celkem 4 vrstev Gel laku.  Podkladového průhledného, poté dvě vrstvy barevného Gel laku a na závěr ukončovací průhledný Gel lak s vysokým leskem (který může být výpotkový nebo bezvýpotkový).

Nejprve provedeme manikúru dle postupu uvedeného v úvodním bodě (bez aplikace závěrečného výživného olejíčku). Poté celý povrch každého nehtu jemně zmatníme blokem (pěnovým pilníkem). Poté aplikujeme speciální desinfekční a odmašťující tekutinu Nail prep (nebo Antifungal solution) a to pečlivě, po celé délce nehtu, včetně kůžičky. Nyní si již na nehty nesmíme sahat, abychom si je znovu nezamastili. Poté aplikujeme další speciální tekutinu, která se jmenuje přilnavač gelu (Primer). Ten nanášíme pouze na nehet, nikdy ne na kůžičku. Počkáme chviličku na zaschnutí tekutiny a nebo můžeme nehty na chvíli vložit do lampy. Nyní aplikujeme první vrstvu podkladového průhledného gel laku v jedné tenčí vrstvě a přetáhneme i spodní okraj nehtu (zabalíme nehet).  Vytvrdíme v uv/led lampě 1 minutu (nebo v uv lampě 2 minuty). Vzniklý výpotek na povrchu nemusíme stírat.

Poté aplikujeme barevný Gel lak v tenké vrstvě a opět přetáhneme přes volný okraj nehtu (zabalíme nehet). Vytvrdíme v uv/led lampě 1 minutu (nebo v uv lampě 2 minuty). Nestíráme výpotek. Znovu stejným způsobem aplikujeme další vrstvu barevného Gel laku, aby se barva krásně zcelila. Nestíráme výpotek. Na závěr aplikujeme průhledný ukončovací Gel lak a opět přetáhneme přes volný okraj nehtu (zabalíme nehet). Vytvrdíme v uv/led lampě 1 minutu (nebo v uv lampě 2 minuty). Stíráme výpotek pouze v případě, že jsme na závěr aplikovali výpotkový Gel lak. Setření výpotku provedeme tak, že na buničinový čtvereček aplikujeme čistič nehtů (cleaner) a mechanicky výpotek z povrchu nehtu setřeme. Na závěr můžeme aplikovat výživný nehtový olejíček na kůžičku kolem nehtů. Hotovo!

gel-lak-1

Odstranění

Provádí se pilováním pomocí profesionálního papírového pilníku střední hrubosti, například 100/180. Nejprve začneme povrch Gel laku odpilovávat hrubší stranou pilníku (100). Poté, co je většina barevného Gel laku odstraněna, pokračujeme jemnější stranou pilníku (180) až do úplného odstranění barevného Gel laku. Poté již nehty pouze dohladíme jemnějším pěnovým pilníkem. Nikdy se nesnažte odpilovat i původní podkladovou vrstvu gel laku. Ta na nehtu neustále zůstává a tím si neustále ochraňujeme naše přírodní nehty před postupným oslabováním zbytečným  přílišným pilováním. 

Poté, když chceme ihned znovu aplikovat Gel lak, provádíme vše naprosto stejně, jako při první aplikaci. 

Malinkatá rada

Pokud chcete nehty výrazně zpevnit, doporučuji podkladový Gel lak aplikovat ve dvou vrstvách. A to tak, že první vrstva může být velmi tenká a u druhé vrstvy se snažte malinko vymodelovat C oblouk nanesením Gel laku podélně na povrchu nehtu a štětečkem jej malinko vymodelovat do obloučku. Takto zpevněný základ pak následně mnohem více obstojí při nárazech a nehty vydrží až 4 týdny. K tomuto zpevnění je velmi vhodný průhledný podkladový gel lak grafen. Díky jeho malinko hustější konzistenci je možné s ním nejen vytvarovat C oblouk, ale také je s ním možné i o kousek prodloužit nehet na papírovou šablonu. 

Gel lakový systém je v nabídce velmi široký, můžete mít buď Gel lak tzv. 2v1, tedy průhledný nadlak i podlak zároveň (ten je vždy s výpotkem). A nebo můžete mít samostatně podkladový Gel lak (vždy s výpotkem, například Grafen), který je buď průhledný a nebo zatónovaný do tělových odstínů.  A dále samostatně ukončovací Gel laky, které mohou být buď s výpotkem nebo bez výpotku (Quick finish). V ukončovacích bezvýpotkových Gel lacích dále najdete kromě průhledného i glitrový stříbrný, glitrový zlatý, jemně třpytivý nebo zatónovaný do nude tělových či růžových odstínů.

Ukončovací bezvýpotkový Gel lak Quick finish je skvělý nejen jako závěrečný lesk na Gel lakové nebo gelové nehty, ale také jej využijeme ve chvíli, kdy chceme zalešťovat efektový prášek Aurora, který na každé barvě vykouzlí nádherný leskle kovový nádech. Aurora prášek se vždy zalešťuje do vytvrzeného bezvýpotkového produktu a poté se musí "přegelovat" průhledným výpotkovým produktem. 

Všechny barevné Gel laky lze využít i do klasické gelové modeláže a pracovat s nimi stejně jako s barevnými gely. Nejúžasnější, co se týká pigmentace a parádního krytí již v první vrstvě, jsou Gel laky Easy řady BIO nails.

Co vše budete potřebovat k manikúře a aplikaci Gel laku - ZDE.