Lak na nehty

 

Manikúra a aplikace rychleschnoucího laku s výdrží 7 dnů (odstranění odlakovačem, vše bez použití lampy)

 

1. Odlakovat

Pokud máte na nehtech jakékoli zbytky starého laku, nejprve jej pečlivě odlakujte přípravkem k tomu určeným - odlakovačem.

Odlakování provádějte vždy buničinovým čtverečkem (nikdy ne vatovým tamponem, který "chlupatí" a chloupky z něj zůstávají na nehtech).  

Odlakovač je většinou opatřen praktickou pipetou, která usnadní nanášení tekutiny na buničinový čtvereček. Nejprve namočený buničinový čtvereček položte na nehet, přitlačte a nechejte chvíli působit. Poté můžete začít s odlakováním laku. Odlakovávejte tak dlouho, dokud není každý nehet zcela čistý od všech zbytků laku. Nejhůře se odlakovávají jákékoli glitrové laky, proto je s nimi potřeba více trpělivosti.

odlakovac-free-orange-100

 

2. Zapilovat

Nehty zkraťte do požadované délky a tvaru profesionálním papírovým pilníkem s japonským papírem, střední hrubosti, nejlépe šedým pilníkem rovným Zebra 180/180 nebo šedým pilníkem zúženým hrubosti 100/180. Nebo použijte kombinaci obou pilníků, dle potřeby.

Nehty pilujte vždy směrem do středu, aby se netřepily. Momentálně je trendy krátký nehet, lehce do špičky - tvar mandle.

pilnik-11

 

3. Srovnat nerovnosti na povrchu nehtů

Pokud je to nutné, srovnejte povrch nerovných nehtů (vlnky, rýhy a jiné nedokonalosti) speciálním jemným blokem pilníkem. Má jemnou hrubost, nijak Vašim nehtům neublíží a srovnání povrchu pak zajistí, že následně aplikovaný lak bude krásně barevně sjednocený a hladký na dotek. 

Při práci s tímto blokem postupujte tak, že jej uchopíte mezi palec a prostředníček a jemně se snažte nehty vyhladit a srovnat. Nemusíte se obávat poškození nehtů, blok je jemný. Postupně takto upravte všechny nehty, které to potřebují. Dávejte přitom pozor na kůžičku, abyste si ji zbytečným tlakem neporanili.

penovy-pilnik

 

4. Zatlačit kůžičku

Měkkým pomerančovým dřívkem (které je skutečně ze dřeva pomerančovníku) nebo speciálním zatlačovačem se silikonovým hrotem (tzv. kopýtkem), zatlačte nehtovou kůžičku.

zatlacovac

 

5. Odstranit kůžičku

Některé ženy mají velmi přerostlou kůžičku, navíc zatvrdlou a s hlubokými vysušenými záděry. Pokud jste na tom podobně, doporučujeme Vám se přebytečné kůžičky po jejím zatlačení, kdy se zvedne, zbavit speciálním seřezávačem, který je ostrý, ale zároveň navržený tak, abyste si s ním neublížily.

serezavac

 

6. Oprášit

Oprašte nehty štětcem od prachu z předešlého pilování. Vždy je ideální pracovat dále s nehty, které neobsahují zbytky prachu. Nejlepší metoda pro zbavení se prachu po pilování je použít stlačený vzduch, který odstraní opravdu vše (ZDE). 

4world-stlaceny-vzduch

 

7. Odmastit - Pečlivě!

Pečlivě odmastěte přírodní nehty přípravkem k tomu určeným, tedy například odlakovačem nebo přípravkem OFF remover. Začneme tedy nanesením jednoho z těchto  přípravků na buničinový čtvereček a  odmašťujeme nehty tlakem "nahoru dolů", "zprava doleva", nejlépe 2 - 3 x za sebou. Hlavně se věnujte bokům nehtů - u kůžičky.

Ideálním přípravkem na ještě vyšší podporu odmaštění nehtů je speciální desinfekční tekutina Nail Prep. Proto již odmaštěné nehty přetřete ještě touto tekutinou a již si na nehty nesahejte, abyste si je znovu nezamastily. Nail prep doporučujeme hlavně zákaznicím se zvýšenou potivostí nehtů.

nail-prep

 

8. Lakovat 1. vrstvu barevného laku 

Nalakujte nehty první vrstvou barevného laku ( spíše tlustou než tenkou) a nechte zaschnout - cca 3 minuty. Všechny barevnosti laků jsou krásně krycí a skvělý plochý štěteček zajistí rovnoměrné a příjemné lakování.

Pokud omylem přetáhnete na kůžičku, odstraňte lak ihned pomocí speciálního odlakovacího korektoru, který má zešikmený hrot napuštěný odlakovačem a je skvělým pomocníkem při odlakování nechtěných přetahů lakem.

021_solargel_bottle

 

9. Lakovat 2. vrstvu barevného laku 

Nalakujte nehty druhou vrstvou barevného laku stejným způsobem, jako u první vrstvy a nechte zaschnout cca 3 minuty. Pokud nechtěně přetáhnete, opět si vezměte na pomoc odlakovací korektor.

 

10. Lakovat vrchní průhledný lak TOP

Nalakujte jednu závěrečnou vrstvu průhledného nadlaku TOP a nechejte zaschnout - cca 3 minuty. Tento skvělý nadlak zajistí vysoký lesk a dlouhou výdrž 7 dnů i více. Jeho vysoký lesk Vás po zaschnutí překvapí.

kdtc_box

 

11. Výživný olejíček

Na závěr aplikujte kolem nehtu výživný olejíček, který má hydratační a výživný efekt, navíc krásně voní (na výběr je 7 zajímavých vůní). Olejíček jemně vmasírujte kolem nehtů. HOTOVO! 

Olejíček aplikujte do nehtové kůžičky kdykoli, když si vzpomenete, nejlépe však každý den na noc, aby měl možnost působit do rána a vyživovat a hydratovat tak přesušenou pokožku, která je během celého dne vystavena neustálému vysušování různými mýdly, čistidly i desinfekcemi.

olej-jablko

 

Nezapomínejte také na kvalitní krémy na ruce, hlavně během podzimních a zimních dnů

LUXURY-LIFTING