Plíseň na nehtu

Dotaz Lenka

Dobrý den,

jdu si k vám pro radu. Už pár let si dělám gel lak převážně tedy používám gel laky z aliexpressu a nemám s tím nějak problém, ale již delší dobu zvažuji koupi gel laků tady u nás a dnes jsem narazila na vaše stránky, které mě velmi zaujali. Moc se mi tam vše líbí a máte to krásně popsané...????

 
Ale teď se mi stala taková nemilá věc. Objevila se mi na jednom nehtu u ruky plíseň a vůbec netuším proč. Nehty dělám jen sobě a sestře a ta má nehty v pořádku, ale na netu jsem vyčetla, že jsem mohla mít špatně udělaný lak a mezi nehet a lak se mi mohla dostat voda a pak vznikne plíseň. Bohužel si nejsem vědoma toho, že bych tam měla nějakou vadu aby se mi tohle stalo...ale je to možné ????stále si lámu hlavu nad tím, jak se to mohlo stát a jak tomu pro příště předejít.. koukala jsem že máte v nabídce nějaké vodičky jako prevenci proti plísni, ale nevím kterou pořídit...a jestli to dobře chápu, tak bych tedy nejdříve natřela nehet tím na prevenci proti plísni nebo postačí ten nail prep dezinfekce? Nevím co je lepší zvolit a jak předejít další plísni. Do teď jsem dávala jen primer od nani nails a pak basi atd... Moc děkuji za odpověď. Přeji hezký den.

Lenka


Odpověď Eva

Hezký den, slečno Lenko,

     moc mě těší, že jste objevila naše stránky :-)) Jsme velmi rádi, že se v nich dokážete dobře orientovat a oceňujete naše popisy, o to jsme se snažili, aby naše zákaznice byly na našich stránkách rády a zároveň se i dozvěděly potřebné informace.
     Co se týká Vašeho problému s plísní, tak z toho si opravdu vůbec nic nedělejte, neboť tohle, co popisujete, se stalo mnohým ženám, včetně mě. A je to skutečně většinou tak, že se při aplikaci gelového produktu udělá nějaký malý odchlipek a nebo se vytvoří bublinka a začne se pod materiál dostávat voda a plísně bohužel jsou extrémně rychlé :-)) Další variantou vzniku plísní bývá odloučení nehtu od nehtového lůžka díky dlouhodobému používání tzv. zabalovací techniky při odstraňování gel lakových materiálů. Tekutina, která se na tu zabalovací techniku používá, je vlastně 100% aceton a ten z dlouhodobého hlediska se při tom zabalení nehtu začne dostávat pod nehet a tam bohužel nemile působí a proniká dále a dále pod nehet, až se nehet odloučí od lůžka a voda, která se tam dostává, opět způsobí rychlou plíseň. A důvody mohou být další také ty, že žena si někde nějak více přivře nehet, třeba do dveří auta. Tím se také dokáže odloučit nehet od nehtového lůžka. Takže těch důvodů získání plísně může být zkrátka víc. Nic si z toho tedy nedělejte, včasná léčba vše zachrání. 
V každém případě Vám ale nyní doporučuji, abyste na tento nehet nedávala vůbec nic, žádné laky ani gel laky. Vydržte to prosím bez jakéhokoli gel laku či laku na nehty a určitě se Vám to vyplatí. Ideální je ponechat nehet zcela přírodní, co nejvíce krátký a aplikovat několikrát denně jeden z produktů na léčbu - buď Antifungal nebo Fungian. Oba tyto přípravky mají v podstatě shodné složení, jen jsou od jiných výrobců. Produkty jsou tekutinou se štětečkem, okamžitě zaschnou na vzduchu. Aplikace je ideální po každém umytí rukou a dále pak hlavně na noc. Potírá se celá plocha povrchu nehtu a pak ještě je dobré se snažit štětečkem potírat co nejvíce pod nehet. Takto když se budete intenzivně léčbě věnovat, troufám si říci, že by mohlo být po problému cca za měsíc. Nevím samozřejmě, v jakém stádiu plíseň máte, ale předpokládám, že na začátku. Pokud byste plíseň ihned neléčila a nechala to tak, tak plíseň bude postupovat dále, hlouběji, až k nehtovému lůžku a to by pak bylo léčení dlouhé, může být klidně až na rok. Určitě to tedy nepodceňujte a hned se do léčby pusťte a hlavně si na nehet nic nedávejte. Z preventivního hlediska bych tekutinu aplikovala i pod ostatní nehty.
Co se týká produktů Antifungal nebo Fungian, tak to jsou zároveň díky obsahu dezinfekce skvělé dehydrátory. Tyto přípravky se tedy používají i místo Nail prepu. A ta žena, která měla někdy plíseň, by pak tyto přípravky měla z preventivního hlediska používat neustále místo toho Nail prepu. Jsou to zkrátka silné dezinfekční a antibakteriální protiplísňové tekutiny. Hodně je prodáváme i jako léčbu či prevenci plísní na nohách.
Postup aplikace gel laku by byl tedy zcela stejný, jak jste zvyklá, jen byste po zdrsnění přírodního nehtu místo Nail prepu použila Antifungal nebo Fungian, poté přilnavač gelu (Primer, Bonder) a pak už první vrstvu podkladového gel laku. Ale nyní pouze na zdravé nehty, ten s plísní nechat tak :-))
     Pokud budete mít jakékoli další dotazy nebo si nejste čímkoli jistá, tak samozřejmě se ptejte dále, vždy ráda odpovím.
Přeji hezký večer a krásné únorové dny.
Eva
 

