Modeláž nehtů akryl

Jedná se o velmi pevnou a velmi tvrdou metodu úpravy přírodního nehtu, vhodnou pro extrémně namáhané nehty,  kdy na přírodní nehet (v případě zájmu o prodloužení nehtů pomocí šablony) nanášíme speciální akrylový materiál, který sám schne během několika minut na vzduchu, bez použití LED/UV lampy. Potřebná hmota k modelaci nehtů se získá smícháním průhledného akrylového prášku spolu s tekutinou, která se nazývá "tvrdidlo". Tvrdidlo, které má výrazný specifický zápach, se v malém množství naleje do malé skleněné či plastové mističky, do které kolmo ponoříme speciální kulatý přírodní štětec na akryl. Ten poté ihned kolmo ponoříme do akrylového prášku. Vzniklá "nabalená akrylová kulička" se přenese na předem manikurně připravený a odmaštěný nehet (včetně aplikace přilnavače) a opatrně se rozprostře po celé ploše nehtů tak, aby nejvíce namáhaná část uprostřed nehtu měla nejvyšší vrstvu (tzv. bod C), zbývající části směrem k nehtovému lůžku a směrem k volnému okraji nehtů jsou naopak trochu tenčí, přirozeně vymodelované. Po zaschnutí po pár minutách je nutno akrylový materiál řádně vypilovat do požadovaného tvaru. Tím máme hotový základ nehtové modeláže akrylem. Dále pak můžeme pokračovat barevnými akryly, ale také barevnými uv gely, včetně zakončení této modeláže závěrečným lesklým uv gelem, který se vytvrzuje v lampě.
Výhody akrylového systému jsou:
- nekrystalizují: akryly absorbují liquid - tvrdidlo. To znamená, že při nanášení jsou dobře a rychle modelovatelné a nedochází ke krystalizaci.
- jsou silné a pevné: akryly jsou plně voděodolné, poskytují velkou sílu a optimální přilnutí, během celé doby poskytují stálou pevnost.
- práškové akrylové barvy jsou plně odolné vůči UV záření
- akrylová modeláž je vhodná pro extrémně namáhané nehty