Značková nehtová kosmetika
BIO kosmetika - parfémy - mýdla
Pedikérské potřeby
Umělé řasy
Školení nehtového designu
Poradenství
FACEBOOK
SROVNÁNÍ TOP PRODUKTŮ

BEZPLATNÝ ROZVOZ
auto

2. května 2019

JSEM ZAČÁTEČNICE

SLOVNÍČEK POJMŮ

PRODEJNA BONUS

E-SHOP 10% ZPĚT

NAŠE PROMO AKCE

Informace emailem

Získejte aktuality, novinky, akce, tipy videa!
Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Slovníček pojmů

Slovníček pojmů

Milé zákaznice,
pokud teprve začínáte s úpravou Vašich nehtů a nejste si úplně jisté základními pojmy, které se v tomto oboru používají, nevadí - využijte zde našeho slovníčku pojmů, který jsme pro Vás připravili v abecedním pořadí. Pokud zde nenajdete pojem, který hledáte, tak nám prosím napište Váš požadavek níže v "diskuzi" nebo pište na mail info@bio-nehty.cz. Moc rádi  doplníme to, co Vám zde momentálně chybí. Nebo nám rovnou zavolejte na číslo 777 075 875 a vše, co potřebujete, se dozvíte hned. Těšíme se na Vaše dotazy i nápady, jak vylepšit tuto sekci....

slovnicek-pojmu-nadpis.jpg

Babyboomer
Jedná se o jemnou metodu zdobení gelových nehtů, kdy je použit extrémně bílý uv gel (French Polar white gel - bezvýpotkový), dále  mléčný bílý gel (Milky builder - uv gel modelovací mléčně bílý) a růžový či tělový gel (Camouflage natur - uv gel modelovací) takovým způsobem, aby tyto tři gely do sebe  byly  vzájemně jemně "do ztracena" propojeny. K tomuto propojení je ideální použít speciální houbičku (na nanášení make upu). Výsledný efekt působí velmi zajímavě, lehce a čistě.

Bod "C"
Jedná se o tzv. stresový bod jakéhokoli nehtu, který se nachází zhruba v polovině každého nehtu, který je nejvíce namáhán při jakémkoli nárazu. V tomto bodě je potřeba nanášet větší množství materiálu, ať už gelového (v případě gelových nehtů) nebo akrylového (v případě akrylových nehtů) nebo UV akrygelového (v případě uv akrygelových nehtů). Pokud dodržíte zásadu, že v "bodu C" nanesete nenápadně přirozeně větší (vyšší) množství materiálu při modeláži, máte jistotu, že takto udělané nehty obstojí při jakémkoli nárazu a nebudou nijak praskat nebo se odlupovat.

Camouflage gel
Jedná se většinou a modelovací uv gel (tedy takový, který nanášíme v rámci třífázového gelového systému jako č. 2), který má velmi přirozené zabarvení do růžové nebo tělově růžové barvy, v různých odstínech, dle nabídky konkrétní firmy. Tyto gely mají dvojí použití. Buď mají tzv.  "zakamuflovat" různé nerovnosti a skvrny na nehtech, které většinou vznikají z přílišného pilování. Druhá možnost využití je pro všechny ženy, které chtějí mít přirozeně narůžovělý vzhled nehtů, což působí velmi elegantně, zvláště také v kombinaci s bílou "francií", která v kombinaci s kamuflážním gelem mnohem více vynikne.

Cleaner (čistič nehtů)
Jedná se o speciální parfemovanou tekutinu, kterou potřebujeme k tomu, abychom s ní setřeli tzv. "výpotek", což je lepkavý povrch, který vzniká na potvrchu UV gelu,LED gelu nebo Gel laku po jeho vytvrzení v UV nebo Led lampě.

