Proč mně gel lak vydrží pouze týden?

Dotaz Lenka

Dobrý den,

     můžete mi poradit opravdu pevnou hypoalergenní bázi, která vydrží? Koupila jsem si Keramic Shield barevnou bázi a za týden se mi skoro všechny prsty samovolně slouply. Postup si myslím, že jsem dodržela. Nehty jsem zbrousila, dala antifungal, Primer Bonder, Bázi s barvou a top.
 
Děkuji moc za odpověď
 

Odpověď Eva

Hezký večer Leni,
   
     moc se Vám omlouvám, že jsem na Vás dnes v on line konverzaci neměla čas. Zrovna se to tak sešlo, že jsem byla v obchodě úplně sama a přišly naráz 3 zákaznice, které kromě nákupů měly i spoustu dotazů, takže jsem musela dát přednost jim :-))
A nyní již k Vašemu dotazu.
Velice mě překvapilo, že píšete, že jste s Ceramic gel lakem nespokojená. Věřte, že jste zatím za celý rok první, a to si opravdu nevymýšlím, není to z mé strany žádná otřepaná hloupá fráze obchodníka, který bude chválit své zboží za každou cenu  :-)) Skutečně, keramické gel laky prodáváme již cca rok a zatím jsme se setkali jen s velice pozitivními reakcemi, právě hlavně ohledně pevnosti a výdrže, naše zákaznice hlásí výdrž 3 týdny a některé až 4 týdny (což už asi není hezké, neboť odrost musí být obrovský). Profesionálky taktéž, jsou z tohoto produktu nadšené. Ale samozřejmě uznávám, že se mohlo stát i to, že některá žena mohla být nespokojena a neřekla nám o tom :-)
Takže, pokud dovolíte, spíše bych zkusila se ještě společně s Vámi zaměřit na předpřípravu nehtů před aplikací samotného produktu a uvidíme, zda třeba byste v postupu našla nějakou chybku. U té předpřípravy nehtů se totiž dá udělat velká spousta chyb a potom se může stát to, co Vám, že produkty nevydrží. Proto to nyní zkusím s vámi projít.
 

Správný postup je následující:

 

1. Manikúra

  • úprava délky a tvaru nehtu profi pilníkem hrubosti 240/180
  • aplikace změkčovače kůžičky AHA od Kinetics, který luxusně za sekundu změkčí kůžičku, která se díky tomu podaří perfektně zatlačit co nejvíce k nehtovému lůžku za pomoci pomerančového dřívka či kovového zatlačovače
  • mechanické odstranění kůžičky za pomoci luxusního seřezávače značky Wirmet
 
Seřezávač kůžičky Wirmet
 
Dokonalé odstranění kůžičky je nesmírně důležité! Nejen, že se nám díky tomu podaří prodloužit nehet o několik milimetrů, ale hlavně - kůžička je nesmírným zdrojem mastnoty a proto je potřeba ji takto dokonale odstranit, aby se pak netvořily odchlipy.
 

2. Odmaštění nehtů - zmatnění 

Nyní nastává chvíle, kdy je potřeba povrch nehtu zbavit té největší mastnoty. K tomu se používá pěnový pilník, nejlépe jemnější hrubosti 240/180
 
 
Celou plochu (povrch nehtu) zmatníme tímto jemným pěnovým pilníkem tak, aby vypadal jako pocukrovaný, nikde nesmí být žádné leské (mastné) místo. Tímto nám vznikne jemný mikroprach, který musíme velice pečlivě oprášit z povrchu nehtu kartáčkem nebo štětečkem.
Poté již nesmíte sahat na povrch nehtu, abyste si jej následně znovu nezamastila.
 

3. Očištění nehtů tekutinou Cleaner 

Nyní je ideální vzít buničinový čtvereček a namočit jej do Cleaneru - čističe nehtů
 
 
Velice pečlivě se čistí povrch nehtu, hlavně je důležité věnovat se čištění nehtu pečlivě u kůžičky, kde bývá nehet nejvíce mastný. 
Opět nikdy již nesahat na povrch nehtů.
 

4. Dehydratace - dokonalé odmaštění nehtů

Nyní potřeme celou plochu nehtů, včetně kůžičky, dehydratační odmašťující tekutinou Nail prep (nebo Antifungalem) a opět nesaháme na nehty
 
 

5. Přilnavač nehtů neboli Primer či Bonder

Nyní hodně otřeme tekutinu přilnavač o hrot lahvičky a aplikujeme extrémně maličké množství tekutiny přilnavač gelu pouze doprostřed nehtu a necháme ho velmi, velmi dobře zaschnout.  NIKDY nesmí přilnavač stéct ke kůžičce! Pokud se tak stane, tak se přilnavač stane kontraproduktivním, tedy místo toho, aby nám pomohl, že gel lak skvěle přilne k přírodnímu nehtu, tak naopak gel lak vůbec dobře nedrží! Zde se dělají velké chyby, protože ženy si myslí, že přilnavač se má dávat po celé ploše nehtu a čím víc, cím lépe. Opak je pravdou, gel lak pak vůbec nedrží.
 
