Manikúra a podrobný postup aplikace gel laku SHIELD CERAMIC BASE

Nejprve provedeme manikúru - základní úpravu tvaru a délky nehtu profesionálním papírovým pilníkem na přírodní nehty KINETICS WHITE TURTLE 180/180, poté úpravu kůžičky nejdříve jejím změkčením za pomoci luxusního změkčovače kůžičky CUTICLE OFF AHA a na závěr  zatlačením pomerančovým dřívkem.

.
.
.

Poté celý povrch každého nehtu jemně zmatníme bufferem pěnovým pilníkem  KINETICS PENGUIN 240/240 tak, aby nikde nebylo žádné mastné místo. Pečlivě oprášíme štětečkem nebo kartáčkem od jemného prachu.  Poté aplikujeme postupně na všechny nehty speciální desinfekční a odmašťující tekutinu DEHYDRATOR KINETICS , po celé ploše nehtu, včetně kůžičky. Tato tekutina ihned zasychá na vzduchu. Nyní si již na nehty nesmíme sahat, abychom si je znovu nezamastili. Poté aplikujeme postupně na všechny nehty další speciální tekutinu, která se jmenuje PŘILNAVAČ KINETICS  bez kyselin BONDER. Tu nanášíme pouze na nehet, nikdy ne na kůžičku. Aplikujte velmi malé množství a snažte se, aby přilnavač nestekl ke kůžičce. Počkáme chviličku na zaschnutí této tekutiny a nebo můžeme nehty na pár vteřin vložit do lampy, aby se urychlilo schnutí přilnavače. 

Nyní  již postupujeme po jednom nehtu - aplikujeme první vrstvu podkladového   gel laku

v jedné tenčí vrstvě na nehet a přetáhneme štětečkem i spodní okraj nehtu (zabalíme nehet).  Vytvrdíme v uv/led lampě 1 minutu (nebo v uv lampě 2 minuty). Vzniklý lepivý výpotek na povrchu nestíráme. Takto postupně naneseme první vrstvu na každý nehet. Poté aplikujeme druhou trošičku silnější vrstvu tohoto gel laku, ideální je snažit se o vytvoření C obloučku tak, že nanesete Gel lak podélně prostředkem nehtu a poté velmi tenkým štětečkem jej dotáhnete do okrajů nehtu, včetně přetáhnutí štětečkem volného okraje nehtu.  Pak můžete otočit ruku dlaní vzhůru, aby se gel lak na nehtu hezky zhoupl do obloučku díky své samovyrovnávací schopnosti (viz video zde u produktu). Pak ruku otočíme a ihned vkládáme do uv/led lampy a vytvrzujeme 2 minuty (nebo v uv lampě 4 minuty). Nestíráme výpotek. Postupujte raději po jednom nehtu, aby se zabránilo stečení produktů ke kůžičce, hlavně u začátečnic.  Druhá vrstva Vaše nehty výrazně zpevní a díky ní je výdrž  až 3 týdny.

.
.
.

Pokud máte pocit, že C oblouček napoprvé nezvládnete a připadá Vám to složité, tak samozřejmě se nestresujte a neřešte to. Prostě naneste druhou silnější vrstvu, přetáhněte volný okraj nehtů a vytvrďte.

Nyní, pokud chcete ponechat jemnou přirozenou barvu zvolené barevnosti podkladového gel laku 

tak  již pouze aplikujete závěrečný průhledný ukončovací bezvýpotkový gel lak, například  KINETICS ART TOP COAT s extra vysokým dlouhotrvajícím leskem,  který naneseme v jedné tenké vrstvě a vytvrdíme v UV/LED lampě po dobu 1 minuty (nebo v uv lampě 2 minuty). Hotovo. Ukončovací TOP můžete vytvrzovat déle - například 3 - 4 minuty. Docílíte tak ještě vyššího lesku. Pokud byste na ukončení gel lakového systému použila výpotkový TOP, tak samozřejmě nezapomeňte, že po vytvrzení na závěr musíte setřít výpotek tekutinou CLEANER.

.