Francie
Jedná se o jemnou bílou (nebo barevnou) linku na konci nehtu, která kopíruje jeho tvar. Linka může být velmi tenká nebo širší, rovná nebo do tvaru "úsměvu" - dle požadavků zákaznice. Francii je možné udělat jakýmkoli materiálem - obyčejnými laky, Enii Week laky, Rocklacy, Gel laky, uv gelem i akrylem. Vždy potřebujete průhledný produkt, který použijete jako podkladovou vrstvu, poté bílý produkt (nebo jakýkoli barevný) na vytvoření linky na volném okraji nehtu a poté opět průhledný produkt na závěrečné přelakování celého nehtu. Francie je pracnější a náročnější než lakování celobarevného nehtu. Přesto si stále drží svůj početný stav obdivovatelek, hlavně z řad konzervativnějších žen. Francie bude vždy působit čistě a upraveně. Je vhodná pro ženu jakéhokoli věku a je stále hodně oblíbená i u nevěst.....:-))

Gel lak
Jedná se o speciální gelový produkt, který je "výpotkový"(tedy po jeho vytvrzení má "lepkavý povrch"),  v balení se štětečkem, vytvrzuje se v UV lampě (2 minuty)  nebo LED lampě (30 sekund).  Gel lak je rychlá metoda lakování přírodních nehtů, která vydrží 14 dnů - 3 týdny. K aplikaci potřebujeme vždy základní gel lak průhledný (říkáme mu "gel lak nadlak podlak"), který se nanáší jako první vrstva (podkladová) na přírodní nehet a také jako závěrečná vrstva (lesk). Mezi tyto průhledné vrstvy nanášíme dvě vrstvy barevného gel laku. Celkově se tedy na přírodní nehet nanáší 4 vrstvy: nejprve průhledná, pak dvě barevné a na závěr opět průhledná. Gel lak je produkt "výpotkový", proto po vytvrzení každé vrstvy v jakékoli lampě je potřeba tento "lepkavý povrch" setřít speciální tekutinou, které říkáme Cleaner, neboli čistič nehtů.
Gel lak se odstraňujeme dvěma způsoby - buď klasickým odpilováním pilníkem vhodné hrubosti - spíše střední hrubosti v kombinaci s jemným pěnovým blokem pilníkem. Nebo pomocí speciální tekutiny Gel lak Remover, nanesenou na buničinový čtvereček a připevněnou k prstům "Remover náprstky", kterou necháme na nehet působit po dobu 15 minut a poté gel lak mechanicky odstraníme pomerančovým dřívkem nebo kovovým zatlačovačem.
Gel lak barevný lze také využít do gelové modeláže a pracovat s ním stejně, jako s jakýmkoli barevným uv gelem.
Gel lak nadlak podlak (průhledný) lze využít na závěr gelové modeláže jako závěrečný vysoký lesk.

HOT&COLD barevné UV gely
Barevné gely Hot & Cold reagují vždy na teplotu. Nelze je jinak použít, než do gelové modeláže, neboť se jedná o klasické barevné uv gely, akorát s funkcí reakce na teplo či chlad. Hot Cold gely tedy reagují tak, že se neustále mění dvě barvy proti sobě, podle toho, zda se momentálně nacházíme v chladu nebo naopak v teple. Jen pro představu uvedu příklad. Jste v teplé místnosti a barva je momentálně například mléčně bílá. Rozhodnete se vzít z mrazáku mraženou potravinu. Vaše nehty se okamžitě od konců začnou zabarvovat do modré barvy tak, že to bude vypadat jako modrá francie a postupně tato modrá barva bude stoupat vzhůru k nehtovému lůžku, až bude nehet celý v barvě modré. Poté se rozhodnete, že vezmete do ruky horký čaj. V tu chvíli se původně celoplošná modrá barva začne opět od volného okraje nehtu měnit na mléčnou tak, že to opět bude nejprve vypadat jako francie a postupně bude mléčně bílá barva stoupat k nehtovému lůžku, až bude za chvíli celý nehet mléčně bílý. A takto se budou dvě barvy prolínat stále dokola, takže jednou bude modrá barva u nehtového lůžka a příště zase u volného okraje nehtů. V případě, že má zákaznice hodně dlouhé nehty, tak se u Hot Cold gelů projeví efekt stálé francie i v případě, že se momentálně nacházíme v konstantní teplotě. A to proto, že přesahující konec nehtu je chladnější než zbývající nehet, který je zahříván teplotou našeho těla. Samozřejmě, že efekt změny barvy se projeví vždy, když přejdete z tepla do zimy nebo naopak, pak také v supermarketu například v sekci s chlaďáky, v létě přechody z klimatizované místnosti ven a podobně.....:-))Tyto barevné gely jsou tedy velmi hravé a opravdu skvěle a rychle mění své dvě stanovené barvy. Určitě je vyzkoušejte a uvidíte, že zklamaná nebudete. Navíc - jednotlivé barevnosti jsou velmi krásné. 