 
Odpověď Lenka
 
Mockrát děkuji za rady ????začnu pořizovat vaše výrobky. Už se těším ????a jestli to dobře chápu,tak jsou všechny ty laky asi šetrnější než jiné značky že?
No a ta plíseň,zajímavé je to,co jste psala s tím acetonem. To by mě vůbec nenapadlo..teď možná budu mít blbou otázku,ale když tedy každých cca 14 dní sundavam lak tím acetonem,tak se mi to tam víc a víc prohlubuje? Nemůžou mi pak ty nehty odpadnout ?????????omlouvám se,ani nevím,jak takovou otázku zformovat ????je kdyžtak nějaká jiná lepší Vodička,kterou je sundat?????
každopádně ten plesnivý nehet mám už několik let narušený. Roste mi s takovou čárkou. Vypadá to jako prasklé,ale na povrchu je nehet hladký,tak je to asi ve spod? Netuším,ale občas se mi na konci rozštěpí,když mám moc dlouhý nehet a bez gellaku. Tak to asi prasklé bude...neznám názvy částí nehtu,tak se to zkusím nějak popsat ????v tom místě jak je ta prasklina se i za normálních okolností třeba při vydávání špíny za nehty dostanu pylnikem trochu hlouběji pod nehet než na jiných místech. Ale jen o trošku. Je možné,že by mi tam tedy mohla nějak zůstat voda a pak se tvořila plíseň? Zkusím přiložit fotku ze dne,kdy jsem objevila plíseň. Je tam vidět i ta prasklina. Momentálně používám exoderil. Preventivně dávám i pod ostatní nehty a pak ještě takový jakoby lak. Bylo mi řečeno,že musím to ošklivé co nejvíc ostříhat a pak to tím natirat...tak přiložím fotku i té hrůzy co mám teď ????
 
