Doporučení produktů na velmi oslabené nehty

Dotaz Jana

Vážená paní Plachá, byla byste prosím tak hodná a poradila mi s mým problémem? Již nějaký čas pozoruji alergickou reakci, nemůžu přijít na příčinu, ale po brouzdání na Vašich stránkách jsem konečně možná přišla na to, zda je to spojeno s gelovými nehty? Se stoprocentní jistotou to nemohu napsat. Jsem objednaná na kožní testy, ale moc si od odhalení neslibuji. Již nějaký čas (nevěnovala jsem tomu  moc pozornosti), po nehtové modeláži mám otoky prstů kolem nehtů a taktéž mám hodně svědící fleky na obličeji, krku, které se po pár dnech zklidní a za nějaký čas je to nanovo. Gelové nehty mám již téměř 20 let, kupovala jsem si Vaše produkty, ale jak jsem přestala pracovat ve Zlíně, tak v současné době používám gely značky XXX....
Své nehty mám papírové, roztřepené, bolestivé na dotek, tudíž jsem nevydržela být již mnoho let bez gelových. Nyní jsem se rozhodla, že zkusím zjistit, zda alergie opravdu souvisí s gelovými nehty. Mám v plánu gelové nehty sundat a Vámi doporučenými výrobky přírodní zbytky nehtů co možná nejvíce zpevnit a vyživit a po nějaké době (doufám, že to nebude dlouho, jak dlouho odhadujete tuto “léčbu zpěvněním”?) si zakoupit Vámi doporučené produkty a opět mít gelové nehty.
Má prosba v tuto chvíli je: mohla byste mi doporučit výrobky, které mi zpevní a vyživí nehty?  Dívala jsem se na Vaše stránky, ale v tom množství výrobků si netroufám něco vybrat sama. Proto jsem se rozhodla, že využiji Vaši poradnu. Jsem starší ročník, radši bych využila telefonické spojení, kde bychom si upřesnily detaily, ale nechci Vás rušit o víkendu. Zavolám ve vaší pracovní době.
Jak jsem se dočetla, tak prodejnu máte zřejmě v režimu výdejního místa. Chtěla bych  řešit nákup doporučených produktů co možná nejdříve. Věřím, že se na vyzvednutí dohodneme.
Přeji hezký zbytek neděle a mnohokrát děkuji za odpověď
s pozdravem
Jana

Odpověď Eva

Hezký večer, Jani,

    problémů s alergiemi na gelové produkty rapidně přibývá. Před 11 lety, když jsem svůj obchod otevírala, jsem nikdy neslyšela o nějaké alergii, prostě nikdo neměl problém. A nyní, za poslední 2 roky, denně řeším několik telefonátů a písemných dotazů, které se týkají alergií. Proto jsem se již před 2 roky rozhodla specializovat se pouze na hypoalegenní gelové produkty. Tyto produkty jsou šetrnější, se sníženým obsahem tzv. kyselin a v rámci možností bez jakýchkoli škodlivých či nešetrných látek. Většině alergiček tyto produkty skutečně pomohly a jsou za ně vděčné, že se nemusí vzdávat gel lakových nehtů nebo gelové modeláže. Pravdou však zůstává, že bohužel některým alergičkám nepomohou ani tyto hypoalergenní produkty a alergie se stejně dostaví, byť třeba v mnohem menší míře. S alergiemi je to zkrátka problém, každé tělo je originál a co deseti lidem "sedne", jedenáctému nemusí. Tak to prostě je :-))
Určitě mrkněte na můj článek, který se týká rad a doporučení ohledně alergií. Najdete jej v sekci Blog, zde je odkaz na něj
      Moc ráda Vám budu nápomocna se svými radami a doporučeními. Volat mě můžete kdykoli v době od 9 do 17 hodin :-)), telefon na mě je 777 075 875. 
Moje prodejna je normálně otevřena, neboť jsme naším sortimentem drogistické zboží a kosmetika, takže se v obchůdku můžete zastavit kdykoli v rámci aktuální otevírací doby Po - Pá 9.30 - 17 h. Všechny varianty možností Vám ráda představím, pokud máte možnost přijít na prodejnu, tak to je opravdu nejlepší :-))
     Budu se na Vás moc těšit, mějte se hezky. Eva