 

6. Aplikace Ceramic gel laku

Na nehet aplikujeme první, extrémně tenkou vrstvu Ceramic gel laku. Lakujeme nejen plochu nehtu, ale přetáhneme gel lakem i volný okraj nehtů, aby byl nehet v gel laku tzv. "zabalen".  Gel lak nikdy nesmí stéct ke kůžičce! Následně ihned aplikujeme druhou, již malinko silnější vrstvu Ceramic gel laku a opět přetáhneme volný okraj nehtů gel lakem.  Teprve poté vytvrdíme v uv/led  lampě, která musí mít minimální výkon 48W, 1 minutu. Poté aplikujeme závěrečnou vrstvu bezvýpotkového lesku, neboli Topu, vytvrdíme a je vše hotovo.
Takto postupujeme pouze po jednom nehtu, aby se nám právě nestalo, že některá z vrstev gel laku steče ke kůžičce.
HOTOVO
 
 
Pokud byste chtěla použít klasický gel lakový systém, kdy se aplikuje nejprve podkladová báze průhledná, poté barvy a Top, tak postup by byl zcela stejný, jaký jsem Vám popsala, jen prostě by se místo Ceramic gel laku aplikoval klasický gel lakový systém.
 
Pro ještě lepší představivost, jak nesmírně důležitá je právě ta celková dokonalá manikúra a předpříprava nehtů, Vás poprosím, abyste se podívala na naše videa, ve kterých například ukazujeme aplikaci gelové modeláže nebo jednoduchého laku do lampy BB laku. Ta předpříprava je totiž pořád stejná, u každého toho systému, pořád dokola tak, jak jsem Vám to nyní slovně popsala. Zde jsou videa, ve kterých jsem já a moje nehtařka Petra:
 
 
     Pokud si myslíte, že jste postupovala správně, přesně dle návodu, který jsem Vám nyní popsala, tak v tom případě ještě se Vás zeptám, zda náhodou nemáte problémy se štítnou žlázou či jiný hormonální výkyv ve smyslu nasazení či vysazení antikoncepce, těhotenství či kojení a nebo zda jste v poslední době neužívala antibiotika či neprožila extrémni stres. Tyhle všechny faktory mají ohromný vliv na výdrž gelových produktů na přírodních nehtech. V těchto případech je pak nutné se spojit telefonicky a společně bychom hledaly cestu, bohužel metodou pokus - omyl, který z jiných produktů by Vám mohl držet lépe a déle.
 
     Další variantou, proč gelové produkty nedrží, může být i zvýšená potivost nehtů. Ta se navenek nijak neprojevuje, ale žena ji právě může zjistit tak, že v podstatě vše dělá správně, ale gel lak stejně dobře nedrží a vše po týdnu odpadne. Ta zvýšená potivost nehtů znamená to, že než žena odmastí nehty od malíčku k palci, tak už první tři odmašťované nehty se chovají tak, jako by vůbec nebyly odmašťované. V takovémto případě je potřeba postupovat tzv. "po jednom nehtu". Tedy, musíme postupovat tak, že nejdříve dokonale připravíme a odmastíme jeden jediný nehet a okamžitě na něj aplikujeme gel lak. Abychom zabránili té časové prodlevě, kdy se nehet opět celý promastí. A pak druhý nehet - opět vše dokonale udělat ve smyslu zmatnění, odmaštění a přilavače a rychle zase aplikace gel laku. Jedině tak, kdy se postupuje po jednom nehtu, je možné u ženy se zvýšenou potivostí nehtů zajistit, aby jí gel laky správně a dobře držely.
 
     Na závěr ještě splním i Vaše přání - doporučení jiných hypoalergenních produktů. Pokud bychom se tedy měly dál držet gel lakového systému (neboť další variantou je zpevnění přírodního nehtu extra pevným BB gelem s obsahem skelných vláken), tak by to byl gel lakový systém No hema od značky Bio nails. 
Zde  odkazy
 
 
      Snad jsem Vám alespoň trochu pomohla s vysvětlením podrobného postupu gel laku a budu ráda, když mě dáte vědět, zda si myslíte, že by někde mohla nastat chybka :-))
Mějte se moc hezky, děkuji za důvěru v naše produkty a budu se těšit na další spolupráci s Vámi.
Eva
 