nehet-2     nehet-1
 

 
Odpověď Eva
 
Hezký večer, slečno Lenko,
     dívala jsem se na ty fotky Vašeho nehtu. Tak jsem to odhadla správně, Váš problém vznikl z dlouhodobého odstraňování gelových laků zabalovací technikou acetonem. Aceton zkrátka narušil prostředí pod nehtem, postupně se nehet odloučil od nehtového lůžka, proto se čistícím nástrojem či pilníkem dostanete až hlouběji pod nehet, což za normálních okolností u zdravého nehtu by bylo nemyslitelné. Ta černá čárka, o které píšete, je taktéž znakem plísně. Pod nehet se prostě dlouhodobě dostávala voda a bakterie se v tomto prostředí množí opravdu velmi rychle a spolehlivě :-)) Nemusíte se však strachovat s "odpadnutím nehtu". Na Vaši otázku, zda existuje jiná, šetrnější tekutina na tzv. zabalovací techniku odstraňování gelového laku odpovídám, že ne :-)) Stále to bude 100% aceton, u většiny značek.  Jediným řešením je tedy ihned přestat tuto metodu používat a začít s léčbou plísně, tak, jak jsem Vám již v předešlém mailu popsala. Zároveň znovu apeluji na to, abyste nehet nechala volný a nic na něj nedávala. Zkracujte si jej na maximum, co to půjde. Jinak chápu, že jste se snažila řešit svůj problém v lékárně, ale věřte mě, že produkt Exoderil bohužel plíseň nevyléčí. Mám několikaleté zkušenosti s mými zákaznicemi, které se potýkaly s léčbou plísní, ať už na nohách nebo rukách a prostě vím, že tento produkt nezabírá. Nevím, proč to tak je, asi složení není dostatečně "silné".  Věřím, že i Vy byste mě v tomto dala za pravdu, že i po dlouhodobějším používání Exoderilu se nic nemění a plíseň je stále stejná, případně horší :-)) Nechám již ale  na Vašem rozhodnutí, zda s ním budete dále pokračovat a nebo zvolíte jiné, podle mého soukromého názoru účinnější produkty z naší nabídky - Antifungal nebo Fungian.
     Co se týká Vaší další budoucnosti s gel lakovými nehty, tak Vám radím, abyste nadobro přestala se zabalovací technikou za působnosti acetonu. I kdyby jste si Vás problematický nehet zcela vyléčila a znovu se k této metodě odstraňování vrátila, věřte, že dříve či později byste řešila stejný problém. Doporučuji tedy pro Vás mnohem šetrnější metodu, a sice odpilování gel lakového materiálu profesionálním pilníkem střední hrubosti, tedy například 180 nebo 150. a poté by se povrch nehtu pouze dohladil jemným pěnovým pilníkem. Pilování byste prováděla vždy tak, že byste nepilovala "až do konce", až na přírodní nehet. Zkrátka byste si na nehtu původní podkladový gel lak nechala. Tímto postupem se pak z dlouhodobého hlediska přírodní nehet ochraňuje před poškozením a zbytečným propilováním. Nebojte se tedy pilování, které je paradoxně z dlouhodobého hlediska mnohem šetrnější, než ta zabalovací technika.
Určitě se také podívejte na naše stránky do sekce Návody - Postupy a tam si pročtěte článek Manikúra a aplikace gel laku
     Zároveň bych Vás ráda upozornila na šetrný hypoalergenní gel lakový systém od značky Truscada. Pokud byste chtěla do budoucna si na své nehty aplikovat kvalitní profi produkty, určitě budete s kvalitou nadšená. Zároveň bych Vám i doporučila používat šetrnější přilnavač gelu, který je bezkyselinový. 
 
Moje doporučení pro Vás do budoucna je tedy toto

Nejprve provedeme manikúru, což je dokonalá úprava tvaru a délky nehtu pilníkem stření hrubosti (například pilník na přírodní nehty Truscada půlměsíc jemné a střední hrubosti 180/240)

Dále provedeme zatlačení a odstranění kůžičky (například pomocí pomerančového dřívka či kovového zatlačovače a seřezávače kůžičky Wirmet). Odstranění kůžičky lze také provést bruskou, pomocí speciálních fréz z tvrdokovu (karbid, volfram), tzv. plamínku (slzy) a kuličky.

