Nahá manikúra - gel laky nude

Dotaz Sonja

Dobrý den,

používá se NM GEL NUDE STYL Truscada samostatně přímo na přírodní nehty, jako například BBlac a zapéká se? Je vhodný na křehké nehty ?Jakým způsobem se odstraňuje? Mohu poprosit složení? Moc děkuji a přeji pěkný den.

Sonja


Odpověď Eva

Hezký den, slečno Sonjo,

     viděla jsem, že stejný dotaz jste mě psala i na FB, rozhodla jsem se  odpovědět Vám zde, mailem :-))
Všechny NM gely od hypoalergenní značky Truscada jsou určeny k použití přímo na přírodní nehet a vytvrzují se v lampě. Jedná se vlastně o gel lak, který je zatónován určitou barevností do jemných nude odstínů.  Říká se mu také "nahá manikúra".
Jeho aplikace by tedy byla taková, že na předpřipravený přírodní nehet (zdrsněný pěnovým pilníčkem, pečlivě odmaštěný například tekutinou Nail prep a následné aplikaci přilnavače gelu Primer nebo Bonder) se nanesou dvě tenké vrstvy nebo jedna malinko tlustší NM gelu a vytvrdí se v uv/led lampě 1 minutu.. Jedná se o produkt s výpotkem, který ale nemusíte stírat. Na závěr se aplikuje jedna tenká vrstva ukončovacího průhledného TOPu, například bezvýpotkového produktu od značky Truscada, který se jmenuje No wipe. Vzhledem k tomu, že se jedná o gel lak, nehet je díky tomu i výrazně zpevněný. Výdrž produktu je individuální, ale v průměru by měla být  až 3 týdny.  Stejný typ laku nabízíme i od značky Kinetics nebo Bio-nails.
     Odstraňování se provádí klasickým pilováním pilníkem střední hrubosti a nebo druhou variantou je odstranění tzv. zabalovací technikou, kdy se nejprve odstraní část materiálu pilníkem a poté se provede aplikace acetonové tekutiny na kousek buničiny, ta se položí na nehet a zabalí se do folie či "přicvakne" plastovým náprstkem. Nechá se působit cca 15 minut a poté se zábal sundá a zbytky gel laku se mechanicky odstraní pomerančovým dřívkem nebo kovovým zatlačovačem.
     NM gel je určitě vhodný i pro křehké nehty, neboť se jedná o pružný produkt, který při nárazech zapruží, ale nepraskne. 
Jinak, co se týká BB laku, tak ten je bezvýpotkový a jedná se o nejjednodušší barevný lak do lampy. Předpříprava nehtu je stejná, jako u gel lakového systému, ale je možné vynechat tu druhou tekutinu - přilnavač gelu Primer nebo Bonder
Vzhledem k tomu, že se aplikuje přímo na přírodní nehet ve dvou velmi tenoučkých vrstvách ,  není vhodný pro křehké, oslabené a lámající se nehty. Tento lak je zkrátka určen spíše pro kvalitní nebo aspoň středně kvalitní nehty. Nemá v sobě tak zpevňující látky, jako mají gel laky.
Pokud byste tedy měla své nehty křehké, oslabené, měkčí nebo lámající se, tak zcela určitě bych Vám raději doporučila gel lakový systém, ať už tedy zmíněné NM gely nebo klasický gel lakový systém, kdy se na přírodní nehet aplikuje nejprve podkladový gel lak, poté dvě vrstvy barevného gel laku a na závěr ukončovací průhledný lesk neboli TOP. 
     Pro extrémně problematické nehty se nám nejvíce osvědčil průhledný podkladový gel lak od značky Kinetics, jmenuje se Rubber base, ten máme opravdu velmi chválený a prodávaný  nebo ten samý produkt v provedení zatónovaném -  viz odkazy. Všechny produkty od značky Kinetics jsou hypoalergenní.
 
Pro jistotu Vám zde napíšu i odkaz na podrobný postup aplikace gel lakového systému i BB laku, včetně odstranění
 
Snad jsem Vám svou odpovědí přinesla to, co jste potřebovala vědět, pokud ne, tak samozřejmě pište nebo volejte na níže uvedené číslo, vždy se Vám budu snažit co nejlépe odpovědět.
Mějte se hezky a ať se Vám daří. Eva