Manikúra

Manikúra je nepostradatelná pro každého, komu záleží na pěkně upravených přírodních nehtech

 
Manikúra je základem a počátkem jakékoli úpravy přírodních nehtů. Je důležitá jak pro ženy, tak také muže každého věku. Jedná se o zkrácení a úpravu tvaru nehtů manikurními nůžkami nebo pilníkem (nejlépe profesionálním papírovým). Součástí je také úprava kůžičky, která se může provádět více způsoby. Někomu stačí kůžičku pouze zatlačit, což se nejlépe provádí například pomerančovým dřívkem nebo tzv. kopýtkem či kovovým zatlačovačem. Někdo má kůžičku hodně přerostlou na nehet, proto je ideální ji nejen zatlačit, ale také částečně odstranit speciálním seřezávačem kůžičky.
Kůžička bývá většinou suchá, popraskaná nebo někdy i plná záděrů. Ideální je proto nejdříve ji potřít speciální hydratační změkčující nemastnou tekutinou - změkčovačem kůžičky, který ji krásně změkčí během pár sekund a následná úprava kůžičky je pak mnohem snadnější. Na závěr je ideální kůžičku i nehet potřít výživným olejíčkem a zamasírovat jej do nehtu i kůžičky. Hotovo!
 
serezavac
 
Malinkatá rada
 
Pokud jste zvyklí si kůžičku stříhat tenkými manikurními nůžkami, zkuste to raději se speciálním, správně ergonomicky navrženým a ostrým seřezávačem kůžičky. Vše půjde snadněji a navíc se Vám nestane, že byste zajeli hlouběji a riskovali krvácení či poškození nehtového lůžka.
Co vše budete potřebovat k manikúře