Poté celý povrch každého nehtu jemně zmatníme blokem (pěnovým pilníkem) střední hrubosti, abychom nehet jednak povrchově srovnali, ale také hlavně jej zbavili přirozené povrchové mastnoty. Nehet by měl být takto pečlivě zmatněný celoplošně, aby vypadal jako "pocukrovaný". Oprášíme povrch nehtu štětcem na oprašování. Od této chvíle již si nikdy nesahejte na povrch nehtů, abyste si je opět nezamastili.

Poté aplikujeme speciální desinfekční a odmašťující tekutinu Nail prep (nebo Fungian) a to pečlivě, po celé délce nehtu, včetně kůžičky. Nechte zaschnout na vzduchu.

nebo

Nyní si již na nehty opět nesmíme sahat, abychom si je znovu nezamastili. Poté aplikujeme další speciální tekutinu, která se jmenuje přilnavač gelu (Primer nebo Bonder), v případě, že byste chtěly dodržet vše od značky Truscada, tak přilnavač od této značky se jmenuje Miracle base.

Ten nanášíme ve velice malém množství (hodně otřete štěteček o hrot lahvičky) pouze na nehet, nikdy ne na kůžičku. Dbáme pečlivě na to, aby přilnavač nikdy nestekl ke kůžičce! Počkáme chviličku na opravdu dokonalé zaschnutí tekutiny a nebo můžeme nehty na chvíli vložit do lampy., abychom urychlily schnutí přilnavače. Je velice důležité, aby přilnavač byl dobře zaschnutý. U přilnavače vždy platí, že pokud je ho v lahvičce již malé množství na dně, tak jej již vyhoďte a kupte si nový. Zbytkový přilnavač je totiž již hodně spojen s prachem a přestává být při konci funkční.

Nyní aplikujeme první vrstvu podkladového průhledného gel laku v jedné tenčí vrstvě a přetáhneme i spodní okraj nehtu (zabalíme nehet).  Vytvrdíme v uv/led lampě 1 minutu (nebo v uv lampě 2 minuty). Vzniklý výpotek na povrchu nemusíme stírat.

nebo

Pokud chceme nehty mít více zpevněné, můžeme aplikovat druhou tenkou vrstvu podkladového gel laku a vytvrdíme jej stejným způsobem. Je také možné u této druhé vrstvy maličko vymodelovat C oblouk, díky kterému budete mít zajištěnu ještě vyšší pevnost, tvrdost a odolnost proti nárazům, kterým jsou denně nehty vystaveny. A to hlavně v případě, že se věnujete manuální práci. Nezapomeňte vždy přetáhnout spodní okraj nehtu. Po této druhé podkladové vrstvě nemusíte stírat výpotek. Ale když jej setřete (speciální tekutinou Cleaner, nanesenou na buničinu)  a následně povrch gel laku jemně přepilujete pěnovým pilníkem a oprášíte oprašujícím štětcem, bude to lepší, neboť kromě srovnání tvaru ještě zajistíme následné lepší přilnutí barevného gel laku a jeho "nestahování se" od krajů.

Poté aplikujeme jakýkoli barevný Gel lak v tenké vrstvě a opět přetáhneme přes volný okraj nehtu (zabalíme nehet). Vytvrdíme v uv/led lampě 1 minutu (nebo v uv lampě 2 minuty). Nestíráme výpotek. Znovu stejným způsobem aplikujeme další vrstvu barevného Gel laku, aby se barva krásně zcelila. Nestíráme výpotek.

