Manikúra a vyleštění nehtů

Jsem začátečnice a chci se naučit manikúru a vyleštění nehtů do přirozeného lesku
 
Co je to vlastně manikúra? Jedná se o základní úpravu tvaru a délky přírodních  nehtů na rukou pilníkem (profesionálním papírovým nebo skleněným) včetně úpravy (zatlačení či odstranění) kůžičky kolem nehtů. Následně tak můžeme nehty upravit jejich vyleštěním speciální leštičkou a nebo je můžeme nalakovat. Na závěr se kůžička kolem nehtů vyživí hydratačním olejíčkem. Manikúru zvládne bez problémů každá z Vás doma, jen je potřeba mít kvalitní pomůcky, se kterými se Vám bude dobře pracovat.
Co budete tedy potřebovat?
 
POSTUP manikúra a vyleštění nehtů do přirozeného lesku leštičkou
 
 1. Odlakovat
 
Pokud máte na nehtech jakékoli zbytky starého laku, nejprve jej pečlivě odlakujte přípravkem k tomu určeným odlakovačem.
Odlakování provádějte vždy buničinovým čtverečkem (nikdy ne vatovým tamponem, který "chlupatí" a chloupky z něj zůstávají na nehtech).
 
Odlakovač je většinou opatřen praktickou pipetou, která usnadní nanášení tekutiny na buničinový čtvereček. Nejprve namočený buničinový čtvereček položte na nehet, přitlačte a nechejte chvíli působit. Poté můžete začít s odlakováním laku.
 
DSC00719
 
2. Zapilovat
 
Nehty zkraťte do požadované délky a tvaru profesionálním papírovým pilníkem s japonským papírem, střední hrubosti, nejlépe šedým pilníkem rovným Zebra 180/180 nebo šedým pilníkem zúženým hrubosti 100/180. Nehty pilujte vždy směrem do středu, aby se netřepily.
 
Momentálně je trendy krátký nehet, lehce do špičky - tvar mandle.
 
pilnik-11
 
3. Zatlačit kůžičku
 
Měkkým pomerančovým dřívkem (které je skutečně ze dřeva pomerančovníku) nebo speciálním zatlačovačem se silikonovým hrotem (tzv. kopýtkem), zatlačte nehtovou kůžičku.
 
zatlacovac
 
4. Odstranit kůžičku
 
Některé ženy mají velmi přerostlou kůžičku, navíc zatvrdlou a s hlubokými vysušenými záděry. Pokud jste na tom podobně, doporučujeme Vám se přebytečné kůžičky po jejím zatlačení, kdy se zvedne, zbavit speciálním seřezávačem, který je ostrý, ale zároveň navržený tak, abyste si s ním neublížily.
 
serezavac
 
5. Srovnat nerovnosti nehtů
 
Srovnejte případné nerovnosti nehtů (rýhy, vlnky a jiné nedokonalosti) speciálním jemným blokem pilníkem. Při práci s tímto blokem postupujeme tak, že jej uchopíme mezi palec a prostředníček a jemně se snažíme nehty vyhladit a srovnat. Nemusíte se obávat poškození nehtů, blok je jemný.
 
Postupně takto upravíme všechny nehty, které to potřebují.
 
penovy-pilnik
 
6. Oprášit
 
Oprašte nehty štětcem z předešlého pilování. Vždy je ideální pracovat dále s nehty, které neobsahují zbytky prachu.
 
11642
 
7.  Vyleštit
 
Leštičkou vyleštíme přírodní nehet do vysokého lesku. Nejprve použijeme k zaleštění nehtů světle zelenou stranu, díky které se do nehtů dostane jemný olejíček. Poté přeleštíme nehty druhou stranou leštičky, která je v bílé barvě. Ta vyleští nehty do vysokého lesku. Leštičkou pak můžeme lesk obnovovat kdykoli, když je to potřeba. Po ukončení práce leštičku vložte zpět do průhledného obalu, aby Vám vydržela co nejdéle a olejíček nevyschnul.
 
8. Výživný olejíček
 
Na závěr aplikujte kolem nehtu výživný olejíček, který má hydratační a výživný efekt, navíc krásně voní (na výběr je 7 zajímavých vůní). Olejíček jemně vmasírujte kolem nehtu. HOTOVO!
 
olej-jablko