Alergie i po použití hypoalergenního produktu

Dotaz Alena

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat k produktu BB lak, zda je opravdu hypoalergenní, mám i na tento gel alergickou reakci. 
Děkuji, pěkný den

Alena


Odpověď Eva

Hezký večer, paní Aleno,

     ano, produkt BB lak je určitě hypoalergenním produktem, to znamená se sníženým obsahem kyselin, od německého výrobce profesionální nehtové kosmetiky. 
Bohužel, pravdou však zůstává, že i na jakýkoli šetrnější hypoalergenní produkt může mít žena reakci. Každý produkt má zkrátka nějaké složení, které v mnoha případech "sedne" a jindy zase nemusí. Alergie je u každého člověka jiná a je naprosto individuální a nevyzpytatelná. Alergie jsou nejen na gel lakové a gelové produkty, ale také na odmašťující tekutiny, na přilnavače, na gelový prach, na výživné olejíčky a dokonce i na samotné záření uv/led lampy. Alergií neustále přibývá a výrobci nehtové kosmetiky mají před sebou do budoucna skutečně nelehký úkol, aby dokázali vyrobit produkty, které budou v rámci možností šetrné, ale hlavně také funkční, tedy aby držely na nehtech.
Pokud chce žena přesně vědět, na kterou konkrétní složku má alergii, je potřeba navštívit odborného lékaře - alergologa a za jeho pomoci zkusit zjistit více. Lékař většinou dokáže stanovit alergii na konkrétní složku gelového produktu a této konkrétní složce je pak potřeba se vyhýbat.
Další z možností je zkusit jiný systém, například gel laky nebo gelovou modeláž. Přece jen, každý produkt má vždy trochu jiné složení. Vím, že je velmi těžké jen tak zkoušet další a další nové produkty a investovat do nich další peníze. Je mě to samozřejmě vždy líto, když nastane alergie i přesto, že byl použit hypoalergenní produkt a vždy se pak snažím zákaznicím pomoci a hledat další řešení. Někdy stačí třeba vynechat některou z tekutin, které slouží na předpřípravu nehtů - tedy odmašťující tekutinu Nail prep nebo  BB lak remover. Někdy je totiž alergie spojená s těmito tekutinami a ne se samotným gelovým produktem. V takovém případě se pak zkouší odmaštění pouze za pomoci pěnového pilníku přebroušením po celé ploše nehtů a zkouší se, zda produkt bude držet . Někdy však nepomůže ani to a ani změna produktů. 
V takovém případě doporučujeme zcela opustit produkty do lampy a přejít na klasické laky na nehty Solargel od značky Kinetics s gelovým efektem, výdrží až 7 dnů a odlakování klasickým odlakovačem. U těchto hypoalergenních laků jsme u našich zákaznic za poslední 2 roky nezaznamenali žádnou alergickou reakci. Tyto laky jsou velmi chválené a jsou v mnoha případech posledním řešením pro ženu alergičku. V nabídce jsou i zpevňující laky a různé výživy od této značky, takže úprava nehtů klasickými laky je určitě možná. Produkty jsou rychleschnoucí, takže práce s nimi je opravdu příjemná. Minulý týden jsme zrovna natáčeli video s představením laků na nehty značky Kinetics, na našich stránkách snad bude k dispozici do týdne, tak se pak prosím na laky Solargel a ukázku lakování s nimi podívejte.
     Pokud byste chtěla se ještě o tom pobavit telefonicky, určitě budu ráda, když mě zavoláte kdykoli během všedních dnů na číslo 777 075 875. Vždy se budu snažit poradit co nejlépe a hledat další optimální řešení pro Vás, abyste byla spokojená.
     Mějte se moc hezky, ať se vše daří. 
Eva
 

 
Odpověď Alena
 
Dobrý den, 
 
já Vám moc děkuji za takovou odpověď. 
Já se určitě nezlobím, jen mě mrzí že mám pořád alergii, už jsem práve vyzkoušela spoustu různých produktů a odmašťovačem to taky nebude, ten jsem nepoužila, už opravdu netuším která složka mi vadí zkoušela jsem i akryl a to taky nepomohlo. 
Já bych na  umělých nehtech nelpěla, jen bohužel moje nehty jsou jako papír a na to mně taky nic nepomáhá.
Ale moc Vám děkuji. 
 
Pěkný den 
Alena
 

 
Odpověď Eva
 
Hezký večer ještě jednou, paní Aleno,
     také já Vám moc děkuji za odpověď. 
Chápu to, s těmi Vašimi nehty, že potřebujete extra zpevnění. Mám pro Vás ještě 2 řešení, co se týká produktů do lampy. Samozřejmě se jedná o hypoalergenní produkty, ale tak, jak jsem již psala, bohužel by to pro Vás musel být opět jeden z dalších pokusů, bez záruky :-))
Mám opravdu skvělou zkušenost s produkty od značky Kinetics, o které jsem již mluvila v souvislosti s klasickými laky na nehty. Tato značka má veškerou svou produkci hypoalergenní a já bych Vám ráda nabídla velice pevný a zároveň pružný gel lak, který je vhodný pro velice oslabené, poškozené, měkké, tzv. papírové nehty. Zde je odkaz
 
Tento gel lak je průhledný, mohla byste zatím zkusit pouze ten a nepokračovat dále barevnými gel laky, až podle toho, jak by to dopadlo s alergií. Další možností je pak v podstatě ten samý produkt, který je ale zatónovaný nějakou barvou. Jedná se tedy o podkladový gel lak, smíchaný s jemnými barevnými odstíny. Říká se jim "nahá manikúra". Zde jsou odkazy
Zvolený gel lak by se nanesl na přírodní nehet ve dvou velmi tenkých vrstvách a na závěr byste setřela výpotek přípravkem Cleaner. Teprve poté, kdyby  vše dobře dopadlo, byste mohla od stejné značky dokoupit barevné gel laky a ukončovací gel lak TOP bezvýpotkový.
     Další z možností je zvolit hypoalergenní BB gel fiber s obsahem skelných vláken. V nabídce jsou tyto gely průhledné nebo i zatónované do jemných poloprůhledných nebo i více krycích barev. Tyto gely se prodávají v maličkém 5 ml balení, právě proto, aby si zákaznice - alergička je mohla v tomto malém provedení nejprve vyzkoušet.
 
     Pro jistotu Vám zde ještě píšu i odkaz na náš podrobný článek ohledně alergií, co vše je třeba dodržet, aby se eliminovaly všechny případné problémy. Článek je v sekci Blog zde
     No, je to již samozřejmě na Vás, zda budete chtít ještě dále zkoušet či ne. V každém případě Vám přeji hezké a zdravé nehty, ať už se rozhodnete jakkoli :-))
     Mějte se fajn. Eva