Na závěr aplikujeme průhledný ukončovací Gel lak a opět přetáhneme přes volný okraj nehtu (zabalíme nehet). Vytvrdíme v uv/led lampě 1 minutu (nebo v uv lampě 2 minuty). Stíráme výpotek pouze v případě, že jsme na závěr aplikovali výpotkový Gel lak. Setření výpotku provedeme tak, že na buničinový čtvereček aplikujeme čistič nehtů (cleaner) a mechanicky výpotek z povrchu nehtu setřeme. Na závěr můžeme aplikovat výživný nehtový olejíček na kůžičku kolem nehtů. Hotovo!

Důležité upozornění

Nikdy nepracujte s gelovými produkty v blízkosti okna s přímým slunečním svitem nebo ve venkovních prostorách, jako jsou terasy, balkony, dvorky, zahrady! UV záření Vám všechny produkty vytvrdí v lahvičkách nebo kelímcích. Tím jsou pak produkty navždy znehodnoceny. Taktéž si dávejte pozor, abyste gelové produkty měli uloženy z dosahu svitu Vaší UV/LED lampy. Dosah svitu lampy může Vaše produkty taktéž vytvrdit přímo v lahvičkách, včetně štětců s gelem při aplikaci gelové modeláže. Lampu tedy mějte vždy bokem a nepracujte přímo před ní. Všechny gelové produkty uchovávejte dobře uzavřené v běžné pokojové teplotě, bez přístupu světla a slunce, například tedy v šuplíku. Velmi teplé letní počasí gelovým produktům nesvědčí, teplem se nejen stávají řidšími, ale také se roztahují (vzlínají), proto se Vám někdy může stát, že v létě se gelové produkty mohou dostat do závitů uzávěrů a tam i teplem zatvrdnout. Ideální skladování v horkém letním počasí je tedy v co nejchladnějším prostoru Vaší domácnosti či salonu, avšak ne v lednici.

Odstranění gel lakového systému Truscada

Provádí se pilováním pomocí profesionálního papírového pilníku střední hrubosti, například 100/180. 

Nejprve začneme povrch Gel laku odpilovávat hrubší stranou pilníku (100). Poté, co je většina barevného Gel laku odstraněna, pokračujeme jemnější stranou pilníku (180) až do úplného odstranění barevného Gel laku. Poté již nehty pouze dohladíme jemnějším pěnovým pilníkem. Nikdy se nesnažte odpilovat i původní podkladovou vrstvu gel laku. Ta na nehtu neustále zůstává a tím si neustále ochraňujeme naše přírodní nehty před postupným oslabováním zbytečným  přílišným pilováním.

Poté, když chceme ihned znovu aplikovat Gel lak, provádíme vše naprosto stejně, jako při první aplikaci.

Další možností je odstranění gel lakového materiálu za pomoci brusky, s vhodnou frézou, nejlépe kónického tvaru (která se zužuje)  z tvrdokovu, například karbidu, volframu nebo keramiky.

Malinkatá rada na závěr

Pokud chcete nehty výrazně zpevnit, určitě doporučuji podkladový Gel lak aplikovat ve dvou vrstvách. A to tak, že první vrstva může být velmi tenká a u druhé vrstvy se snažte malinko vymodelovat C oblouk nanesením Gel laku podélně na povrchu nehtu a štětečkem jej malinko vymodelovat do obloučku. Takto zpevněný základ pak následně mnohem více obstojí při nárazech a nehty vydrží až 4 týdny. Druhou vrstvou lze také malinko prodloužit nehet na papírovou šablonku.

Gel lakový systém pro alergiky je v naší nabídce velmi široký, můžete mít také tzv. NM gel, neboli gel lak, který je vhodný na tzv. "nahou manikúru". Tato varianta  je velmi jednoduchá, bez použití barevných gel laků, neboť NM gel je vlastně kombinací gel laku na přírodní nehet a jemné barvy dohromady. Jedná se tedy o jedinečné, jemně zatónované gel laky, v překrásných nude odstínech. Těmto gel lakům dávají přednost konzervativní ženy, které nechtějí na nehtech jakékoli barevnosti a chtějí pouze "nádechové", poloprůhledně různě tónované produkty a nebo také ženy ve zdravotnictví a dalších profesích, kde je kladen důraz na krásný vzhled nehtů, avšak bez výrazných tónů. Na závěr této "nahé manikúry", kterou je ideální vždy aplikovat ve dvou tenkých vrstvách, vždy určitě doporučuji ukončovací bezvýpotkový gel lak No wipe. 

