Doznívající alergická reakce - kdy začít s novými produkty

Dotaz Ivana

Dobrý večer,

Již jsem se zde na něco ptala ohledně mé nenadálé alergické reakci na jine produkty s tím, že přecházím na hypoalergenní. Chtěla jsem se zeptat, kdy mohu začít opět s manikůrou. Stačí než se mi kůže v okolí nehtového lůžka zahojí? Nebo mohu používat už teď? V případě, že ano, mohu použít tyto produkty? 5v1 zpevňující lak s arganovým olejem 12ml,GRAPESEED NAIL SERUM výživa nehtu a kůžičky 15ml, GRAFEN GEL LAK PODKLADOVÝ (10 ML), QUICK FINISH GEL LAK VRCHNÍ LESK(10 ML), sada p.shine

Ivana


Odpověď Eva

Hezký den, Ivanko,

     pokud Vám nyní doznívají alergické reakce, tak určitě bych ještě s gel lakovým systémem nezačínala, počkala bych, až alergie zcela odezní. Určitě je ale naopak vhodné začít s výživou nehtů za pomoci hroznových kapek (Grapeseed nail serum), alespoň jednou denně, na noc  a dále také je ideální na zklidnění puchýřků kolem nehtů používat čistý výtažek aloe vera, který je určen nejen na změkčování kůžičky, ale také právě na rychlejší hojení alergických reakcí. Odkaz na tento produkt je zde
 
Produkt 5v1 je skvělý hypoalergenní průhledný klasický lak na nehty, který není určen do lampy. Má výživné i zpevňující účinky. Pokud máte tu potřebu a chcete mít nehty alespoň trochu klasickým lakem zpevněné, lesklé, tak určitě tento lak můžete používat hned, v kombinaci s předešlými dvěma produkty. V případě tedy, že by byly nehty nalakované lakem 5v1, tak by se hroznové sérum vtíralo a mírně vmasírovalo na noc každý den kolem nehtu, do kůžičky a nehtového lůžka. 
Aloe vera by se použilo vždy při manikúře na změkčení a odstranění kůžičky a pak dle potřeby několikrát za den vmasírováním na zklidnění alergických puchýřků.
     Sada P-shine je taktéž pro Vás vhodná již nyní, jedná se o zcela přírodní metodu výživy a vyleštění přírodního nehtu. Mrkněte se na našich stránkách na video, jak se v touto sadou pracuje. Jen je potřeba upozornit na to, že pokud byste se rozhodla pro metodu p-shine, tak zcela určitě již nedoporučím jakékoli lakování klasickým lakem či gel lakový systém. P-shine znamená vtírání přírodního včelího vosku do nehtu, čímž se nehet výrazně vyživuje a zároveň také přirozeně promašťuje. Na takto promaštěném nehtu by pak následně vůbec nedržel žádný lak ani gel lak. Při klasickém lakování nebo gel lakovém systému potřebujeme naopak nehty výrazně odmastit, dehydrovat. Je potřeba se tedy rozhodnout pro jedno či druhé. Buď se bude postupovat dlouhodobě přírodní metodou P-shine a nehty zůstanou zcela přírodní, bez jakýchkoli dalších laků či gel laků nebo se budou nehty odmašťovat a budou se aplikovat laky či gel laky :-)
     Co se týká gel lakového systému, tak zcela určitě musíte volit hypoalergenní produkty. Což není ani Grafen, ani Quick finish gel lak ukončovací. Je potřeba, abyste se na našich stránkách pohybovala pouze v sekci Vše pro alergiky a následně pak v sekci pro nehty. Jedině v této sekci budete mít jistotu, že objednáváte hypoalergenní produkty. Z gel lakového systému jsou to tedy jakékoli gel laky značky Kinetics nebo Truscada, celé tyto dvě značky jsou hypoalergenní :-))
     Mějte se moc hezky, ať se Vám daří. Eva