Varianta s barvou - na  jakýkoli podkladový gel lak SHIELD CERAMIC BASE můžete, pokud chcete,  aplikovat jakýkoli barevný 

Barevný gel lak nejdříve naneseme v jedné tenké vrstvě a opět přetáhneme přes volný okraj nehtu (zabalíme nehet). Vytvrdíme v uv/led lampě 1 minutu (nebo v uv lampě 2 minuty). Nestíráme výpotek. Znovu stejným způsobem aplikujeme další vrstvu barevného Gel laku, aby se barva krásně zcelila a opět vytvrdíme stejným způsobem.  Nestíráme výpotek. Na závěr aplikujeme průhledný ukončovací vysoce lesklý bezvýpotkový Gel lak KINETICS ART TOP a opět přetáhneme přes volný okraj nehtu (zabalíme nehet). Vytvrdíme v uv/led lampě 1 minutu (nebo v uv lampě 2 minuty). Na závěr můžete aplikovat výživný nehtový olejíček KINETICS s vůní mandle, pomeranče či citronu - na kůžičku kolem nehtů - jemně zamasírovat. Díky jeho pravidelnému každodennímu používání nebudete mít kůžičku vysušenou a nebudou se Vám tvořit záděry.  Skvělý je také GOLD ELIXIR od značky KINETICS! Hotovo!

.
.
.
.
.

V celém procesu si prosím nikdy nesahejte na povrch nehtů! Celý gel lakový systém je výpotkový, což znamená, že po každé vytvrzené vrstvě se na gel laku vysráží výpotek, tedy lepivý povrch. Výpotek mají všechny podkladové gel laky a všechny barevné gel laky. Což je správně, tak to má být. Závěrečný lesk neboli TOP, kterým gel lakový systém ukončujeme, je většinou již bezvýpotkový, takže po jeho ukončení Vám již lepit nebude. Nikdy si však ihned po jeho vytvrzení nesahejte na povrch nehtu! Gel lakový systém totiž ještě není vychladlý a saháním na povrch nehtů si zrušíte lesk. Proto vydržte alespoň 5 minut a teprve poté si můžete sahat na povrch nehtů :-)) Pokud byste měla ukončovací TOP výpotkový, tak samozřejmě lepivý povrch musíte setřít tekutinou DI-TAC CLEANER, nanesenou na buničinový čtvereček.

.

DRUHÁ RYCHLEJŠÍ VARIANTA APLIKACE GEL LAKU SHIELD CERAMIC BASE 

Pokud máte málo času a potřebujete tento gel lakový systém zrychlit, tak určitě přivítáte druhou mnohem rychlejší variantu, která je stejně pevná a má stejnou výdrž, jako první varianta, ve které popisujeme aplikaci dvou samostatných vrstev gel laku SHIELD CERAMIC BASE, kterou každou zvlášť vytvrzujeme.

JAK NA TO? Předpříprava nehtů zůstává úplně stejná, ve smyslu manikúra a odmaštění nehtů +  tekutina přilnavač. Poté na první nehet naneseme jednu tenkou vrstvu gel laku SHIELD CERAMIC BASE, kterou NEVYTVRZUJEME. A hned na ni naneseme druhou trošku silnější vrstvu tohoto gel laku přesně dle našeho návodu výše.  Teprve teď  VYTVRDÍME v led lampě 1 minutu (nebo v uv lampě 2 minuty). Na závěr naneseme ukončovací lesk KINETICS ART TOP a vytvrdíme v led lampě 1 minutu (nebo v uv lampě 2 minuty). Hotovo! 

 
.

MOŽNÁ NEVÍTE

Výdrž každého gel lakového systému ovlivňuje nejen konkrétní kvalita nehtů a samotné provedení aplikace, ale také těhotenství, kojení, různé nemoci, například hlavně štítná žláza, cukrovka i vysoký stres. Hormonální systém ženy nebo dlouhodobější stres výrazně ovlivňují to, zda budou konkrétní produkty držet na nehtech dle Vašich představ. Pokud patříte mezi tyto ženy, kdy Vám tzv. nikdy nic nedrží, tak určitě se s námi poraďte o dalším postupu. Pište na info@bio-nehty.cz nebo volejte na číslo 777075875. Většině žen však nedrží produkty z jiných důvodů - hlavně se jedná o nedostatečnou předpřípravu nehtů před aplikací gel lakového systému a nebo o tzv. zvýšenou potivost nehtů.  Proto prosím tu předpřípravu nepodceňujte, ta je na celém systému nejdůležitější. 

CO JE TO PŘILNAVAČ GELU A MUSÍM HO POUŽÍT?

Přilnavač gelu (neboli Primer, Bonder) je lepkavá aromatická tekutina, která propojuje přírodní nehet s první vrstvou gel laku nebo uv gelu. Pokud jej použijete, máte 100% jistotu, že gelový materiál k Vašemu nehtu krásně přilne. Je potřeba jej ale správně použít, přesně dle našeho návodu výše. Pokud ho dáte na nehet hodně a steče ke kůžičce, tak se naopak může stát, že gelový produkt nebude na nehtu dobře držet. Je také důležité, aby přilnavač byl dobře zaschnutý. Proto můžete vložit ruce na pár sekund do lampy, jejíž teplo schnutí urychlí. Některým ženám skvěle drží gelové produkty i bez přilnavače. Je jich ale menšina. Proto jej v gel lakovém systému vždy doporučujeme.