Kopýtko
Jedná se o plastovou tyčinku, dlouhou cca 10 cm, která je na jednom konci opatřena měkkým silikonovým zkoseným hrotem a na druhém konci je do tvaru zaoblené špičky. Silikonovým hrotem snadno a měkce zatlačíte kůžičku na nehtu. Zaoblenou špičkou zase snadno vyčistíte nečistoty zpod nehtů. Kopýtko je velmi lehké, omyvatelné a dezinfikovatelné.

Manikúra
Jedná se o základní úpravu tvaru a délky přírodního nehtu pilníkem (profesionálním papírovým nebo skleněným), včetně úpravy kůžičky kolem nehtu, která se buď zatlačí "pomerančovým dřívkem",  "kopýtkem " či kovovým "zatlačovačem" a nebo se odstraní tzv. seřezávačem kůžičky. Po této základní úpravě se pak nehty dále mohou upravovat lakováním (lakem, který sám schne na vzduchu - Enii Week Polish a nebo lakem do lampy - Rocklac). Na závěr se kůžička kolem nehtů vyživí hydratačním olejíčkem.

Modeláž nehtů (akrylová)
Jedná se o velmi pevnou a velmi tvrdou metodu úpravy přírodního nehtu, vhodnou pro extrémně namáhané nehty,  kdy na přírodní nehet (v případě zájmu o prodloužení nehtů pomocí šablony) nanášíme speciální akrylový materiál, který sám schne během několika minut na vzduchu, bez použití Led nebo UV lampy. Potřebná hmota k modelaci nehtů se získá smícháním průhledného akrylového prášku spolu s tekutinou, která se nazývá "tvrdidlo". Tvrdidlo, které má výrazný specifický zápach, se v malém množství naleje do malé skleněné či plastové mističky, do které kolmo ponoříme speciální kulatý přírodní štětec na akryl. Ten poté ihned kolmo ponoříme do akrylového prášku. Vzniklá "nabalená akrylová kulička" se přenese na předem manikurně připravený a odmaštěný nehet (včetně aplikace univerzálního přilnavače) a opatrně se rozprostře po celé ploše nehtů tak, aby nejvíce namáhaná část uprostřed nehtu měla nejvyšší vrstvu (tzv. bod C), zbývající části směrem k nehtovému lůžku a směrem k volnému okraji nehtů jsou naopak trochu tenčí, přirozeně vymodelované. Po zaschnutí po pár minutách je nutno akrylový materiál řádně zpilovat do požadovaného tvaru. Tím máme hotový základ nehtové modeláže akrylem. Dále pak můžeme pokračovat barevnými akryly, ale také barevnými uv gely, včetně zakončení této modeláže závěrečným lesklým uv gelem, který se vytvrzuje v lampě.
Výhody akrylového systému jsou:
- nekrystalizují: akryly absorbují liquid - tvrdidlo. To znamená, že při nanášení jsou dobře a rychle modelovatelné a nedochází ke krystalizaci.
- jsou silné a pevné: akryly jsou plně voděodolné, poskytují velkou sílu a optimální přilnutí, během celé doby poskytují stálou pevnost.
- práškové akrylové barvy jsou plně odolné vůči UV záření

Modeláž nehtů (gelová)
Jedná se o velmi  moderní a cenově dostupnou metodu úpravy nehtů, kdy na přírodní nehet či na nalepené tzv. nehtové tipy (v případě zájmu o prodloužení nehtů) aplikujeme štětcem několik vrstev UV gelů (nebo LED gelů) tak, abychom pomocí modelace  a následného vytvrzování v UV lampě (či LED lampě) vytvarovali co nejvíce přirozený vzhled nehtů a zároveň je i výrazně zpevnili. Takto udělané nehty vydrží krásné a lesklé po dobu cca 3 týdnů.  Po uplynutí této doby gelové nehty "odrostou" a je potřeba nanesený materiál odstranit. To se provádí pomocí pilování, buď ručně pilníkem a nebo bruskou. 