 
Odpověď Lenka
 
Dobrý den paní Evičko,
 
     moc Vám děkuji za vyčerpávající odpověď. Velice si vážím Vašeho profesionálního přístupu a řešení problémů individuálně s každým zákazníkem. Již několikrát jste mi velmi dobře poradila. Když jsem začala mít problémy s alergií na gellaky tak jsem díky Bohu narazila na Vaše stránky a vše si pečlivě prostudovala. Po asi třech měsících, kdy jsem jsem regenerovala nehty po zmíněné alergické reakci, jsem se konečně rozhodla vyzkoušet Vaše hypoalergenní produkty. Pro začátek jsem se teda rozhodla pro systém báze a barvy v jednom kroku Ceramic gel.
Historicky mi nikdy gellaková manikúra nevydržela hezká déle jak 10 dní. Když jsem se rozhodla, že si nechám udělat gellakové nehty na svatbu od profesionálky, tak jsem je měla za 2 dny komplet všechny dole. Nakonec jsem na svatbu zvolila klasický lak. Ten jeden den to vydržel. Pak jsem ještě vyzkoušela gelovou manikúru též od profesionálky a dopadlo to stejně, do tří dnů byly nehty dole. Vyzkoušela pak na mě i jiné produkty, ale se stejným efektem. Tudíž jsem se rozhodla, že již nebudu utrácet za nehty někde v salónu a pořídila jsem si LED lampu, tuším že má kolem 80W. A v konkurenční firmě N...n... jsem narazila na Hard bázi a barevné a top gel laky, které mi konečně na nehtech držely alespoň těch 10 dnů.
Byla jsem za to ráda, protože jsem měla nehty stále upravené a mohla jsem téměř ihned po aplikaci jít cokoliv dělat. V tom mi gellakový systém vyhovuje. 
Nevím čím to je, že mi to nedrží déle.  Běžně dělám všechno, pracuji jako účetní, takže tam nehty nedostávají zabrat, doma akorát myji nádobí. Úklid provádím v rukavicích.
Bohužel pak se mi tedy po roce a půl aplikace projevila alergie, N...n... se od toho distancovalo, vůbec mi neporadili a pouze mi doporučili, ať si zajdu na kožní. Tento přístup mě opravdu zklamal.
Teď tedy k postupu:
Manikúru provádím kovovým zatlačovačem, je pravda, že změkčovač kůžičky používám pouze občas.  Seřezávač nemám ráda, protože mám velice citlivou kůžičku a ať jsem opatrná jak chci, vždycky si některý prst poraním až do krve. Místo toho používám takové kleštičky, kterými přečnívající kůžičku opatrně odstraním.
Vaše videa jsem shlédla několikrát. Zkusím se zaměřit a více zmatnit nehet pěnovým pilníkem. Cleaner používám, opět se tedy zaměřím na důraznější vyčištění. Následně používám Antifungal. Bonder se tedy přiznám, že dávám na celý povrch nehtu, ne jen doprostřed nehtu, tenkou vrstvičku. Ale na kůžičku opravdu nezajíždím, na to si dávám pozor. Pak tedy následují dvě vrstvy Ceramic gel laku, jak píšete, první dávám tenkou a druhou trošku víc, opět se snažím, aby vše zůstalo pouze na nehtu. Ale je pravda, že jsem vytvrzovala pouze 30sekund, jak bylo napsáno na lahvičce. Tam to tedy zkusím prodloužit na tu 1 minutu. Pak tedy aplikuji  top, mám výpotkový, takže nakonec setřu výpotek Cleanerem. Poté aplikuji olejíček na nehtovou kůžičku.
Zkusím tedy ještě na Vaši radu, dělat jeden nehet po druhém celý naráz.
Moc Vám děkuji za rady a určitě dám vědět, jak dopadla druhá aplikace.
 
Přeji krásný den Lenka
 

 
Odpověď Eva
 
Hezký den, Leni,
    moc děkuji za Váš hezký mail. Přemýšlím, jak píšete o tom, že Vám gel lakové nehty nedržely nikdy víc než 10 dnů ani od profesionálek. V souvislosti s Vaší profesí je jasné, že nehty vůbec nemáte namáhané. Tedy bych skutečně se přikláněla k tomu, že můžete mít tu tzv. zvýšenou potivost nehtů a řešilo by se to tou aplikací "po jednom nehtu". 
     A nebo pak, za ty roky zkušeností vím, že takové problémy s výdrží gel laků mají zkrátka ty ženy, které mají problémy se štítnou žlázou, která souvisí s celkovou hormonální nerovnováhou, projevuje se buď zvýšenou činností štítné žlázy nebo naopak sníženou činností. V obou dvou případech tedy ale vždy se nehty snaží ze svého povrchu vše "odtlačit", některé ženě například již za 3 dny, prostě všechno postupně jde pryč.
     Tak dejte pak vědět, až to zkusíte znovu dle těch mých rad, věřím, že to již bude mnohem lepší :-)) :-))
Mějte se fajn a ať jde práce hezky od ruky :-))
 

 
Odpověď Lenka
 
     Ale se štítnou žlázou já problémy nemám, nevím tedy jak by se to projevovalo, ale když chodím na různá vyšetření a berou mi krev, tak testy mám vždy v pořádku. Těhotná ani kojící nejsem, antikoncepci beru již řadu let, antibiotika užívám zřídkakdy, stresy nějaké enormní nemám, a nejsem ani těhotná, ani kojící. Jsem pouze alergička, astmatička, ale s tím to asi nesouvisí. Moje nehty to prostě odmítají a jsem ráda, když mi budou držet alespoň 10 dnů. Určitě dám vědět jak dopadla další aplikace. Ještě jednou moc děkuji za cenné rady.
Přeji krásný den.