ODSTRANĚNÍ GEL LAKU SHIELD CERAMIC BASE 

EXISTUJÍ DVĚ VARIANTY ODSTRAŃOVÁNÍ GEL LAKU - PILOVÁNÍM PROFI PILNÍKEM NEBO BRUSKOU - ZABALOVACÍ TECHNIKOU ZA POMOCI REMOVER TEKUTINY RED LIZARD

Gel lakový materiál  odstraníte nejlépe klasickým profesionálním papírovým pilníkem střední hrubosti - například pilník WHITE TURTLE 180/180 od Kinetics , pilník ZEBRA ZIGGY 120/180 od Kinetics nebo bruskou. Nezapomínejte, že materiál nikdy nesmíte odstraňovat úplně celý, až na přírodní nehet! Gel lakový materiál se odstraňuje cca ze dvou třetin a část podkladového gel laku na nehtu zůstává. Nikdy tedy nepilujeme úplně až na přírodní nehet! Jedině tak si celoročně zajistíme to, že naše přírodní nehty nebudou nijak poškozeny či oslabeny. Po odstranění dvou třetin materiálu pak již jen povrch nehtu srovnáme pěnovým pilníkem PENGUIN 240/240 jemné hrubosti od Kinetics a poté si aplikujeme celý gel lakový systém znovu tak, jako bychom jej dělaly úplně poprvé. Pokud takto budete postupovat, můžete mít gel lakové nehty nepřetržitě na přírodních nehtech doslova několik let a Vaše nehty budou stále zdravé a v pořádku. Nebojte se tedy pilování!! Nenechte se ovlivnit nějakou negativní zkušeností Vaší známé či kamarádky. Pilování Vám totiž opravdu nehty nezničí. Zničí si je pouze ta žena, která neví, kdy s pilováním přestat a myslí si, že je nutně potřeba všechen materiál odstranit až na přírodní nehet.....Ale tak to není....Věřím, že pochopíte, že to zní logicky - neodstraňujte všechen materiál, ponechejte část materiálu na nehtu a nemusíte se obávat poškození Vašeho přírodního nehtu.

.
.
.
 

Gel lak lze také odstranit tzv. zabalovací technikou, za pomoci speciální tekutiny Gel lak remover s obsahem acetonu - RED LIZARD profesionální odstraňovač gel laku od Kinetics,  v kombinaci s buničinovými čtverečky a remover náprstky. Doba působení je cca 15 minut, poté se materiál mechanicky odstraní pomerančovým dřívkem "seškrabkáním" shora dolů.  Doba působení se může lišit v závislosti na množství materiálu na nehtu, na stavu nehtu konkrétní zákaznice i na technice odstraňování. Vždy je však nejdříve nutné materiál aspoň částečně odstranit pilníkem a teprve poté přistoupit k zabalovací technice. Takto se postupuje proto, že odstraňující tekutina by nezvládla prostoupit silnější vrstvou gel lakového materiálu. Proto je potřeba nejdříve udělat částečné odpilování.

.
.
.
.

A jaké je naše doporučení? Za nás určitě pilování! Protože pokud se provede rozumně, dle výše uvedeného návodu, tak je rychlejší a paradoxně šetrnější, než zabalovací technika za pomocí acetonové tekutiny. Jen je prostě potřeba být rozumná a nepilovat materiál až do konce, na přírodní nehet. Pokud jste alergička, tak určitě nikdy nepoužívejte zabalovací metodu odstraňování! Vždy použijte klasické pilování nebo brusku.


Důležité upozornění
Nikdy nepracujte s gelovými produkty v blízkosti okna s přímým slunečním svitem nebo ve venkovních prostorách, jako jsou terasy, balkony, dvorky, zahrady! 
UV záření Vám všechny produkty vytvrdí v lahvičkách nebo kelímcích. Tím jsou pak produkty navždy znehodnoceny.
Taktéž si dávejte pozor, abyste gelové produkty měli uloženy z dosahu svitu Vaší UV/LED lampy. Dosah svitu lampy může Vaše produkty taktéž vytvrdit přímo v lahvičkách, včetně štětců s gelem při aplikaci gelové modeláže. Lampu tedy mějte vždy bokem a nepracujte přímo před ní.
Gelové produkty uchovávejte vždy mimo dosah dětí a mimo dosah slunečního svitu, pokud možno, na chladnějším místě Vašeho obydlí nebo salonu.