Gelový materiál není potřeba odstraňovat úplně celý, pokud dobře drží, odstraníme pouze část a zbývající vrstvu ponecháme jako "podklad" pro novou gelovou modeláž a následně pak provádíme tzv. "doplnění". Nehty ale samozřejmě zkrátíme a upravíme do požadovaného tvaru, včetně úpravy kůžičky, tedy provedeme základní manikúru. Poté začneme opět s novou modeláží  a pokud možno, využijeme naší momentální nálady či ročního období k tomu, abychom změnili barvu či zdobení, fantazii se meze nekladou, ať už patříte k odvážnějším či jste naopak konzervativní.....:-)) Nehty se tak stanou nejen Vaší vizitkou, ale také nekonečnou zábavou........:-)) Vaše ruce získají originální vzhled, který jistě zaujme všechny ve Vašem okolí. Možnosti jsou nekonečné, jak co se týká tvaru a délky nehtů, tak také barevností.

Modeláž nehtů UV akrygelová
Jedná se o stejnou metodu, jako modeláž nehtů gelová, jen s tím rozdílem, že uv akrygel gel se zpevňuje přidáním uv akrygelového prášku. Smícháním těchto dvou produktů dohromady zajistíme nehtovou modeláž s pružností gelu a s pevností akrylu. Postup je takový, že na přírodní štětec nabereme potřebnou kuličku gelu a tu pak kolmo zlehka ponoříme do akrylového prášku, který se na gel nabalí. Poté takto "smíchaný" gel přeneseme na nehet a postupujeme zcela stejně, jako u jakéhokoli jiného gelu. Takto zpevněná modeláž vydrží mnohem větší námahu, nárazy a celkovou zátěž, hlavně u těch žen, které mají náročnou manuální práci a jejich nehty jsou vystaveny mnohem vyšší zátěži (barmanky, pracovnice na poštách u balíků, kadeřnice či jakékoli další obory....).

Odmaštění nehtů
Jedná se o důležitou fázi přípravy nehtů  na aplikaci jakéhokoli materiálu, ať už obyčejných laků, tak také gel laků, Rocklaců nebo uv/led gelů.. Odmaštění se provádí z toho důvodu, aby jakýkoli materiál, nanesený na nehet, co nejlépe k nehtu přilnul, a tím byla zajištěna dlouhá výdrž produktu na nehtech. Odmaštění se provádí speciálními přípravky k tomu určenými.

Pomerančové dřívko
Jedná se o tenkou tyčinku různých velikostí (10 - 20 cm), která je skutečně z velmi měkkého dřeva pomerančovníku, na koncích "zkosená" a nebo zabroušená do kulaté špičky. Je to základní manikurní pomůcka, kterou využijeme jak při zatlačování kůžičky, tak také při gelové modeláži (nebo lakování Gel lakem či Rocklacem) - s kulatou špičkou můžeme odstraňovat stečený uv gel ke kůžičce, můžeme také pomocí této špičky přenášet různá zdobení (glitry, kamínky a jiné) do nevytvrzeného uv gelu na nehet, můžeme aplikovat bílý nebo jakýkoli barevný uv gel na konečky nehtů v tenké lince (francii). Špičkou můžeme také provádět různá zdobení nehtů - namočením do barevného uv gelu (Gel laku, Rocklacu) pak snadno uděláte puntíky, čárky, lístky, květinky, srdíčka a jiné zdobení dle fantazie. Pomerančové dřívko si můžeme podle potřeby zabrousit o papírový pilník a zvýšit tak jeho ostrost. Pomerančové dřívko je možné dezinfikovat postřikem speciálním přípravkem na dezinfekci nástrojů a ploch (např. Lavosept).

