Manikúra a aplikace POLY gelové modeláže

Pro koho je vhodná?

Pro každého, kdo chce mít své nehty výrazně zpevněné, upravené do  požadovaného tvaru, prodloužené na požadovanou délku, s vysokou pevností i u manuálně namáhaných nehtů, s výdrží 3 - 4 týdny. Poly gel je nejnovějším materiálem v oblasti modeláže nehtů. Jedná se o bezzápachovou kombinaci gelu a akrylu s tím, že se vytvrzuje v lampě. Poly gelové nehty jsou na aplikaci velmi jednoduché, oproti klasické gelové modeláži se totiž aplikuje pouze jedna jediná vrstva. Poly gel je tak velmi vhodný pro domácí využití a hlavně také je rychlý při opravách jednotlivých nehtů. V dnešní době jsou krásné nehty nedílnou součástí každé moderní ženy a jejich velkou výhodou je, že správně provedená Poly gelová modeláž dokáže velmi pozitivně ovlivnit i původně nepříliš pěkný tvar nehtů, pomocí modeláže a tzv. pinčování (pinčovací pinzetou). 

První Poly gelová modeláž většinou znamená nejen aplikaci materiálu na přírodní nehet, ale také se často řeší prodloužení nehtů pomocí papírových šablon. Papírové šablony jsou ideálním způsobem prodloužení přírodního nehtu. Je však důležité dobře zvolit šablonu tak, aby vyhovovala tvaru Vašeho nehtu. Šablonu je proto třeba upravovat pomocí zastřihávání manikurními nůžkami a zkoušet, zda dobře sedne kolem nehtu, včetně správného sklonu. 

Nehtovou modeláž Poly gelem začínáme opět klasickou manikúrou, kterou provedeme dle postupu uvedeného v článku manikúra (bez aplikace závěrečného výžvného olejíčku). 

Postup

Nachystáme si předem Cleaner do mističky
Nachystáme si štětec s buničinou nebo ubrousek pro čištění štětce
Odmastíme nehet Cleanerem 
Blokem zmatníme celou plochu nehtu (zvláštní pozornost věnujeme nehtu kolem kůžičky a valů)
Naneseme Nail prep nebo Fungian - necháme zaschnout
Naneseme přilnavač gelu (Primer) - doporučujeme 2 vrstvy - necháme zaschnout
Špachtličkou naneseme vhodně velkou kuličku materiálu na nehtové lůžko a namočeným štětcem do Cleaneru modelujeme C oblouk. Šětec by měl být Cleanarem přiměřeně nasáklý - ani málo, ani moc. Čím více Cleaneru, tím více se materiál stává tekutým.
Přírodní nehet musíme materiálem zabalit, jinak se produkt od volného okraje odchlípme
Vytvrdíme v uv/led lampě 1 munutu (nebo v uv lampě 2 minuty)
Zkontrolujeme špachtličkou, že se materiál plně polymerizoval - je všude pevný
Přepilujeme do požadovaného tvaru, ale už nepilujeme volný okraj nehtu. Pokud je třeba přidat produktu, použijeme jako mezivrstvu přilnavač gelu (Primer), přidáme materiál, vytvarujeme a polymerizujeme v uv/led lampě 1 minutu
Pokud jsme již spokojeni s tvarem nehtu, přeblokujeme povrch nehtu blokem - v tomto případě přeblokujeme i volný okraj nehtu
Barevný gel nanášíme ve dvou tenkých vrstvách a zase okraj nehtu zabalujeme - každou vrstvu vytvrdíme v uv/led lampě 1 minutu
Celou Poly gelovou modeláž uzavřeme leskem (výpotkovým nebo bezvýpotkovým), který vytvrdíme v uv/led lampě 1 minutu
Na závěr můžeme aplikovat výživný nehtový olejíček a vmasírovat jej do kůžičky

Hotovo!

poly-gel

Odstranění Poly gelové modeláže

Provádí se pilováním pomocí profesionálního papírového pilníku vyšší hrubosti, například 100/100. Druhou, rychlejší možností odstranění je bruska - odbroušení speciální karbidovou nebo keramickou frézkou. Poly gelový materiál brousíme vždy pouze tak, abychom odbrousili barvu a pouze část modelovací vrstvy. Podkladová vrstva Poly gelu na nehtu by měla být vždy zachována, pokud materiál na nehtu dobře drží. Tak ochráníme náš přírodní nehet před poškozením přílišným pilováním. Následné další aplikaci Poly gelových nehtů se říká doplnění. Postupujeme naprosto stejně, jako při první aplikaci.

Malinkatá rada

Při aplikaci Poly gelového materiálu je vždy lepší pracovat s kvalitním přírodním štětcem. 

Co vše budete potřebovat k manikúře a aplikaci Poly gelové modeláže ZDE.