Stržený nehet na palci u nohy

Dotaz Lenka

Dobrý den, dcera měla dnes úraz. Kůň jí stoupl na nohu a úplně jí zničil nehet na palci u nohy a museli ho celý strhnout. Hledám něco, čím bych mohla podpořit hojení a zdraví růst nového nehtu. A kdy asi doroste nový nehet?


Odpověď Eva

Hezký večer, Leni, kolik je dceři let? Pokud je starší 3 let, tak určitě na regeneraci poškozeného nehtu doporučím léčivou tekutinu Koloidní stříbro ve spreji, nejlépe ve střední síle 40ppm.

K tomu Koloidnímu je pak ideální ještě dávat i léčivou mast, je v té stejné sekci. Dále pak bych doporučila regenerační sérum s obsahem keratinu a panthenolu na podporu růstu nehtů - Gold elixir

.

Ideální je tedy nehet udržovat co nejkratší, krevní sraženiny pod nehtem opatrně čistit, ideálně speciálním pedikérským nástrojem, kterému se říká exkavátor. Na to dorostení nového nehtu nedokážu odpovědět. Na tuto otázku by Vám možná lépe odpověděla pedikérka -Určitě by nebylo špatné, kdybyste s dcerou zašla k nějaké velmi šikovní pedikérce ve Vašem okolí.

Ať se jí na nehet podívá, odborně odstraní zbytky nehtů, co už jsou odumřelé a pořádně vyčistí a zdezinfikuje. Od věci není ani dezinfekce Betadina z lékárny. Aby se tam nedostal zánět. Nehet pořád sledujte a kontrolujte.

Mějte se moc hezky, Eva Plachá BIO NAILS