Přilnavač gelu (Universal Primer, Super Stick, Ultrabond Primer)
Jedná se o speciální tekutinu, která zajistí perfektní přilnutí první vrstvy uv gelu k přírodnímu nehtu (nebo nehtovému tipu). Jedná se vždy o produkt v balení se štětečkem - průhledná, někdy mírně zapáchající tekutina. Nejúčinnější přilnavač gelu je UV Super Stick, který je ideální po aplikaci dát na pár sekund do uv lampy.

Razítkování
Jedná se o speciální velmi jednoduchou metodu zdobení nehtů. K této metodě potřebujeme speciální pomůcky značky KONAD  - razítko, stěrku, hustý lak  a kovové destičky s různými motivy, které jsou velmi jemné a docílíte jimi velmi zajímavých efektů, ať už květinových, geometrických nebo různých zvířátek či jiných postaviček a andílků.....:-)) Postup je takový, že na jeden z motivů, který jsme si vybrali na kovové destičce, naneseme lak, pak přes tento motiv "přejedeme" stěrkou, abychom odstranili přebytečný lak. Poté k motivu přitlačíme razítko, které je opatřeno měkkým silikonovým "bříškem"  a to pak poměrně rychle houpavým pohybem přeneseme na předem připravený nehet (gelový, gel lakový, Rocklacový). Poté přetřeme závěrečným uv gelem nebo gel lakem (nadlakem). Bez nadlaku by se nám motiv smyl vodou.

Rocklac
Jedná se o expresní dlouhotrvající lak do UV nebo LED lampy, který se nanáší na předem pečlivě odmaštěný přírodní nehet ve dvou velmi tenkých vrstvách. Rocklac je bezvýpotkový (tedy po jeho vytvrzení nemá "lepkavý povrch") a jeho aplikace je velmi snadná, bez podlaku a bez nadlaku. Výdrž je cca 14 dnů, podle kvality konkrétních nehtů. Rocklac patří k našim nejprodávanějším produktům a jeho obliba stále stoupá, hlavně pro domácí využití, jak na ruce, tak také na nohy. V nabídce je velké množství barevností - cca 100 kusů. Rocklacem je možné také udělat "francii", v nabídce je průhledný, porcelánově růžový i bílý. Lze jej také kombinovat s průhledným Gel lakem nadlakem podlakem - který můžeme nanést na nehty jako závěrečnou vrstvu pro větší zpevnění nehtů. Rocklac má také tu výhodu, že se z nehtů odstraňuje speciální šetrnou metodou bez pilování. Stačí na buničinu nanést speciální tekutinu OFF a tu pak pomocí  plastových opakovatelných "Remover náprstků" přitisknout ke každému nehtu. Poté necháme tekutinu působit 5 - 8 minut. Pak náprstky postupně odstraníme a narušený zpuchýřkovaný Rocklac postupně odstraníme mechanicky pomerančovým dřívkem nebo speciálním kovovým zatlačovačem. Rocklac je také možné různě dozdobovat, ať už kamínky, foliemi, třpytkami nebo samotným Rocklacem. Lze jej také využít do gelové modeláže a pracovat s ním stejně jako s jakýmkoli barevným uv gelem. Podmínkou je pouze vždy se snažit dodržet dvě velmi extrémně tenké vrstvy.

Výpotek
Jedná se o lepkavý povrch gelového nehtu, který vzniká po vytvrzení jakékoli vrstvy uv gelů nebo led gelů v UV nebo LED lampě. Tento lepkavý povrch se stírá speciálním čističem nehtů (Cleanerem), který naneseme na buničinový čtvereček a tlakem výpotek setřeme.

ruze-male-zaklad-novy.jpg

Diskuze

Dobrý den, začínám s nehtíky (jen na sobě), ale mám zmatky v pojmech při objednávání. Třeba moc nechápu rozdíly mezi modelovacím-stavebním a poly gelem. Je to jen jiné (třeba firemní) označení pro totéž, nebo je v tom nějaký zásadní rozdíl? Za odpověď moc děkuji, M.

Přidat příspěvek do diskuze©2019 - Bio Nails.