Dotaz Jana

Dobrý večer paní Plachá, předně Vám mnohokrát děkuji za rychlou odpověď. Na doporučovaný odkaz jsem se dívala již předtím, ale netroufala jsem si podle toho hned objednat produkty. Rozhodla jsem se, že nyní po odstranění gelu se pokusím zpevnit své velmi poškozené papírové a třepící se nehty, které při doteku bolí. Poprosila bych Vás o doporučení přípravků, které máte skladem, nevím, zda je nejlepší např. 

Je vhodný lak 5 v 1? Nebo GEL damage nail rescue? V případě, že bude nehet úplně totálně poškozen, doporučujete 

a tím si v době mého léčení nehtu nehet rekonstuovat?  Nechám si od Vás poradit i více výrobků, které se dají používat současně, mám i lampu, tudíž můžete doporučit i ty výrobky, které se musí vytvrdit v lampě. Prosím o doporučení konkrétních zpevňovacích a vyživovacích přípravků na poškozené nehty. Zítra Vám zavolám, upřesním svoji objednávku a  poprosím Vás o přípravu výrobků k osobnímu vyzvednutí. Vzhledem k tomu, že bych se k Vám mohla dostal až nejdříve v pátek, pošlu někoho z přátel ze Zlína, aby mi výrobky zakoupili (jsem nedočkavá a chci zahájit aplikaci co možná nejdříve). Jestli budu trpělivá a vydržím pár týdnů, tak potom si prostuduji Vaši nabídku a zakoupím si vše na gelové nehty (budu preferovat malá balení, protože jak píšete, někdy to nemusí klapnout).

Za Váš přístup mnohokrát děkuji a  přeji hezký zbytek neděle. 
J. 

Odpověď Eva

Ještě jednou hezký večer, Jani,

     zítra vše probereme telefonicky, ale teď, aspoň v rychlosti, abyste si mohla pročíst produkty, které bych Vám ráda doporučila. Ten přípravek na rekonstrukci zničeného nehtu, co se jmenuje Booster od značky Emi je sice skvělý, ale bohužel, není hypoalergenní. Takže, byť by tento produkt byl pro Vás naprosto ideální a já s ním mám opravdu velice dobré zkušenosti, pro alergičku zkrátka není, škoda......
     Pokud bychom se tedy měly držet klasických produktů, které samy schnou na vzduchu, tak bych určitě doporučila luxusní produkty od hypoalergenní značky Kinetics. Zpevňovač průhedný Shark nebo zatónovaný Rose gold či White , dále výživu s obsahem keratiny a zlata Gold elixír.
 Dám Vám zde odkaz na postup klasického lakování, kde o těchto produktech mluvím a jsou tam i odkazy proklikem na ty konkrétní produkty, mrkněte na to.
     Pokud bychom se raději dohodly na zpevnění přírodního nehtu gel lakovým systémem, tak určitě moc moc doporučím opět hypoalergenní značku Kinetics, kde mám naprosto luxusní podkladový gel lak, se kterým mám opravdu velice dobré zkušenosti, i co se týká alergií, jmenuje se Rubber base. Parádně zpevní a je právě velmi vhodný na takto oslabené papírové nehty, protože je velmi pružný. Bohužel se však nenabízí v malém balení, pouze 15 ml, zde je odkaz
     Pokud byste tedy raději dala přednost menším balením, tak to bych pak doporučila gel lakový systém značky Truscada, tato značka je celá hypoalergenní. Podklad Ruber base, pak barevný gel lak a na závěr no wipe. Tato značka má také velice zajímavý léčivý a zároveň zpevňující gel s obsahem keratiny. Nabízí se i malé 5 ml balení za 270 Kč. Tohle je také pro Vás vhodný produkt, přitom zcela ojedinělý, žádná značka nic takového nenabízí.
 
     Tak snad Vám to trošku více pomůže v orientaci, trošku na vše mrkněte a pak již se telefonicky domluvíme.
Eva