BB lak a přilnavač?

Dotaz Jana

Dobrý den, mohla bych opět poprosit o radu. Jsem začátečník, BB one step lakem jsem zatím lakovala jen 2x. neumím pořádně zabalit volný okraj nehtu, a nejvíc namáhané nehty se mi vždy od špičky začínají loupat. Četla jsem na různých diskuzích, že je možné použít i přilnavač. Dívala jsem se a máte v nabídce kyselinový a bez kyselin. Jak se prosím rozhodnout, který je pro mě správný? Děkuji Jana

 


Odpověď Eva

Hezký den, Jani,

co se týká tekutiny přilnavač gelu, tak jeho funkce je naprosto stejná, ať už se rozhodnete pro tzv. kyselinový a nebo bezkyselinový :-)) Rozdíl mezi nimi je pouze ten, že ten bezkyselinový je šetrnější a vhodný i pro alergiky. Pokud si žena dělá nehty pravidelně, celoročně, tak zcela určitě je lepší použít ten bezkyselinový. Určitě Vám jej doporučím, aby Vám BB lak lépe držel, ale pozor, je důležité dodržet přesně postup, který u produktu máme napsaný. Je již pak jedno, pro který z bezkyselinových přilnavačů se rozhodnete, já Vám píšu odkaz na ten náš nejprodávanější, kde máme i perfektně popsaný postup aplikace. Bohužel nyní momentálně ve variantách produktu uvidíte, že malé balení 5 ml je vyprodané, máme v nabídce nyní pouze to větší 15 ml balení, které je ale zase cenově výhodnější :-))

.

Zároveň Vás ale pro jistotu upozorňuji na to, že pokud u BB laku použijete přilnavač, tak určitě bude produkt mnohem lépe držet na nehtu, ale zase se bude mnohem hůře odstraňovat tzv. zabalovací technikou za pomoci remover tekutiny :-)) Takže na jednu stranu budete asi spokojenější s výdrží a na druhou stranu, pokud odstraňujete to zabalovací metodou, tak budete trošku nadávat :-))

Pokud se tedy použije přilnavač, tak je pak určitě lepší materiál odstraňovat pilováním, a to pilníkem střední hrubosti 180 a poté jemnějším hrubosti 240 a poté dohladit jemným pěnovým pilníkem hrubosti 180/240.

 

.
.
.

Při pilování je potřeba být nadmíru opatrná a postupovat uvážlivě a vědět, kdy se zastavit...... Určitě je také dobré se zamyslet i nad pevným gel lakovým podkladem. Ten Vám udělá perfektní zpevnění a pak už byste na něj pouze aplikovala BB lak. A při následném odpilování byste si určitě nijak nepoškodila přírodní nehet, protože byste tam měla právě tu mezivrstvu toho průhledného podkladového gel laku. Odpilovala by se pak pouze barva a ten podkladový gel lak by v podstatě na nehtu zůstal.

Při další aplikaci byste postupovala stejně, jako by to bylo poprvé, tedy přesně takto:
- nejdříve perfektní manikúra (úprava kůžičky, délky a tvaru nehtu)
- poté zmatnění pěnovým pilníkem po celé ploše, oprášení kartáčkem od prachu
- očištění povrchu nehtů tekutinou Cleaner
- aplikace dehydratační tekutiny Nail prep
- aplikace velmi malého množství přilnavače
- aplikace jedné vrstvy podkladového gel laku Grafen
- setření výpotku tekutinou Cleaner
- jemné zmatnění povrchu pěnovým pilníkem, oprášení kartáčkem
- aplikace BB laku ve dvou velmi tenoučkých vrstvách.

Mohu například doporučit náš nejprodávanější podkladový gel lak Grafen:

.

Pokud budete mít jakékoli další dotazy, tak pište nebo volejte na číslo 777075875, určitě se Vám budu ráda věnovat. Eva Plachá BIO NAILS