Nehtová alergie

Dotaz Martina

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Jsem zoufalá, objevuje se u mne nejspis alergická reakce pri nehtove modelazi. Objevuje se mi az ted, po roce, co jsem si zacala delat nehty sama. Jsem v 8. mesici těhotenství, tak nevim, jestli to muze byt treba hormony, ale driv se mi to neudělalo. Vyrazka svedi, takove neviditelne puchyrky, okoli nehtu je oteklejsi. Zkoušela jsem vás nekysely primer (myslela jsem, ze je to právě tim kyselým primerem). Ale vyrazka se udělala znovu. Napadá me bud alergie na gel, anebo cleaner. Používala jsem cleaner od značky Nani nails, pak jsem zkusila váš Zářící cleaner čistič a pořád to stejnè. Oba obsahuji latku Isoropropyl alcohol. Mohu byt alergicka na tuto latku? A existuje vubec cleaner bez teto látky? Treba tento? Složení nemohu nikde najít. Omlouvám se za sloh a budu velmi vděčná za Vaši odpověď.

Martina


Odpověď Eva

Hezký den, Martino,
přesně tak, jak to popisujete, začíná alergie na klasické "kyselinové" gely. Pokud byste i nadále chtěla pokračovat v gelové modeláži, je potřeba "od A až do Z" pracovat pouze s bezkyselinovými, tedy hypoalergenními gely. Hypoalergenní musí být nejen přilnavač gelu (primer nebo bonder), ale také gel podkladový, modelovací (nebo jednofázový tzv. 2v1, pokud jste zvyklá na tento typ gelu), barevný i ukončovací. Zároveň je potřeba mít i zcela nový štětec, který nikdy nebyl namočen v klasickém kyselinovém gelu, dále je potřeba mít i nový oprašující štětec či kartáček a také je potřeba mít zcela nové pilníky, ve kterých není prach z předešlých kyselinových gelů. Zároveň je také nutné vždy řádně zdesinfikovat uv/led lampu, ve které by mohl být prach z předešlých kyselinových gelů. Je nutné celkově dodržovat zvýšenou pozornost ohledně čistoty při gelové modeláži, na závěr práce je vždy potřeba řádně zdesinfikovat lampu i prostředí stolu od prachu. Na výživu kůžičky je potřeba použít bio olejíček nebo bio krém na ruce, bez obsahu parabenů a sulfátů. 
Jen ještě na doplnění, s cleanerem nemá alergie nic společného, jedná se pouze o isopropylalkohol (čistý alkohol) v kombinaci s vodou, případně s aromaty. V případě alergických reakcí doporučuji vždy používat cleaner bez aromat, tedy čistý isopropylalkohol (což je cleaner od značky Truscada) nebo isopropylalkohol v kombinaci s vodou (což je cleaner BIO nails čirý, bez barvy).
Nikdy již nesmíte použít klasické kyselinové produkty, alergie se vždy ihned projeví. Jsou pro Vás již zkrátka navždy zakázané :-))
 
Zde jsou má doporučení na hypoalergenní produkty "od A do Z:
 
 
     Pokud byste nechtěla pokračovat v gelové modeláži, máte ještě možnost aplikace gel lakového systému, ovšem opět "od A až do Z" z bezkyselinovými hypoalergenními produkty (například od značky Truscada).
     Pokud byste v období těhotenství a následného kojení měla problém s výdrží gelové nebo gel lakové modeláže, tak vězte, že je to zcela narmální, hormony totiž velmi ovlivňují nehty a to, co na nich bude nebo nebude držet :-)) Ale každá žena to má zcela individuální, některé drží naprosto vše, jiné nic :-)). Což se ale pak postupně změní a po ukončení kojení se většinou vše vrací do normálu.
     Snad jsem Vám aspoň trošku pomohla a vše vysvětlila. Pokud cokoli budete chtít ještě se ptát nebo řešit, kdykoli pište nebo volejte.
Hezké dny přeji a samozřejmě také hlavně - ať jste zdravá Vy i Vaše miminko :-))
     Eva
 

 
Odpověď Martina
 
Dobrý den,
Mockrát Vám děkuji za vyčerpávající info o mém problému. Na internetu v diskuzích jsem našla slečny, co trpí stejným problémem, ale žádná nenapsala proč, nebo jak to u ní vzniká a byla jsem v začarovaném kruhu. Tak teď už vím a jsem klidnější, že s gelovými nehty nemusím skončit. Mám velkou zásobu klasických gelů a gel laků. Plánuji dělat nehty profesionálně a celkově představa, že já, jako gelová manikérka, nehty mít nesmím, mne děsila. Než jsem Vám napsala svůj dotaz, měla jsem již možnost použít vaši značku Bio Nails podkladový a modelovací uv led gel, primer ultrabond a bio cleaner. Ale myslela jsem si, že právě problém neni ani tak v gelech, jako v tom primeru a cleaneru. No nic, ve velmi brzké době si dokoupím váš závěrečný lesk a pár hypo barevných gelů. Nechám nehty trochu odpočinout a budu zase pokračovat, je to pro mne vášeň :-)

Ještě jednou moc děkuji a přeji Vám krásný zbytek neděle.

S pozdravem Martina.