Jak zlepšit kvalitu přírodního nehtu?

Dotaz Markéta

Dobrý den, neustále řeším kvalitu svých nehtů. Keratin ani kalcium či jiné výživné produkty příliš nefungují. Už 6 měsíců používám i biosil, také není vidět žádný velký efekt. Před 14 dny jsem vyzkoušela gelové nehty, ale po 6 dnech se začaly odchlipovat. Poradíte prosím jiný postup jak si vypěstovat pěstěné, delší nehty? Děkuji


Odpověď Eva

Hezký večer, slečno Markéto, s nehty je to někdy trošku složitější a zdlouhavější, co se týká vylepšení jejich kvality. Dříve, než Vám doporučím produkty, tak bych se Vás ráda zeptala, zda náhodou neprožíváte v posledním období zvýšený stres, z pracovních či soukromých důvodů. Ten je totiž mnohdy příčinou i problémů s nehty. Další variantou je pak onemocnění - hlavně štítná žláza či například cukrovka a další jakákoli závažnější onemocnění. To vše má vliv na dlouhé, vleklé problémy s nehty a není snadné "problém" vyřešit. Problém s nehty také prináší těhotenství a kojení. Prostě tyhle všechny faktory mají obrovský vliv na konkrétní stav nehtů. Pokud byste cokoli z výše jmenovaných "diagnóz" měla, tak je potřeba velké trpělivosti a byl by to běh na delší trať. A nyní již k mým doporučením. Nevím samozřejmě, jako produkty jste doposud vyzkoušela. Určitě u nás máme velice dobrou zkušenost a keratinovými výživami, a to jak od značky Kinetics, tak také od značky Truscada. Určitě bych tedy jednu z nich doporučila a nebo kombinaci obou:

 

.
.

Dále také bých doporučila kterýkoli z těhto zpevňujících laků na nehty:

.
.
.
.

Dále také bych určitě doporučila skvělý produkt Booster od značky Emi -rekonstrukce nehtu

.

Další variantou je přírodní P shine - prastará japonská metoda úpravy přírodních nehtů

.

 A teď "babské rady", které také moc dobře fungují: Pokud mohu radit i ohledně potravních doplňků, tak nejvíce se osvědčuje křemík a pak také řasa Chlorella. Tyto produkty moc pomíhají na vylepšení kvality přírodního nehtu. A určitě také klasický kvalitní olivový olej. Buď na kůžičku a nebo po celé ploše přírodního nehtu, pokud by byl zrovna nenalakovaný. Při domácích pracech používejte vždy rukavice, nevystavujte své nehty působení chemických čistících přípravků a používejte i kvalitní přírodní mýdla či šampony. To vše má vliv i na kvalitu přírodního nehtu.

Zde je odkaz na naši Bio kosmetickou nabídku:

Dále také funguje i olivový olej. Mějte se moc hezky a pokud budete mít jakékoli další dotazy, tak pište nebo volejte na číslo 777075875. Eva K. Plachá BIO NAILS


Dobrý den, Evo,

moc děkuji za Vaši odpověď a Vaše tipy.  Zvýšení stresové období teď mám, ale kdo ne. Každopádně kvalitu nehtů řeším vlastně neustále. Sama jsem hledala příčinu neúspěchu gelových nehtů a jediné, co by mohlo ještě možná v mém případě platit, jsou mastné nehty.

Mám mastnější pleť i vlasy, tudíž by i nehty mohly mít stejný charakter. P-shine jsem v minulosti také zkoušela, příliš velký efekt to nemělo. Studovala jsem produkty, které jste mi doporučila.  Zaujal mne Nano Rhino v kombinaci s Green Shark a Gold Elixírem na nehtovou kůžičku.  Píšete, že Nano Rhino by se měl ideálně pro lepší účinek každý třetí den odlakovat. Nedochází pak zase k poškození odlakovačem?

Zaujal mne také výrobek EMI Booster. Postup nanášení jsem pochopila, ale jak tento přípravek z nehtu odstranit?  No a teď mám dilema, který přípravek zakoupit.  A ještě jsem se chtěla zeptat na tu mastnotu. Existuje nějaká řada na mastné nehty a jak případně postupovat při nanášení výše uvedených, Vámi doporučených přípravků? Je potřeba nehet odmastit, aby co nejlépe držely? Ještě jednou moc děkuji za Vaši laskavost a pomoc.

S pozdravem, Markéta


 Odpověď Eva

Hezký večer, slečno Markéto,

problém mastnějších nehtů je 100% příčinou, proč Vaše gelové nehty nedržely a začaly se odchlipovat. Pokud tedy byste se ještě v budoucnu pro gelové nehty rozhodla, tak musíte Vaší nehtařce tuto skutečnost říct a ona již by měla vědět, že musí postupovat tzv. po jednom nehtu. Tedy že musí jeden Vás nehet zmatnit pěnovým pilníkem, oprášit štětečkem, dehydratovat tekutinou Nail prep a nanést tekutinu Primer (Bonder). A ihned musí na tento jeden nehet aplikovat podkladový gel a vytvrdit. A pak druhý nehet - to samé a postupně tak po jednom nehtu udělat všechny. Jedině tak zabráníme časové prodlevě, kdy právě u mastných a potivých nehtů nelze postupovat jako obvykle, kdy se odmašťuje a připravuje celá ruka. U tohoto typu nehtů totiž je to tak, že než manikérka odmastí všechny nehty od malíčku k palci, tak již ty nehty se za pár sekund chovají jako neodmaštěné. Takže než se přikročí k aplikaci prvního podkladového gelu, tak jako by se vůbec neodmašťovalo. A pak produkty nedrží.....Tak to jen, abyste věděla. Stejným způsobem by určitě bylo dobré postupovat i u aplikace klasických laků na nehty a zpevňujících laků na nehty, aby hezky přilnuly k povrchu nehtu. Proste logicky - k mastnotě nemůže jakýkoli materiál přilnout, proto je potřeba postupovat takto po "jednom nehtu" a zabránit té časové prodlevě, než se nehty zase promastí :-)) 

Jsem ráda, že Vás zaujaly produkty Nano Rhino i Green Shark spolu s Gold elixírem. U toho Nano Rhino můžete odlakovávat, ale nemusíte :-)) Můžete si jej na nehtech ponechat týden i více, je to na Vás :-))Prostě po těch třech dnech ten lak stále bude krásně držet, ale již nebude uvolňovat do přírodního nehtu ty výživné, vitamínové a zpevňující složky. To doporučení na to odlakování je tedy pro tu ženu, která chce maximálně využít potenciál tohoto laku, aby se jí každý den do nehtu uvolňovaly ty složky. Samozřejmě můžete odlakovávat velice šetrným bezacetonovým odlakovačem s obsahem aloe vera od téže značky. Jmenuje se Green lizard.

 

.

Co se týká produktu Booster od EMI, tak ten se z nehtu nijak neodstraňuje, protože se vsákne do nehtu, takže není co odstraňovat To není nějaký gel, který by zůstal na povrchu nehtu. Je to spíše taková řidší tekutina, která se tím teplem z fénování zasákne do přírodního nehtu a vytvrdí se v led lampě. Přebytky se setřou a hovoto. Nehet vypadá úplně stejně jako předtím, ani není leský. Mějte se moc hezky a pokud ještě vyvstanou jakékoli další dotazy, tak samozřejmě pište.

Eva Plachá BIO NAILS