Samozřejmě, pokud se rozhodnete, že chcete aplikovat na zatónovaný NM gel jakýkoli barevný gel lak, tak určitě můžete a budete postupovat stejně, jako by se jednalo o průhledný podkladový gel lak.

Všechny barevné Gel laky TRUSDADA lze využít jak do klasické gelové modeláže, tak také na poly gel nebo akrylový materiál. Zkrátka s nimi lze  pracovat stejně, jako s barevnými gely.

Co vše budete potřebovat k profesionální manikúře a aplikaci GEL LAKOVÉHO  systému značky TRUSCADA  pro alergiky

nebo

nebo

nebo

nebo

Víte, že
  • značka TRUSCADA  má hypoalergenní produkty v naprosto celém sortimentu -  s certifikací ISO?
  • značka TRUSCADA přináší od roku 2009 na trh produkty nejvyšší kvality, vyráběné z těch nejlepších materiálů?
  • značka TRUSCADA vyvíjí výrobky ve vysoce specializovaných laboratořích, které jsou přísně kontrolované směrnicemi Evropského kosmetického průmyslu?
  • značka TRUSCADA je prodávána v několika zemích světa, kromě domovského Slovenska také v Česku, Itálii, Spojených arabských emirátech, Monaku, Řecku, Portugalsku, Śpanělsku, Chorvatsku, Slovinsku, Finsku, Švédsku, Belgii, Francii, Holandsku, Švýcarsku, Rakousku, Německu, Anglii, Irsku, Polsku, Maďarsku, Lotyšsku, Bělorusku, Rusku, Rumunsku, Bulharsku, Ukrajině.
Proč jsou důležité ISO certifikáty? Chrání zdraví Vás i Vaší klientky! 
  • zabezpečují mezinárodní kontrolu nad výrobou
  • zaručují jen schválené materiály nejvyšší kvality
  • z dlouhodobého hlediska zaručují bezpečnost, chrání Vás i Vaše klienty
  • garantují, že výrobky neobsahují žádné nešetrné a nebezpečné látky
  • kontrolují proces výroby od vstupních ingrediencí až po finální výrobek
  • jsou vhodné i pro alergiky a dermatologicky citlivé zákaznice

Jak probíhá proces kontroly před udělením ISO certifikátu, který je nutné obhajovat a obnovovat každý rok? Chemičtí specialisté kontrolují výrobní proces od začátku výroby až po finální úkon. Kontroluje se složení výrobku, kvalita pigmentů, bezpečnost materiálů, čistota prostředí či procesy ve společnosti. Až na základě splnění všech kvalitativních i bezpečnostních podmínek je udělen certifikát ISO, který je platný po dobu jednoho roku. Poté je třeba znovu tento certifikát obnovovat. Značka Truscada každoročně tento certifikát úspěšně obhajuje a je tak pro Vás zárukou nejvyšší kvality.

Každý certifikovaný produkt má tzv "bezpečnostní list", což je vlastně takový "rodný list" každého konkrétního produktu. Tento bezpečnostní list obsahuje přesné složení produktu a také je zárukou, že produkt je schválen pro prodej v rámci Evropské unie k použití na lidské tělo, tedy dermatologicky schválen. Bezpečnostní list na vyžádání zasíláme mailem každé profesionálce, která o něj požádá, v rámci kontrolních úřadů, například hygieny či živnostenského úřadu.

     Mějte se moc hezky, ať se vše daří. Eva